Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Проблема адаптації студентів до навчання у вищому закладі освіти в педагогічній теорії

Проблема адаптації студентів до навчання у вищому закладі освіти в педагогічній теорії

Назва:
Проблема адаптації студентів до навчання у вищому закладі освіти в педагогічній теорії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,21 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Зміст
Вступ 3
1. Проблема адаптації студентів до навчання у вищому закладі освіти в педагогічній теорії
Зміст поняття “адаптація”, компоненти та способи адаптації студентів
1.1.1. Розгляд процесу адаптації в системі виховання
1.2. Структура адаптивних процесів
Різновиди соціально-педагогічної адаптації
Адаптація як необхідна умова соціалізації індивіда
Саморегуляція, як провідний механізм адаптації
1.6. Характеристика факторів, що спричиняють процес дезадаптації
2. Основні соціально-педагогічні умови адаптації студентів до навчання у Вищому навчальному закладі технічного профілю
2.2.1. 49
2.2.2. 51
2.2.3 62
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Бібліографічна довідка


Вступ
Завданнями вищої освіти є забезпечення фундаментальної наукової, професійної та практичної підготовки, набуття громадянами освітньо-кваліфікаційних рівнів відповідно до їх покликань, інтересів і здібностей. Успішне вирішення цих завдань значною мірою залежить від того, як швидко та інтенсивно відбудуться процеси адаптації, з одного боку, системи освіти до вимог і змін у суспільстві, потреб входження до світового освітнього простору, з іншого – студентів до навчального процесу у вищому закладі освіти, до трансформації соціального середовища, інших чинників соціального розвитку. З огляду на це, реформування системи освіти, удосконалення змісту навчання з метою забезпечення у подальшому конкурентоспроможності, професійної мобільності фахівців є втіленням ідеї гуманізації освіти, забезпеченням поетапної соціалізації індивіда.
Зміна соціальної ситуації розвитку та провідної діяльності особистості при вступі до вищого закладу освіти визначає кардинальні зміни внутрішніх і зовнішніх умов розвитку людини, спричиняючи необхідність адаптації до них.
Адаптація – складне багатофакторне явище, що має свої власні механізми і закономірності, вивченням яких займаються представники багатьох галузей науки. Відповідно до своїх професійних інтересів вони акцентують увагу на певних видах адаптації: біологічній, психічній, психологічній, соціально-психологічній, соціальній, професійній та ін.
Визначаючи суть цього поняття, дослідники виходять із розуміння того, що адаптація може розглядатися як процес, стан, властивість чи результат діяльності, що виникає за певних умов і триває протягом певного періоду, доки не буде встановлено динамічної рівноваги між системами, що адаптуються. Процеси соціально-психологічної адаптації мають місце там і тоді, коли змінюються соціальні умови життя людини і звична поведінка виявляється неможливою чи малоефективною. Дослідники (О.Б.Георгієвський, Г.О.Балл, А.Н.Жмиріков, Т.В.Землякова, О.В.Ткаченко, Т.П.Чернявська, В.С. Штифурак та ін.) зазначають, що ознаками адаптації є наявність у адаптанта змін (морфологічних, функціональних) у поведінці з метою його пристосування до конкретних умов життєдіяльності, що змінюють. Результат процесу адаптації-адаптованість-розглядається як здатність людини виробляти адекватні умовам існування способи поведінки і діяльності на основі властивих їй психічних явищ.
У психолого-педагогічній літературі адаптація студента розглядається як адаптація до навчального процесу у вищому закладі освіти, або як процес навчання у вищому закладі розглядається як адаптація до майбутньої професійної діяльності.
Проблеми адаптації студентів до навчально-виховного процесу у вищих закладах освіти розглянуті в дослідженнях Д.А.Андрєєвої, Л.О.Булатової, Н.В. Венедиктової, К.Г.Делікатного, В.М.Дугінця, Л.Г.Єгорової, О.Г.Мороза, Л.І.Рувинського, В.Т.Хорошко та ін.
Соціально-психологічні аспекти адаптації студентів у вищому навчальному закладі розкрито у працях Н.В. Бачманової, Є.І. Бологової, Л.П. Меркулової, Т.І. Ронгінської, Є.І. Савонько, Н.Є. Шафажинської та ін..
Системоутворюючим чинником, визначальною умовою успішності адаптації індивіда до навчання є, на нашу думку, особистісно-гуманістичний підхід. Завдання гуманізації освіти й адаптації особистості до навчання у вищому закладі освіти взаємозумовлюються і взаємодоповнюються, оскільки реалізація принципу гуманізації вимагає створення умов для розвитку, соціалізації індивіда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Дипломна робота на тему: Проблема адаптації студентів до навчання у вищому закладі освіти в педагогічній теорії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок