Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> дипломна робота: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників / сторінка 2

Назва:
Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,00 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Учений надавав великого значення вправам творчого характеру, які збуджують думку дитини, викликають інтерес до мови.
Важливим для нас є положення відомого видатного українського педагога-практика В.О. Сухомлинського. Він вважав, що першочергове завдання школи - закласти основу для того, щоб художнє слово, рідна мова стала органічною потребою особистості. Він прагнув, щоб життєдайне джерело – багатство рідної мови – було відкрите для дітей з перших кроків шкільного життя. Мовна культура людини - це дзеркало її духовної культури. Найважливішим засобом впливу на людину, облагороджуванням її почуттів, душі, переживань є краса і велич, сила і виразність рідного слова. Роль цього засобу в початковій школі, де кожна зустріч з новим явищем навколишнього світу пробуджує в серцях дітей почуття захоплення, неможливо переоцінити. Так писав В.О. Сухомлинський у книзі “Серце віддаю дітям”. Оволодіння культурою слова є неодмінною передумовою успішного навчання і розумового розвитку дітей. Слово і думка нерозривно зв’язані. Коли дитина вчиться висловлювати думки, вона обов’язково удосконалює мислення.
Питанню розвитку мовлення і роботи над збагаченням словникового запасу учнів присвячували свої праці такі педагоги і психологи як, Л. Богоявленський, Л. Виговський, В. Давидов, Л. Занков, Н. Мечинська, С. Рубінштейн, Г. Костюк та інші.
Продовжують працювати над цим питанням і наші сучасні педагоги:
М.С.Вашуленко, О.Я. Савченко, В.О. Науменко, О.Н. Хрошковська та інші, які вважають, що навчання читання й письма відбувається в органічному взаємозв’язку з такими видами мовленевої діяльності, як бесіди, розповідь, спостереження за явищами живого мовлення з роботою над загадками, прислів’ями, розучування віршів, скоромовок, потішок зі слів вчителя, декларація самостійно прочитаних і вивчених віршів. Всі ці види мовленевої діяльності сприяють активізації і розширенню словника учнів.
Активізація словникового запасу сучасного першокласника надзвичайно актуальна, оскільки в переважній більшості оволодіння нормованою літературною мовою рідкісне явище, що і зумовило вибір теми “Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників”.
Об’єкт дослідження: навчально - виховний процес на уроках рідної мови в період навчання граматики.
Предмет: методика використання малюнкових текстів на уроках навчання грамоти з метою активізації словникового запасу учнів.
Гіпотеза: якщо розглядати малюнкові тексти як засіб активізації словникового запасу учнів, то це сприятиме збагаченню мовлення школяра.
Завдання
Проаналізувати стан проблеми у педагогічній теорії і практиці.
Розробити систему малюнкових текстів на основі текстів букваря (авт. М.С. Вашуленко).
Провести експериментальне дослідження з проблеми використання малюнкових текстів з метою активізації словникового запасу учнів.
Розділ 1. Стан проблеми активізації словниковго запасу учнів у педагогічній теорії та практиці.
1.1 Засоби активізації словникового запасу учнів у педагогічній теорії і практиці.
У сучасній методиці навчання мови розробляється такий підхід, який дав би можливість школярам засвоювати мову в природних умовах – у процесі спілкування, мовлення. Ставиться завдання створювати на уроках такі умови які б сприяли б встановленню природних зв’язків між формальними образами слів і їх лексичними значеннями, виявленню співвідношень між словами та предметами і явищами навколишньої дяйсності, забезпеченню засвоєння учнями нових слів з опорою на власний мовленевий досвід.
Відомий психолог Л. Виготський підкреслював, що “дитина засвоюючи значення багатьох слів шляхом наслідування, не може, однак, засвоїти при цьому сам спосіб мислення дорослих. Вона не може відокремити слово з його лексичним заненням від самого предмета, позначеного цим словом”. [11, 112] А тому в навчанні мови молодших школярів необхідно також ставити завдання, щоб учні усвідомлювали об’єктивно існуючу відмінність між навколишньою дійсністью, об’єктами, які її оточують і наповнюють їх якостями, залежностями що існують між ними та словами, які позначають елементи цієї дійсності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Дипломна робота на тему: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок