Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Психолого – педагогічна допомога першокласникам в адаптації до навчання в школі

Психолого – педагогічна допомога першокласникам в адаптації до навчання в школі

Назва:
Психолого – педагогічна допомога першокласникам в адаптації до навчання в школі
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
62,39 KB
Завантажень:
527
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Психолого – педагогічна
допомога першокласникам
в адаптації до навчання
в школі


ВСТУП
Соціальна адаптація – це пристосування індивіда до умов середовища та результат цього процесу.
Особливості адаптації першокласників до умов шкільного життя, до нових соціальних стосунків з ровесниками та дорослими, до навчального виду діяльності належить до дуже гострої й актуальної проблеми.
Актуальність теми. Останнім часом побільшало дітей-першокласників, які не встигають освоїти навчальну програму для першого класу, або ж які часто пропускають заняття з різних причин, або ж і ті, які вже проявляють риси дезадаптованої поведінки.
Згідно статистичних даних середніх загальноосвітніх шкіл м. Калуша Івано – Франківської області рівень неадаптованості зріс з 19% у 2005 – 2006 р. до 22% у 2006 – 2007 р. Перше місце серед причин неготовності дітей до школи займають неправильні методи виховання в сім’ї або порушення системи стосунків у школі; на другому місці – стан здоров’я дитини і її психофізіологічний розвиток; на третьому – рівень психологічної готовності до навчання в школі.
Згідно даного показника питання психолого–педагогічної допомоги першокласникам в адаптації до навчання в школі набуває більшої гостроти і важливості.
Сучасна психологічна наука доводить необхідність діагностування різних сторін готовності дитини до навчання. Проте діагностування готовності дітей до школи необхідне не стільки для формального вислову у парадигмі “готовність - неготовність”, скільки для врахування індивідуальних особливостей під час організації навчально – виховного процесу з дітьми шестилітнього віку і для ефективної і швидкої допомоги учням, які не готові до навчання в школі.
Необхідною умовою успішної адаптації дітей до шкільного життя є їх психологічна готовність.
Готовність до шкільного навчання є проблемою соціальної зрілості дитини.
Психологічна готовність до школи – це такий рівень психічного розвитку дитини, який створює умови для успішного опанування навчальної діяльності.
В Законі України “Про загальну середню освіту” говориться про те, що з 1 вересня 2001 року до школи прийдуть першокласники - шестилітки, які навчатимуться за новим 12-річним терміном навчання.
Це, в свою чергу, призвело до перегляду питання про створення відповідних умов для навчання шестилітніх учнів з урахуванням психофізіологічних особливостей цього віку.
Проблему адаптації першокласників до навчання в школі та їх психологічну готовність досліджували і вивчали багато вчених – медики, педагоги і психологи: Анастазі А., Шванцар І., Божович Л., Запорожець О., Виготський Л.С., Ельконін Д.Б., Гільбух Ю.Е., Нєжнова Т.А., Венгер О.Л., Панько Є.О., Коломинський Л.Л.
Мета роботи - розкрити основні складові успішної адаптації першокласників до школи та сформувати основні методи роботи з дітьми.
Відповідно до мети було визначено такі завдання:
а) виокремити компоненти психологічної готовності дітей до школи; б) окреслити основні психофізіологічні особливості дітей старшого дошкільного віку; в) визначити основні напрями роботи з дітьми, які не готові до навчання в школі.
Об’єкт дослідження – адаптація першокласників до навчання в школі.
Предмет дослідження – допомога першокласникам, які не готові до навчання в школі.
Новизна дослідження полягає у акцентуації проблеми на батьках дітей, які не готові до навчання в школі: власна розробка анкетування на визначення мотивації батьків щодо одержання психологічної допомоги з питань про психологічну готовність їхніх дітей до школи; визначили рівень шкільної зрілості за методом Керна-Йірасика; надали практичні рекомендації, поради і вказівки батькам і вчителям для роботи з дітьми, які психологічно не готові до навчання в школі; запропонували низку методичних вправ для підвищення рівня мотивації навчання дітей.
Практична значимість дослідження полягає в систематизації й узагальненні накопиченого теоретичного матеріалу з питань психолого-педагогічної допомоги першокласникам в адаптації до навчання в школі, що може бути використаним у практичній діяльності як соціального педагога, так і практичного психолога; розробці методичних вправ, рекомендацій і порад для учнів-першокласників, їхніх батьків, вчителів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 Дипломна робота на тему: Психолого – педагогічна допомога першокласникам в адаптації до навчання в школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок