Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДОПОМОГА МОЛОДІ У СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ

СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДОПОМОГА МОЛОДІ У СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДОПОМОГА МОЛОДІ У СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,45 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
БАКАЛАВРСЬКА РОБОТА
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДОПОМОГА МОЛОДІ У СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ


ЗМІСТ
ст.
ВСТУП………….………………………………..……………………. 3
РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРЕСОВИХ СТАНІВ МОЛОДІ………………………………………….. 6
1.1. Стрес як предмет наукового аналізу….………………..…..…... 6
1.2. Основні причини виникнення стресових станів у юнацькому віці…………………………………………………………………………... 17
1.3. Особливості реагування юнаків та дівчат на виникнення стресових ситуацій та наслідки стресу………………………….………... 24
Висновки до розділу І……………………………………………….. 30
РОЗДІЛ ІІ. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ПОВЕДІНКИ МОЛОДІ У СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ……………………………………………………………….. 31
2.1. Психологічна діагностика здібностей сучасних юнаків і дівчат до стресостійкості…………………….……………………………………….. 31
2.2. Технологія соціальної роботи соціального педагога з молоддю у стресових ситуаціях………………………………………………………... 47
2.3. Основні форми розвитку у молоді навичок оптимальної поведінки у стресових ситуаціях……………………….……………………...…....… 52
Висновки до розділу ІІ…………………………….....…………….... 62
ВИСНОВКИ……………………………………..…………………… 64
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………..……..… 67
ДОДАТКИ...………………..………………………………………… 71
ВСТУП
Не слід боятися стресу. Його
не буває тільки у мертвих. Стресом
потрібно керувати, і тоді ви
відчуєте аромат і смак життя.
Г.Сельє
Актуальність теми. Стрес у нашому житті відіграє чи не найпомітніше місце. У наші дні багато говорять про стрес, пов’язаний з адміністративною або диспетчерською роботою, із забрудненням навколишнього середовища, з фізичною напругою, сімейними проблемами чи смертю родича. За останні тисячоліття спосіб життя людини суттєво змінився. Проте основні фізіологічні реакції організму залишилися на тому ж рівні. Тому в наш час людина хворіє і вмирає, в основному, від хвороб, в основі яких лежить неправильний спосіб життя, важкі переживання, глибоке і невідступне почуття незадоволеності, страхи, психічна травматизація. Всі ці чинники призводять до виникнення стресів.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кількість хвороб внаслідок негативної дії стресів за останні 60 років зросла в 25 разів. Наслідки стресів настільки великі та масштабні, що від них почала “страждати” і економіка. Так, наприклад, американські спеціалісти підрахували, що стреси в цілому обходяться економіці США в 150 млрд. доларів на рік. І коли на карту поставлені мільярди, компанії і фірми починають вживати відповідні заходи. Десятки з них запровадили для своїх співробітників курси для боротьби зі стресами, надаючи робітникам найрізноманітнішу допомогу.
Багато психологів, лікарів займалися дослідженням стресових станів серед молоді, їх впливу на фізичне та психологічне здоров’я людини (Г.Сельє, У.Кеннон, Дж.Сміт, В.Розов, Б.Коган, М.Пірен, Б.Волков та ін. )
У наш час молодим людям не завжди легко адаптуватися до умов навколишнього середовища: вони відчувають стрес, коли покидають батьків і їдуть вчитися далеко від дому; коли відчувають велике навантаження під час навчання чи роботи; коли одружуються чи розлучаються в молодому віці. Є ще багато інших ситуацій, які викликають стресові ситуації в молоді. Визначення основних чинників, які впливають на адаптивність чи схильність молоді до стресу, має важливе значення для розробки стратегій профілактики та психокорекції стресових станів. Актуальність даної проблеми зумовила вибір теми нашого дослідження – “Соціально-педагогічна допомога молоді у стресових ситуаціях”.
Метою даного дослідження є виявлення напрямів допомоги соціальних педагогів молоді у стресових ситуаціях.
Об’єктом дослідження є стресові стани молоді.
Предметом дослідження є специфіка надання соціально-педагогічної допомоги юнакам та дівчатам, які перебувають у стресових станах.
Гіпотези – схильність молоді до стресу в значній мірі обумовлена соціально-педагогічними та психологічними чинниками, які виникають у результаті різних труднощів у житті молодої людини.
Завдання:
Проаналізувати сучасний стан розробки проблеми стресу в дослідженнях науковців різного профілю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 Дипломна робота на тему: СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНА ДОПОМОГА МОЛОДІ У СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок