Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Скачати безкоштовно: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників / сторінка 7

Назва:
Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,00 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
До якої частини мови налеать утворені слова: лебідь, сокіл, словей, пташки, тополя;
в) на добір груп споріднених слів до поданного з наступним поясненням того, як утворені споріднені слова: продавати – продавець, проданий, розпродаж, продавщиця.
Наведені вправи спрямовані на усвідомлення значення слова, його будови, словникового запасу учнів. Словотворча робота не закінчується творенням окремих слів – певних частин мови. Наступний етап – складання словосполучень і речень хоча б з одним – двома такими словами. Краще, якщо для цього добираються пари слів: слово, від якого треба утворити нове, і новоутворене (мужній – мужність). Під час складання словосполучень та речень діти чіткіше уявляють собі смислову різницю таких слів.
Значення багатьох слів української мови найчастіше вмотивовано функціями предметів чи осіб, місцем їх знаходження тощо. Скажімо підберезовик одержав таку назву тому, що росте під березою; підвіконня – тому, що розміщується під вікном; одесит – людина, що проживає в Одесі; бузковий – колір за кольром квіток рослини бузку.
Тісно пов’язана зі словотворчими вправами і робота над мотивованим значенням слів. Вона помінто зацікавлює учнів. Як правило, вони рідко замислюються, чому той чи інший предмет має таку назву. І така робота потребує уваги до формування умінь правильно будувати відповідь. Спочатку школярі вчаться пояснювати значення слів за наведенним зразком. Наприклад:
а) ленінградець – той, хто живе в Ленінграді. (Киянин, буковинець);
б) металург – той, хто виплавляє метал. (Тракторист, будівельник, кухар, токар, лікар, вихователь, учитель і т.д.).
Подібну вправу формулюю по-іншому:
Дайте відповіді на запитання і запишіть їх за зразком. Той, хто живе в Індії, називається індієць.
Як називається той, хто живе на Україні? У Росії? Америці? Японії?
Як правило, такі вправи супроводжую орфографічними або граматичними завданнями. У цьому випадку доцільно запропоновувати правопис іменників.
У ході збагачення словникового запасу дітей різними частинами мови особливу увагу звертаємо на роботу з прикметниками.
Велика увага надається вправам на перетворення іменникових словосполучень у прикметниково-іменникові. Наприклад, від виділених іменників утворити прикметники і записати їх за зразком:
Іграшка з паперу – паперова іграшка.
Бичок і з соломи – солом’яний бичок.
(Стіл із дерева, стежка у лісі, шишка сосни, поле колгоспу, норма на день).
Застосовуються також вправи на розпізнавання предметів за певними ознаками та на добір назв предметів до ознак. Така робота допомагає виявити знання школярів про ознаки предметів (явищ), вміння співвідносити їх за відповідними прикметниками. Для цього використовуються малюнки.
Називаються найхарактерніші ознаки, з якими діти впізнають предмети. Особливо захоплюють учнів вправи у вигляді гри. Наприклад: великий, просторий, світлий, чистий - … (клас). Чисте, блакитне, безхмарне - … (небо). Кругле, червоне, кислувате, смачне - … (яблуко). Добра, ласкава, ніжна - … (мама).
Впізнайте дерево за властивими йому ознаками і поділіть назву на склади. Доберіть перевірене слово: білокіра, висока, струнка, кучерява - … (береза).
Серед зображених на малюнку предметів знайдіть той, ознаки якого я назву. Визначте наголошений склад у його назві: жовтий, кислий, овальний - … (лимон).
Який овоч можна охарактеризувати словами: червоний, круглий, смачний? (Помідор). Назвіть голосні звуки в цьому слові.
Доцільні вправи на добір назв предметів (одного чи кількох) до наведених ознак:
Назвіть предмети, форму яких можна визначити словами: круглий, кругла, кругле – кавун, кулька, колесо.
Про кого або про що можемо так сказати (прикметники добираю залежно від виучуваного матеріалу): найкраща - … (мама), старенька - … (бабуся), вузька - … (річка, дорога), високі - … (дерева), низькі - … (кущі).
Які предмети мають такі кольори: білий - …, червоний - …, синє -…, сірий - … .
Які з названих квітів польові? А лісові? ( На малюнках намальовані дзвіночки, ромашка, троянда, конвалія, волошка, сон, фіалка, гладіолус).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Дипломна робота на тему: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок