Загрузка...
Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Соціально - педагогічні шляхи соціалізації школярів в умовах навчально-виховного процесу

Загрузка...

Соціально - педагогічні шляхи соціалізації школярів в умовах навчально-виховного процесу

Назва:
Соціально - педагогічні шляхи соціалізації школярів в умовах навчально-виховного процесу
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,29 KB
Завантажень:
608
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Бакалаврська робота
на тему:
«Соціально - педагогічні шляхи соціалізації школярів в умовах навчально-виховного процесу»


Зміст


Вступ
Актуальність проблеми полягає в тому, що педагоги по-різному розв’язують проблему соціалізації особистості. Одні вважають, що ніякі глибокі зміни в природжену основу особистості внести неможливо, згідно з іншими теоріями природні анатомо-фізіологічні задатки мають значення, але все залежить від впливу навколишнього світу.
Багато пелагів і психологів серед яких, Л.С.Виготський, Б.Г.Ананьєв, Ж.Піаже, О.М.Леоньтев, Г.С.Костюк, Л.С.Рубінштейн та інші вважають,що в процесі життя індивіда відбувається взаємодія з навколишнім середовищем,яке впливає на нього.Зовнішні обставини впливають на дитину через внутрішні умови,через ті якості,які в неї сформувалися раніше.При цьому в організмі,що розвивається виникають суперечності між вимогами,які ставить життя і суспільство,і тим,чим воно вже володіє.Звідси прагнення людини до подальшого пізнання світу.
Проблема соціалізації особистості – одна із центральних у філософії, педагогіці, психології та низці інших наук. Педагогіка досліджує педагогічні закономірності формування і розвитку особистості.
Coціалізація – це процес входження індивіда в суспільство, активного засвоєння ним соціального досвіду, соціальних ролей, норм, цінностей, необхідних для успішної життєдіяльності в певному суспільстві.
Поняття “соціалізація” була вперше введено в наукову систему поннять американським соціологом Ф.Гідінгсом наприкінці ХІХ століття.
Соціалізація індивіда відбувається під впливом об’єктивних та суб’єктивних детермінантів. Серед об’єктивних виділяють соціально-економічні,соціально-політичні та соціально-культурні умови життя суспільства і окремих спільнот, в яких відбувається соціалізація людини. А із суб’єктивних: загальна спрямованість індивіда, індивідуально-особистісний зміст життєдіяльності, світогляд, самосвідомість, життєві постанови та цінні орієнтири людини. Оскільки особистість є мірою соціального розвитку людини. Суттєве місце у формуванні особистості посідає навчально-виховний процес.
Ще С.Л.Рубінштейн підкреслював необхідність такої організації педагогічного процесу, щоб вчитель керував діяльністю учня, організовуючи його активне самовиховання шляхом здійснення самостійних і відповідальних вчинків.
Основні завдання вчителя в особистісно орієнтованому вихованні - це заохочення активності учня, допомога йому у пізнанні самого себе, формування мотивації його методики, чітке визначення духовних цінностей і життєвих орієнтирів.
Об’єкт дослідження – соціалізація школярів в умовах навчально-виховного процесу.
Предмет дослідження – шляхи соціалізації школяра.
Мета дослідження – полягає в тому, щоб дослідити як формується особистість школяра в умовах навчально-виховного процесу.
Завдання дослідження:
проаналізувати сучасний стан дослідженості проблем соціалізації в дитинстві;
вивчити психолого-педагогічні особливості соціалізації у школі;
дослідити навчально-виховний процес як умову соціалізації школярів.
У процесі соціалізації в людини формуються соціальні якості, знання, вміння, навички, що дає їй змогу стати дієздатним учасником соціальних відносин. Соціалізація відбувається як за стихійного впливу на особистість так і за цілеспрямованого формування особистості [36; с 90].
В цілому формування особистості і її розвиток в соціумі може бути успішним лише тоді, коли будуть враховані всі зовнішні і внутрішні фактори, які на неї впливають та їх складні взаємозв’язки. Залучення об’єкта до суспільства здійснюється через сім’ю, школу, оточуючих людей. Дуже важливе місце в процесі соціалізації займає школа, а зокрема, навчально-виховний процес. В умовах навчання відбуваються формування наукового світогляду школярів, їх свідомості та самосвідомості, переконання, моральних якостей, розвитку духовності, здібностей. Від змісту, форм та методів навчання залежать темпи переходу дитини від нищого до вищого ступеней розвитку[90;с 141].
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Дипломна робота на тему: Соціально - педагогічні шляхи соціалізації школярів в умовах навчально-виховного процесу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок