Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Погляди педагогів минулого і сучасності на використання диференційних завдань на уроках в початкових класах.

Погляди педагогів минулого і сучасності на використання диференційних завдань на уроках в початкових класах.

Назва:
Погляди педагогів минулого і сучасності на використання диференційних завдань на уроках в початкових класах.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
44,50 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Погляди педагогів минулого і сучасності на використання диференційних завдань на уроках в початкових класах.


Розділ I.
1.Погляди педагогів минулого і сучасності на використання диференційних завдань на уроках в початкових класах.
Питання диференціації навчання в педагогічній діяльності вивчалося й вивчається видатними психологами і педагогами, науковцями, досвідом роботи по організації навчального процесу на основі диференційованого підходу до учнів діляться на сторінках педагогічних газет і журналів учителі-новатори, що підкреслює активність даної проблеми на сьогоднішній день.
Нова концепція шкільної освіти в Україні одним із першочергових завдань визнає диференціацію навчально-виховного процесу в загальноосвітній школі, що має стати загалом найповнішого і раціонального розкриття можливостей кожної особистості.
Це надзвичайно актуальна проблема сьогодення. А пояснюється й актуальність рядом причин. Зокрема, однією з них є відносна новизна. Якщо для країн Заходу це давно пройдений етап, то у нас усвідомлення і глибоке осмислення значущості цієї проблеми розпочалось порівняно недавно.
Думку про необхідність диференційованого підходу до навчальної діяльності школярів висловив у своїх працях видатний педагог К.Д.Ушинський. він писав, що розподіл класу на групи, з яких одна сильна за другу, не тільки шкідливий, а й потрібний, якщо наставник вміє, працювати з однією групою, дати іншим корисну самостійну вправу [ , с. 35].
Для здійснення диференційованого навчання дітей необхідно озброїти основними прийомами мисливницької діяльності умінням виділяти в навчальному матеріалів головне, зіставляти факти і явища, узагальнювати, доводити свою думку тощо. Ґрунтуючись на спільній психолого-педагогічній основі ця робота в початкових класах має свою специфіку, обумовлену віковими особливостями учнів, але без неї неможливо досягти належних результатів, навіть орієнтуючись на мінімальний обов’язковий рівень освіти.
Розв’язання сучасних проблем не виключає, а передбачає звернення до цінних рекомендацій педагогів-класиків. Скажімо, І.Г.Песталоцці вважав засобами розумового розвитку дитини сукупність трьох сил – здатність до спостереження, до мови і до мислення. Причому розвиток спостережливості видатний педагог називав початковою ланкою, далі пішла мова і як кінцевий пункт – мислення [ , с.370].
А чи можна переоцінити в роботі зі слабшими учнями правило, сформульоване стосовно мистецтва навчання Я.А.Каменським: “На кожному предметі слід зупинятися до тих пір поки він не стане зрозумілим” [ , с. 370].
Великий український педагог О.Духнович велику увагу приділяв питанню дидактики. Цінними є його поради щодо організації процесу навчання: практикування на уроці групової роботи учнів, умовно поділених на 3 групи залежно від рівня розвитку здібностей [ , с.515].
Міцне і свідоме засвоєння матеріалу з навчального предмету можливе за правильної організації навчально-виховного процесу, коли кожен учень зайнятий розв’язуванням завдання, яке має певну складність, але посильне для нього. Саме за таких умов здійснюється розвиток пізнавальних можливостей та інтересу до навчання.
Ще В.Сухомлинський у своїх працях зазначав, що до кожного учня треба мати підхід, бачити його труднощі, кожному необхідно дати тільки для нього призначене завдання [ , с.460].
Ці положення лягли в основу розробки організаційних і методичних питань з диференційованого навчання математики у початкових класах.
Диференційоване навчання – організація навчального процесу за якою вчитель працює з групою учнів, відібраною з урахуванням наявності у них будь-яких значущих для навчального процесу спільних якостей. Основою диференційованого навчання є групова робота.
В енциклопедичній педагогічній літературі [ , с.24] визначено що, диференціація передбачає врахування індивідуальних особливостей кожного учня в умовах групування дітей. У межах одного класу за певною ознакою: - рівень засвоєних предметних знань, умінь, навичок; - нахили і здатність до навчання, рівень розвитку загальних розумових здібностей; - готовність до здійснення самостійної пізнавальної діяльності – наявність відповідних інтелектуальних умінь і мотивів мнемонічної культури (увага, пам’ять швидкість переходу від однієї логічної операції до іншої).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Дипломна робота на тему: Погляди педагогів минулого і сучасності на використання диференційних завдань на уроках в початкових класах.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок