Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Педагогічні умови соціалізації обдарованих учнів у загальноосвітньому комплексі «Ди-тячий садок-школа»

Педагогічні умови соціалізації обдарованих учнів у загальноосвітньому комплексі «Ди-тячий садок-школа»

Назва:
Педагогічні умови соціалізації обдарованих учнів у загальноосвітньому комплексі «Ди-тячий садок-школа»
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
70,80 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 
Педагогічні умови соціалізації обдарованих учнів у загальноосвітньому комплексі «Дитячий садок-школа»


Зміст
Вступ____________________________________________ 3
Розділ 1 Теоретико-методологічні підходи до обгрунту-вання актуальних проблем виховання обдарованих дітей дошкільного віку _________________________________ 8
Психолого-педагогічні виміри феномену «дитинство» 8
Соціалізація в системі чинників підготовки дитини до життя в світі дорослих__________________________ 18
Висновки до розділу I ____________________________ 47
Розділ II Особливості соціалізації дітей старшого дошкільного – молодшого шкільного віку в умовах освітнього комплексу «Дитячий садок-школа» ______ 51
2.1 Соціалізація як процес на тлі дитячої субкультури __ 53
2.2 Фактори соціалізації 6-7річних дітей в умовах часної освіти _______________________________________ 73
Висновки до розділу II ___________________________ 102
Загальні висновки _______________________________ 105
Список використаної літератури __________________ 108
ВСТУП
Актуальність дослідження. Духовне оновлення та національне відродження України, докорінні зміни, які зумовлені з переходом до нових економічних відносин в усіх сферах життя суспільства, вимагають нових підходів до вирішення проблем освіти й виховання зростаючих поколінь, становлення особистості нової формації.
Стан освіти демонструє ефективність і надійність перетворювальних явищ та подій сьогодення, коли успіх розвитку суспільства та престиж держави визначаються результатами творчої діяльності всіх громадян. Обдарованість і розвиток творчих здібностей особистості виступають умовою перетворення, оновлення і гармонійного розвитку нашої держави.
Саме тому в сучасній соціально-педагогічній теорії та практиці особливої значущості набуває проблема соціальної підтримки обдарованих дітей та молоді, створення соціального середовища, сприятливого для виховання особистості з високим рівнем сформованості творчих здібностей. Зазначені завдання задекларовано в Законах України "Про соціальну роботу з дітьми та молоддю", "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні", "Про охорону дитинства", Національній доктрині розвитку освіти України, Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності. У цих важливих державних документах наголошено на тому, що успішна соціалізація учнів можлива за умови переорієнтації і переструктурування змісту та форм організації навчально-виховної роботи з учнями, зокрема, в умовах комплексних освітніх навчальних закладів.
Означене положення актуалізує проблему дослідження структури, закономірностей і механізмів соціалізації обдарованих учнів у навчально-виховному процесі
комплексу «Дитячий садок-школа» вивчення особливостей педагогічної взаємодії з обдарованими дітьми.
Перебудова нашої країни на демократичних засадах торкається усіх галузей народного господарства і освіти. Здійснюється гуманізація та демократизація педагогічної праці, посилюється її спрямованість на розвиток особистості дитини, а це потребує створення мережі різних типів шкіл, в тому числі авторських, прискорення розробки альтернативних систем освіти, розробка ефективних програм, методик навчання та виховання.
Стала досить актуальною проблема виявлення і розвитку обдарованих дітей, що вимагає від учителя вміння постійно працювати у творчому режимі, використовувати нестандартні прийоми в роботі, постійно удосконалювати свої професійні якості, створюючи творчі лабораторії, опановуючи специфічними формами і методами роботи з обдарованими дітьми, тісно співпрацювати з шкільною психологічною службою.
У світі і в нашій країні приділяється особлива увага обдарованим дітям у різних галузях діяльності й науки та створюються спеціальні (спеціалізовані, профільні) школи для їх навчання. Такі школи відкриваються лише з дозволу органів управління освіти і науки та мають у своїх навчальних планах необхідний обсяг загальноосвітніх і спеціальних (профільних) предметів відповідно до нормативних вимог.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 Дипломна робота на тему: Педагогічні умови соціалізації обдарованих учнів у загальноосвітньому комплексі «Ди-тячий садок-школа»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок