Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Безробіття молоді як соціально-педагогічна проблема

Безробіття молоді як соціально-педагогічна проблема

Назва:
Безробіття молоді як соціально-педагогічна проблема
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
56,44 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 
БАКАЛАВРСЬКА РОБОТА
Безробіття молоді як соціально-педагогічна проблема


ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ І. Теоретико-методологічні основи розв’язання проблеми надання соціально-педагогічної допомоги безробітній молоді
1.1. Безробіття як проблема соціального, професійного та економічного самовизначення молоді………...................................................................................6
1.2. Державна політика соціального захисту молоді…………………………….16
Висновок до І розділу……………………………………………………………..19
РОЗДІЛ ІІ. Теорія і практика роботи соціального педагога з безробітною молоддю
2.1. Завдання соціально-педагогічної роботи у вирішенні проблеми безробіття серед молоді ………………………………………………………...…21
2.2. Технології соціально-педагогічної роботи і особливості їхнього застосування…………………………………………………………………...……29
2.3. Програма „Сприяння працевлаштуванню та вторинній зайнятості випускників НПТУ №1”………………………………………………………...…43
Висновок до ІІ розділу……………………………………………………………65
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………..……66
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………………………….71
ДОДАТКИ…………………………………………………………………….……74


ВСТУП
Актуальнімсть теми дослідження. На сучасному етапі розвитку суспільства спостерігається загострення проблем зайнятості. Економічна криза, яку нині переживає Україна негативно впливає на ринок праці. В Україні спостерігається катастрофічне збільшення кількості безробітних. За даними Міжнародної організації праці, маємо близько 1 млрд. осіб, або третину робочої сили безробітних (до 150 мільйонів) та неповністю, зайнятих. Незмінно високою залишається кількість безробітних в Європейсько-му Союзі, їх нараховують майже 16 мільйонів, що становить дев'ять-десять відсотків від загальної кількості працездатного населення.
Найбільш гострою ця проблема є в країнах з перехідною економікою. В Україні до початку ринкових перетворень, як і в інших країнах з плановою економікою, вважалося, що є повна зайнятість; поняття безробіття не використовували навіть як соціально-економічну категорію.
Політичні, економічні та соціальні реформи повністю змінили стан рин-ку праці в Україні. З одного боку, для людей відкрилися нові можливості для самореалізації, з іншого — з'явилися нові проблеми, перш за все пов'язані з різким скороченням попиту на робочу силу, виникненням безробіття. Якщо ж воно зростає до "проблемного" рівня, у будь-якій країні збільшуються ви-моги до урядових структур стосовно безвідкладної розробки та прийняття заходів щодо посилення соціального захисту.
Для кількох поколінь наших громадян безробіття було абстрактним поняттям і асоціювалося з наслідками протиріч між працею (найманими працівниками) та капіталом (роботодавцями). У наше життя безробіття увійшло як наслідок економічної кризи, як складова ринкових реформ. Ад-же розвиток суспільства у напрямі формування нових відносин вимагає пе-реходу від планово-розподільчої економіки до ринкової та розвитку і функціонування притаманних їй структур — зокрема ринку робочої сили.
Як свідчить досвід інших країн, формування ринкового господарства обумовлює обов'язкове перевищення пропозиції робочої сили над попитом на неї за рахунок перманентного процесу підвищення ефективності вироб-ництва. Досі серед фахівців усіх країн немає єдиної думки щодо природного рівня безробіття, оскільки рух робочої сили відбувається постійно. Насампе-ред, ідеться про безробіття серед осіб, для яких пошук та очікування місця роботи, яке б відповідало їхній кваліфікації та особистим сподіванням, по-требує певного часу (фрикційне безробіття), або про безробіття, що пов'яза-не з технологічними змінами у виробництві, які змінюють потребу підприємств у певних категоріях працівників (структурне безробіття).
Аналіз наукової літератури дозволяє зробити висновок, що питання безробіття вивчали такі автори як Бочарова В.Г., Перепелиця М.Л., Скуратівський В.А., Палій О.М., Капська А.Й., Коваль Л.Г., Звєрєва І.Д., Хлебік С.Р, Александрова О.Н., Боголюбова, Васильєва Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33 Дипломна робота на тему: Безробіття молоді як соціально-педагогічна проблема

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок