Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Вокально-педагогічна творчість учителя-диригента в умовах загальноосвітньої школи в процесі роботи над хоровим твором.

Вокально-педагогічна творчість учителя-диригента в умовах загальноосвітньої школи в процесі роботи над хоровим твором.

Назва:
Вокально-педагогічна творчість учителя-диригента в умовах загальноосвітньої школи в процесі роботи над хоровим твором.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,66 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Дипломна робота
Вокально-педагогічна творчість учителя-диригента в умовах загальноосвітньої школи в процесі роботи над хоровим твором.


Вступ
Професійна діяльність учителя музики національної школи за своїм змістом і характером визначається педагогічною спрямованістю. Педагогічна праця учителя музики направлена на формування і розвиток музичної культури школярів в обсязі, передбаченому навчальними планами і програмами з дисципліни «Музичне мистецтво», а також багаточисленними напрямками позакласної і позашкільної виховної роботи, яка тісно пов’язана з вокально-диригентською діяльністю.
В структурі професійної педагогічної діяльності вчителя музики особливе місце займає музична педагогіка, частиною якої є вокальна педагогіка, тісно пов’язана з диригентською діяльністю різних типів і видів хорових колективів школярів.
Вивчення змісту музичної педагогіки в шкільництві свідчить, що її масштаби і рівень забезпечення навчального процесу в багатьох випадках не відповідає тим вимогам, які ставляться перед суспільством до виховання і розвитку підростаючих поколінь. Це пояснюється тим, що рівень підготовки вчителя музики з теоретичних і практичних аспектів не відповідає тим вимогам, які ставить практика відродження музичної культури українського народу.
Сучасна вища школа намагається забезпечити підготовку педагогічних кадрів для народної освіти. Вона постійно реформується і вирішує завдання підвищення якості підготовки учителів музики на основі переходу в Болонську систему та виконання Закону України «Про освіту», в якому вказується, що «педагогічні та науково-педагогічні працівники зобов’язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру»№.
Удосконалення підготовки вчителя музики, в основі якої поставлено музичну педагогіку, в процесі професійного навчання обумовлюється багато чисельними факторами, які
______________________________________________________ №. Закон України «Про освіту».-К.:Міністерство освіти України, 1995.-с.26.
умовно можна поділити на дві групи. Першу з них складають ті фактори, які визначають теоретичну базу музичної педагогіки, в основу якої поставлені завдання з навчання, виховання і розвитку учнів в умовах шкільної практики, а другу-фактори, які визначають рівень і якість професійної підготовки учителів музики на музичних факультетах вищих та середніх музичних закладів. З іншої сторони музично-педагогічна діяльність при належній її організації виявляє істотний вплив на процес морального ставлення особистості, на її громадські погляди і переконання, на її загальну культуру. В сучасних умовах вона є ефективним засобом національного та патріотичного виховання молоді. В Законі України «Про освіту» вагоме місце відводиться музичному вихованню учнівської молоді, тому, «освіта і виховання є невід’ємною частиною структури освіти і спрямовується на розвиток здібностей, талантів дітей, учнівської і студентської молоді, задоволення їхніх інтересів, духовних засобів, потреб»№. Підвищення рівня музично-естетичного виховання школярів вимагає істотного покращення процесу формування педагогічної культури та професійної підготовки вчителя музики. Таким чином, проблема удосконалення підготовки вчителів музики з музичної педагогіки обумовлена соціальним замовленням по духовному відродженню України, зверненим до вищих і середніх навчальних закладів, включаючи музичні факультети університетів.
Реформа української національної школи передбачає удосконалення навчальних планів, програм, підручників. Одночасне вирішення поставлених на реформу задач в кінцевому результаті залежить від рівня якості професійно-
_________________________________________________
№Закон України «Про освіту». – К.:Міністерство освіти України, 1995.-с.36.
педагогічної підготовки учителів, його педагогічної культури і майстерності, про що зазначалось вище. Конкретні відгуки щодо цього питання знайшли своє втілення, знову ж таки , у Законі України «Про освіту», в якому наголошується, що «невід’ємна частина реформи системи народної освіти – значне поліпшення підготовки учительських кадрів»№.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Дипломна робота на тему: Вокально-педагогічна творчість учителя-диригента в умовах загальноосвітньої школи в процесі роботи над хоровим твором.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок