Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Проблема морального становлення особистості в педагогічній спадщині В.Сухомлинського

Проблема морального становлення особистості в педагогічній спадщині В.Сухомлинського

Назва:
Проблема морального становлення особистості в педагогічній спадщині В.Сухомлинського
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,26 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Дипломна робота
на тему:
Проблема морального становлення особистості в педагогічній спадщині В.Сухомлинського


Структура
І Розділ: Вступ. Творча спадщина В.Сухомлинського (Біографія).
Передмова становлення В.Сухомлинського як педагога.
Проблемні питання освіти та виховання у творчості В.Сухомлинського.
ІІ Розділ: Педагогічна діяльність Василя Сухомлинського.
2.1. Проблеми моралі у творчості В.Сухомлинського.
2.2. Особливості використання досвіду В.Сухомлинського на сучасному етапі.


Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 р. в с Васи-лівна Олександрійського повіту Херсон-ської губернії (тепер Кіровоградська область) у селянській родині. Він був другою дитиною в сім'ї, яка мала чотирьох дітей. Умови, в яких зростав майбутній педагог, були дуже складни-ми: революція, зміна урядів, громадянська вій-на, невдалі спроби колективізації, голодомор 1933 p., насильницька колективізація.
В ці роки село в Україні виживало завдяки віковим патріархальним традиціям з їх відда-ністю народній моралі, родині, природі. Воно спиралося передовсім на трудові цінності й традиції: невпинна і тяжка праця, самообме-ження, відповідальність стали тим стрижнем, який допомагав людям вистояти, в тому числі й сім'ї Сухомлинських, а Сухомлинському-юнаку — ще й наполегливо вчитися, шукати своє місце в житті.
Батько Олександр Омелянович був поміт-ною людиною в селі: і тесля, й член правління колгоспу, й учитель праці, й сількор, й актив-ний учасник сільської самодіяльності. Бабуся і і мама були обдарованими, творчими натурами, носіями народних традицій, і це значною мірою вплинуло на особистість майбутнього педагога.
Протягом 1926-—1933 років хлопець навча-ється в семирічній школі. Учителі та учні спос-терігали ранні вияви його творчої натури — він гарно малює, пише вірші, грає на народних музичних інструментах. У цей же час проявля-ються і педагогічні нахили юнака: він часто є оточенні дітей, заміняє вчителя, допомагає од-нокласникам.
Природні здібності Василя Сухомлинського, підтримані у шкільні роки, визначили його життєвий шлях: у 1934 р. він вступає на підго-товчі курси учительського інституту в Кремен-чуці, а потім навчається в ньому на факультеті української мови і літератури.
На обрання професії, напрям творчості Ва-силя Олександровича значною мірою вплинув той факт, що він зростав хворобливою дити-ною, і це, з одного боку, привело до самоана-лізу, заглиблення у світ власних відчуттів і переживань, а з другого — викликало його пиль-ну увагу до тих, хто потребував допомоги, до менших, слабших, беззахисних.
Через хворобу в 1935 р. юнак залишає заняття в інституті і розпочинає роботу в школі, яку (за винятком двох воєнних років) не залишає до кінця свого життя. Він працює вчителем у сільських школах рідного району і нав-чається заочно в Полтавському педагогічному інституті. «З великою теплотою згадую про Полтавський педагогічний Інститут, який закінчив, — писав він згодом у праці "Павлиська середня школа", — про викладачів педагогіки, літератури, історії. Тут педагогіка була не засушеними висновками, а живою яскравою розповіддю про мистецтво виховання, про методи впли-ву на свідомість і почуття». По закінченні навчання (1938) В. О. Сухом-линський продовжує працювати в школі завучем у районному центрі Ону-фріївні. Робота в школі у поєднанні з самостійним оволодінням педа-гогічними знаннями давала простір для педагогічної творчості, вироблення самостійного підходу до проблем навчання й виховання.
Оглядаючи життєвий і творчий шлях В. О. Сухомлинського, замислимося, що ж було головним у цей період життя педагога — особистісне, предметне чи соціальне і що визначило його майбуття. Мабуть, соціальне: жовтневі події пробудили до творчості багато мільйонів людей, висунувши суспільно значущі цілі. Вони надихнули й Василя Олександровичу, і він залишався вірним усе своє життя ідеалізованим і романтизованим комуні-стичним ідеалам — ідеям свободи, рівності, безкорисливості, братерства, захисту знедолених, слабших, бідних і безпомічних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Дипломна робота на тему: Проблема морального становлення особистості в педагогічній спадщині В.Сухомлинського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок