Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Скачати дипломна робота: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників / сторінка 4

Назва:
Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,00 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
[30, 46]
Прислівники в мові дітей зустрічаються ще рідше, причому вони однакові. Якщо дорослі використовують прислівники для уточнення і конкретизації своєї мови, вживаючи їх без потреби, то школярі цю частину мови практично використовують дуже рідко.
Таким чином, іменники, дієслова прикметники, прислівники є основними лексико-граматичними розрядами слів, які використовує першокласник у своїй мові. Всі інші частини мови вживаються ним набагато рідше. Пояснити це можна тим, що слово дитини в цей період тісно пов’язане за образами, уявленнями, з конкретним мисленням.
Обмеженність дитячого словника пояснюється неправильністю синтаксичної будови дитячої мови, невміння побудувати закінчену фразу, наявністю в реченнях зайвих слів-паразитів. Через це, працюючи над словом, над уточненням словниковго запасу, вчитель повинен навчати дітей вживати слова в реченні і правильно будувати речення.
Кількісна характеристика словникового запасу дітей семирічного віку, ще не дає повного уявлення про їх словник. Незважаючи на те, що діти приходять в школу з недостатнім запасом слів, лексика їх обмежена. Обмеженість полягає не тільки в незнанні багатьох слів і невмінні поєднувати слова за змістом, але і в обмеженому вживанні слів свого активного словника.
Процес оволодіння словом для дитини не пасивне механічне запам’ятовування значення слів і співвіднесення їх з предметами, активний цілеспрямований процес.
Майже завжди першокласники вживають слово в прямому значенні, так як не знають інших переносних значень слів і фразеологічних зворотів діти часто розуміють буквально.
Успіх словникової роботи залежить не тільки від того, чи звертає вчитель увагу на особливості розуміння і вживання слів дітьми семирічного віку, але і від того, чи використовує в повній мірі лексику навчальних книг (в даному випадку букваря) для роботи над уточненням і збагаченням словниковго запасу першокласника.
Який же лексичний матеріал у сучасних букварях? Аналіз їх лексики показує, що із загальної кількості слів найбільшою групою є іменники, потім йдуть дієслова, прикметники, прислівники, займенники, прийменники, сполучники. Іменники і дієслова становлять ѕ всього словника і складають, таким чином, основу його лексичного змісту. Це відповідає характеру словника, в якому іменники і дієслова займають перше місце. [9, 38]
Лексичний склад букваря дає необхідну основу для роботи над уточненням і збагаченням словника учнів, що є складовою частиною роботи над розвитком мови. [8, 31]
В словниковій роботі одним із вирішальних принципів є свідомість і активність учня. Тільки зрозуміле слово може ввійти в активний словник учня. Пов’язуючи словникову роботу з конкретними уявленнями дітей, можна на уроках звертатися до оточуючої в даний момент ситуації – наприклад, вчитель пропонує дітям подивитися у вікно і назвати предмети, в назвах яких є звук, який вивчається.
Ефективність словникової роботи на уроках навчання грамоти підвищуються, якщо вправи з словом проводяться систематичо, в період всього навчання з самих перших уроків, включаючи в себе не тільки слова з букваря, але й інші.
Джерелом поповнення словника учнів є навколишнє середовище, в якому вони перебувають: мова батьків, учителів, товаришив, мова творів художньої літератури, кінофільмів, радіо-телепередач, обазотворчого мистецтва. Проте відомо, що з побутового мовлення друзів, товаришів, дорослих учні засвоюють часом діалектизми, жарганізми, просторічні слова. Позитивним і надійнішим джерелом збагачення словника учнів повинна стати цілеспрямована робота вчителя, в арсеналі якого є твори художньої літератури, тексти підручників спеціальні розроблені лексичні вправи.
Під час виконання вправ з лексики науковці радять звертати увагу дітей на яскравість, образність мови народних казок, загадок, прислів’їв художніх текстів навчати школярів вибирати потрібне слово для власного висловлення.
Важливо, у процесі роботи над словником дітей здійснювати постійні міжпредметні зв’язки. Це привчає дітей краще приглядатися до лексичного багацтва і стилістичних можливостей рідної мови, сприяє розвиткові загальної мовленневої культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Дипломна робота на тему: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок