Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Особистість в ранній юності

Особистість в ранній юності

Назва:
Особистість в ранній юності
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
68,22 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 
ЗМІСТ


ВСТУП
Актуальність дослідження. Вплив батьків на психічний розвиток дитини пилино вивчається, починаючи з 20-х років ХХ століття. Батьківська любов має вроджені біологічні компоненти, але в цілому батьківське ставлення до дитини являє собою культурно-історичний феномен, який знаходиться під впливом сімейних нормі цінностей.
На сучасному етапі розвитку суспільства сім’я є найважливішою та найвпливовішою ланкою у становленні особистості. Не зважаючи на важливість теми виховання вона ще дуже мало вивчається та викладається батькам в нашій країні. Низька освіченість батьків, щодо конструктивних та деструктивних методів впливу на дитину часто призводить до формування неблагополучних взаємовідносин між батьками і дитиною і обрання не найоптимальнішого стилю виховання дітей. Це негативно впливає на розвиток та становлення особистості дитини.
Стиль виховання, який застосовують в сім’ї, та рівень взаємовідносин є впливовими чинниками, які сприяють або запобігають виникненню самотності в ранньому юнацькому віці. А самотність, як порушення комунікативних зв’язків людини, у ранньому юнацькому віці призводить до появи почуття неповноцінності, непотрібності, розпачу та нещастя, що зумовлює порушення в подальшому розвитку особистості людини.
Тому вивчення теми самотності і зокрема впливу дитячо-батьківських стосунків на переживання самотності у ранньому юнацькому віці є актуальним і необхідним.
Об’єктом дослідження є переживання самотності особистості у період ранньої юності.
Предметом є вплив типу дитячо-батьківських стосунків на переживання самотності особистості в період ранньої юності.
Мета роботи полягала у дослідженні типів дитячо-батьківських стосунків і рівня благополуччя взаємовідносин у сім’ї та їх вплив на рівень переживання почуття самотності у ранньому юнацькому віці.
Відповідно до мети визначені такі завдання:
Здійснити теоретичний аналіз проблеми дитячо-батьківських стосунків та особливості переживання почуття самотності в ранньому юнацькому віці.
Експериментально дослідити особливості стилів батьківського виховання щодо у стосунках з дітьми в період ранньої юності та специфіку переживання останніми самотності.
Експериментально дослідити особливості переживання у ранньому юнацькому віці
Виявити вплив типу та благополучності дитячо-батьківських стосунків на рівень почуття самотності дитини в період ранньої юності.
Гіпотеза дослідження: благополучність дитячо-батьківських стосунків обумовлює нижчий рівень переживання самотності дитиною у період ранньої юності.
Теоретико-методологічною основою дослідження стали фундаментальні положення про розвиток та формування особистості (О.Г.Асмолов, Л.І.Божович, Л.С.Виготський, І.С.Кон, та ін.); теоретичні засади вивчення психології сімейних відносин (Н. В. Дружинін, О. З. Лютак, Р. С. Немов А. В. Петровский, Е. Г. Сіляєва, Г. М. Федоришин); положення про закономірності розвитку особистості в період ранньої юності (Г. С. Абрамова, І. С. Кон, О. М.Коропецька, Г. Крайг, В. С. Мухіна); результати теоретико-експериментальних досліджень психології самотності (Р. Вейс, Б. Міюскович, Е. Пепло, С. Г. Трубникова, А. Уильям).
Для розв’язання поставлених завдань та перевірки висунутої гіпотези було використано комплекс методів дослідження:
теоретичні: аналіз, синтез, узагальнення теоретичних та експериментальних розробок досліджуваної проблеми, представлених у науковій літературі;
психодіагностичні:
опитувальник соціалізації для школярів «Моя сім’я»;
опитувальник «Поведінка батьків і ставлення підлітків до них» (ADOR – скорочено підлітки про батьків) російською мовою адаптований Л. І.Вассерманом, І. А.. Горьковою, Е.Е. Роміциной;
методику «Діагностика рівня суб’єктивного почуття самотності» Д. Рассела та М. Фергюссона;
методику «Схильність до самотності», яка являє собою фрагмент тесту А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 Дипломна робота на тему: Особистість в ранній юності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок