Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Соціально-педагогічні аспекти формування правової культури у школярів

Соціально-педагогічні аспекти формування правової культури у школярів

Назва:
Соціально-педагогічні аспекти формування правової культури у школярів
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
48,51 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
БАКАЛАВРСЬКА РОБОТА
Соціально-педагогічні аспекти формування правової культури у школярів


Зміст
ВСТУП………………………………………………………………………….....3
РОЗДІЛ І. Теоретичні засади виховання правової культури школярів……….7
1.1.Питання правової культури в соціально-педагогічній, філософській літературі……………………………………………..………………………..7
1.2.Правова культура як складова загальної культури………………...…..16
1.3. Законодавче забезпечення соціально-правового захисту дітей…..…..25 Висновки до І розділу…………………………………………………………...37
РОЗДІЛ ІІ. Соціально-педагогічні аспекти системи правової культури учнів……………………………………………………………………………...39
2.1. Роль соціального педагога в формуванні правової культури учнів.....39
2.2. Результати дослідження ……………………………………………….53 Висновки до ІІ розділу…………………………………………………………..57
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………...58
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ...……………………………………..60
ДОДАТКИ…………………...……………………..……………………………64
Вступ
Актуальність дослідження. В сучасних умовах, коли здійснюється визначення та закріплення на законодавчому рівні принципу гуманізму, відбувається переорієнтація освіти на розвиток особистості, утверджується пріоритет загальнолюдських цінностей, особливого значення набуває проблема правового виховання учнів, формування їх правової культури. Саме правова освіта покликана забезпечити правову соціалізацію особи через систему правових знань і розвиток правового мислення, формування ставлення школярів до правових норм як внутрішньої цінності. Процес формування правової культури учнів передбачає свідоме сприйняття та засвоєння ними правових знань як особистісних цінностей і втілення їх у правову поведінку.
Стан розвитку України на сучасному етапі характеризується суттєвими змінами в житті суспільства, у якому відбувається процес відродження традицій, звичаїв, культури українського народу ? громадян України всіх національностей. Пріоритет загально людських цінностей об'єктивно викликає необхідність активізації усіх сфер діяльності людини, трансформацію й утвердження у свідомості людей гуманістичних орієнтацій. Людина і громадянин, його права і свободи, світогляд і культура, потреби і соціальний потенціал ? фундаментальна сила і водночас стратегічна мета нашої держави.
Орієнтація на виховання громадянина України, як людини й особистості, формування її правової культури як невід'ємної складової загальної культури ? один з методологічних принципів пошуку, які реалізуються національною педагогічною наукою.
Формування культури покоління молодих громадян України в цілому, правової культури зокрема, ? пріоритетна мета національного виховання, визначена у державній національнім програмі "Освіта" (Україна ХХІ століття) як "придбання молодим поколінням соціального досвіду, наслідування духовних цінностей українського народу.
Проте, різного роду деформації у суспільстві, що породжують бездуховність та свавілля, особливо у молодіжному середовищі, є небезпечними для держави. Саме тому формування у підростаючого покоління правової культури є надійним і ефективним засобом боротьби проти цих негативних явищ. Оволодіння молоддю необхідним обсягом правових знань у нерозривному зв'язку з системою моральних цінностей, естетичних смаків, етичних правил поведінки є запорукою виховання правослухняної особистості, яка дотримується норм права і знає свої обов'язки.
У Конституції України визначено, що честь, гідність, недоторканість і безпека людини найвищою соціальною цінністю. Саме школа повинна формувати в молоді правову культуру, чітке розуміння власних прав і свобод, обов'язків перед суспільством і окремою людиною. Адже правопорушення неповнолітніх учнів і молоді, наркоманія, вживання алкоголю, пограбування, агресивна поведінка, статева невитриманість тощо є найважливішими проблемами сьогодення. Тому формування в учнівської молоді моральних якостей, поваги до закону і загальноприйнятих норм поведінки у суспільстві, позитивного погляду на здоровий спосіб життя є пріоритетним напрямом виховної діяльності навчальних закладів освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Дипломна робота на тему: Соціально-педагогічні аспекти формування правової культури у школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок