Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Формування компетентностей молодших школярів в галузі «Людина і світ» курсу «Я і Україна» (на матеріалі 3 класу) через систему знань про природо-заповідний фонд Чернігівщини.

Формування компетентностей молодших школярів в галузі «Людина і світ» курсу «Я і Україна» (на матеріалі 3 класу) через систему знань про природо-заповідний фонд Чернігівщини.

Назва:
Формування компетентностей молодших школярів в галузі «Людина і світ» курсу «Я і Україна» (на матеріалі 3 класу) через систему знань про природо-заповідний фонд Чернігівщини.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
225,23 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ ПРИЛУЦЬКИЙ ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕДЖ
ІМ.І.Я. ФРАНКА
«Людина і світ» з методикою
викладання природознавства


Формування компетентностей молодших школярів в галузі «Людина і світ» курсу «Я і Україна» (на матеріалі 3 класу) через систему знань про природо-заповідний фонд Чернігівщини.
Підготувала:
студентка VІ курсу 1 групи
спеціальність 6.010102
Початкова освіта
Шматок Інна Вікторівна
Науковий керівник:
кандедат педагогічних наук, доцент Євсєєва О.В.


Прилуки – 2012р.
ЗМІСТ

Вступ..3
Розділ 1. Теоретичні засади компетентнісного підходу до навчання
1.1 Поняття компетентнісного підходу до навчання..8
1.2 СТРУКТУРА КОМПЕТЕНТНОСТІ.....12
1.3 Умови реалізації компетентнісного підходу до навчання молодших школярів..16
РОЗДІЛ 2 ПРАВОВА ОСНОВА ПРИРОДО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ТА ПРИРОДо-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД ЧЕРНІГІВЩИНИ
2.1 ПРИРОДО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ЯК ОБ’ЄКТ ОХОРОНИ...22
2.2 ІСТОРІЯ ФОРМУВАННЯ І СУЧАСНИЙ СТАН КАЧАНІВСЬКОГО ПАРКУ...28
2.3 ПАМ’ЯТКА САДОВО-ПАРКОВОГО МИСТЕЦТВА – СОКИРИНЦІ.31
2.4 ДЕНДРОЛОГІЧНИЙ ПАРК «ТРОСТЯНЕЦЬ»36
РОЗДІЛ IІI. ДОСЛІДНО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА РОБОТА З ОРГАНІЗАЦІЇ ВИВЧЕННЯ ТРЕТЬОКЛАСНИКАМИ ПРИРОДО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ ЧЕРНІГІВЩИНИ НА УРОКАХ ПРИРОДОЗНАВСТВА
3.1 АНАЛІЗ ПРОГРАМИ І ПІДРУЧНИКА З ПРИРОДОЗНАВСТВА ДЛЯ 3
КЛАСУ....42
3.2 ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРЕМЕНТАЛЬНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ.45

Висновки...49
Список літератури...51
ДОДАТКИ..55

ВСТУП

Актуальність і необхідність вивчення компетентнісного підходу в системі освіти обумовлена постійно зростаючими вимогами ринку праці, стрімкими технологічними змінами, глобалізацією, у тому числі зростанням академічної і трудової мобільності педагогічних працівників.
Впровадження компетентнісного підходу у школі є одним із важливих концептуальних положень оновлення змісту та якості освіти. Сучасний навчальний заклад має сприяти розвиткові демократичної культури, формуванню, необхідних для проживання у європейському співтоваристві компетентностей, політико-правових і соціально-економічних знань.
Сьогодні формування освітніх цілей відбувається не на рівні держав, а на міждержавному, міжнаціональному рівнях, коли основні пріоритети освіти й цілі проголошуються в міжнародних конвенціях та документах і є стратегічними орієнтирами міжнародної спільноти. Держави формують освітню політику, спрямовану безпосередньо на їх інтеграцію в міжнародні співтовариства. Зокрема це стосується Болонської декларації.
Важливим нині є не тільки об’єм знань, а й уміння ними оперувати, бути готовим змінюватись та пристосовуватись до нових потреб ринку праці, оперувати й управляти інформацією, активно діяти, швидко приймати рішення, навчатись упродовж життя. Компетентнісно-орієнтований підхід до формування змісту освіти став новим концептуальним орієнтиром сучасних шкіл України.
Обговоренню та дослідженню компетентісного підходу в сучасній освіті присвячені роботи О.В. Овчарук (про розвиток компетентісного підходу з точки зору міжнародної спільноти та перспективи його впровадження до вітчизняного змісту освіти) [19]; О.І. Пометун (про реалізацію компетентісного підходу в досвіді зарубіжних країн та його запровадження в українській освіті) [25]; О.І. Локшиної (про моніторинг рівнів досягнень компетентностей); О.Я. Савченко (про ключову компетентність – уміння вчитися) [31]; Н.М. Бібік (про рефлексивний аналіз застосування компетентісного підходу) [3]; С.Е. Трубачевої (про умови реалізації компетентісного підходу в навчальному процесі); Л.І. Паращенко (про практичні підходи до формування ключових компетентностей). Реалізацією компетентісного підходу у практиці шкільних дисциплін займаються: С.Е. Трубачева (природничі); О.І. Пометун, Г.О. Фрейман (суспільствознавчі).
Кожен учень повинен оперувати компетентностями, які допоможуть оволодіти знаннями, уміннями та навичками на достатньому рівні. Тому, ми хочемо показати, що Природознавство дає змогу оперувати цими компетентностями.
Метою освітньої галузі «Природознавство» є формування природознавчої компетентності учня шляхом засвоєння системи інтегрованих знань про природу, способів навчально-пізнавальної діяльності, розвитку ціннісних орієнтацій у різних сферах життєдіяльності та природоохоронної практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Дипломна робота на тему: Формування компетентностей молодших школярів в галузі «Людина і світ» курсу «Я і Україна» (на матеріалі 3 класу) через систему знань про природо-заповідний фонд Чернігівщини.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок