Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Прийомна сім'я

Прийомна сім'я

Назва:
Прийомна сім'я
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
46,43 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
ЗМІСТ
Вступ …………………………………………………………………………...3
Розділ 1. Прийомна сім’я як нова форма сімейного виховання дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
1.1 Діти – сироти – проблема сучасного суспільства .………..............……....6
1.2 Сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування …..……………………………………………...12
1.3 Нормативно-законодавче підгрунтя функціонування прийомних сімей ………………………………………………………………………………….18
Висновки до розділу 1 …………………………………………………….……...23
Розділ 2. Специфіка діяльності соціального педагога з прийомною сім’єю.
2.1 Програма підготовки кандидатів у прийомні батьки ........…………………………………………………………………….25
2.2 Створення інституту прийомної сім’ї ……. ……………………………..39
2.3 Становлення дитини у прийомній сім’ї : соціальний супровід ….….47
Висновки до розділу 2 ..………..…………………………………………………53
Висновки ...……………...…………………………………………………….56
Список використаних джерел ………………………………………………58
Додатки ...………………………………………………………………………
Вступ
На сьогоднішній день в Україні в умовах економічної кризи, політичної і соціальної нестабільності, радикальної соціально-культурної трансформації постає проблема щодо необхідності розробки нових форм утримання та виховання дітей, які перебувають у особливо складних і дискомфортних умовах. Перш за все це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
В останні десять років в нашій державі вдвічі збільшилася кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Переважна більшість цих дітей влаштовані в інтернатні заклади. Вихованці інтернатних закладів відрізняються від дітей, які виховуються в сім’ях, станом здоров’я, розвитком інтелекту й особистості в цілому, що підтверджено спеціальними психологічними дослідженнями (І.М.Дубровіна, М.І.Лисіна, А.М.Прихожан).
Дитина в державних закладах отримує комплекс освітніх, медичних, соціальних послуг, але спостерігаються значні відхилення у процесі її соціалізації, які проявляються у відсутності навичок самостійного життя, невмінні самостійно будувати стосунки у сім’ї та відкритому колективі.
Вивчення проблем влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, довело, що сімейне виховання, безперечно, виступає пріоритетною формою в Україні.
Роль сім’ї для дитини надзвичайно важлива. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, мають юридичні повноваження, у тому числі на право прийняття важливих рішень від імені дітей. Батьки допомагають відчути взаємне тепло й любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності та духовність, виховують дітей, задовольняють щоденні потреби, надають зразки для наслідування, поступово прищеплюють соціальні й побутові навички, необхідні у самостійному житті. Усі ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку вона не була.
Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я.
В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За їх пріоритетністю перелік такий – усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.
Сімейні форми влаштування забезпечують соціальний захист, захист майнових та житлових прав дитини, догляд, виховання, корекцію та компенсацію розвитку, вирішення медичних проблем, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини, яка залишилася без піклування батьків.
З метою забезпечення індивідуального підходу до виховання дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківської опіки , формування її особистості в умовах сімейного піклування в Україні розпочато роботу по створенню інституту прийомної сім’ї.
Під час перебування дитини у прийомній сім’ї держава не тільки фінансує, а й контролює утримання і виховання дитини, надає допомогу у її розвитку, соціалізації, організовує соціальний супровід сім’ї та дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 Дипломна робота на тему: Прийомна сім'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок