Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Особливості інформаційних товарів і послуг в освітній сфері»(на прикладі Івано-Франківського обласного педагогічного інституту післядипломної освіти)

Особливості інформаційних товарів і послуг в освітній сфері»(на прикладі Івано-Франківського обласного педагогічного інституту післядипломної освіти)

Назва:
Особливості інформаційних товарів і послуг в освітній сфері»(на прикладі Івано-Франківського обласного педагогічного інституту післядипломної освіти)
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
49,78 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
ДИПЛОМНА РОБОТА
Тема: «Особливості інформаційних товарів і послуг в освітній сфері»
(на прикладі Івано-Франківського обласного педагогічного інституту післядипломної освіти)


ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………… ………....…7
РОЗДІЛ 1
ІНФОРМАЦІЙНІ ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ В ОСВІТНІЙ СФЕРІ…….12
1.1 Система освіти в Україні…………………………………………………12
1.2 Нормативно-правова база освітньої сфери……………………………..22
1.3 Характеристика інформаційних послуг та інформаційного товару
в освітній сфері……………………………………………………………..31
РОЗДІЛ 2
ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ТА ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ В ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ УСТАНОВИ………………………………………………...39
2.1. Організаційна структура та основні напрями діяльності інституту післядипломної освіти………………………………………………………...39
2.2. Опис інформаційних товарів та послуг на прикладі інституту післядипломної освіти………………………………………………………...59
2.3 Стан зв’язків з громадськістю установи та шляхи їх покращення…...72
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………...78
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ……………………………...…..81
ДОДАТКИ …………………………………………………………… ……..87
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Підвищення ролі і значення інформації в суспільному житті викликало необхідність виділення інформаційної діяльності в самостійну область. Якщо робоча сила, засоби виробництва і предмети праці – основні елементи в умовах виробництва, то інформація – це важливий ресурс економіки, товар, який є результатом всієї людської діяльності, елемент і основа процесу управління та прийняття рішень.
В сучасному суспільстві поряд з іншими сферами суспільної діяльності важливе місце займає інформаційна діяльність, результатом якої є інформаційний продукт, який з’являється на ринку у вигляді інформаційних товарів і послуг.
Інформаційна індустрія або «індустрія знань», за визначенням Ф.Махлупа (США), включає п’ять видів інформаційної діяльності:
§ наукові дослідження і розробки;
§ освіта;
§ засоби масового спілкування;
§ інформаційні машини;
§ інформаційні послуги.
У вузькому значенні інформаційна послуга часто сприймається як послуга, отримувана з допомогою комп’ютерів, хоча насправді це поняття набагато ширше.
Інформаційний продукт виступає у вигляді специфічної послуги, коли певна інформація надається споживачеві. Як інформаційним продуктом, так і інформаційною послугою є інформація, деяке повідомлення. Або надання засобів для отримання інформації (наприклад, надання в оренду комп’ютерів). Інформаційний продукт втілює уявлення виробника про конкретну предметну сферу, для якої він створений.
За розширеним трактуванням, до інформаційних продуктів і послуг відносять не тільки інформацію та послуги з надання її споживачеві, а й безліч інформаційних товарів та послуг, які не є результатом інформаційної діяльності. Це передусім допоміжні продукти, матеріальні (технічні засоби) і нематеріальні (програмні засоби) компоненти, що забезпечують виробництво, зберігання, оброблення і поширення інформації, вже згадувані стратегічні інформаційні продукти та послуги. В міжнародній практиці все частіше використовують саме розширене трактування інформаційного продукту та послуги .
Кінець двадцятого століття характеризується кардинальними змінами у різних сферах життя. Це стосується політичних та економічних перетворень, а також ряду інших, що помітно впливають на рівень життя населення у світі. Насамперед варто звернути увагу на те, що суспільство, в якому на перший план завжди виходили успіхи в промислових технологіях, стало приділяти першочергову увагу інформаційним технологіям. Треба підкреслити, що стрімкий розвиток промислових технологій тривав близько двох третин двадцятого сторіччя, а розвиток інформаційних технологій досягнув майже за одне останнє десятиріччя глобальних розмірів.
У ринкових умовах господарювання інформація стає товаром, який має соціальні, якісно-кількісні, вартісні виміри та характеристики, своїх виробників і своїх споживачів. В іншому аспекті вона являє собою семіотичне знання та відомості, зорієнтовані на задоволення ментальних (духовно-інтелектуальних) потреб людини й організаційно-виробничих, політичних потреб суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 Дипломна робота на тему: Особливості інформаційних товарів і послуг в освітній сфері»(на прикладі Івано-Франківського обласного педагогічного інституту післядипломної освіти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок