Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Безкоштовно дипломна робота скачати: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників / сторінка 9

Назва:
Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,00 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Важливо, також, організувати спостереження за лексичною сполучуваністю синонімічних слів. Учні повинні усвідомити, що синоніми мають неоднакову здатність поєднуватись з іншими словами. З цією метою слід використовувати вправи на утворення словосполучення із синонімічними словами.
Виконання таких вправ треба будувати не тільки на основі навчальних текстів, а й тих, які були створені самими школярами.
Робота над антонімами
Антоніми – це слова з протилежним значеннм. В антонімічні пари можуть об’єднуватися слова, що мають якісні, кількісні, часові й просторові значення, наприклад: легкий – важкий, холодний – гарячий, багато – мало. Протиставлятись можуть слова, які означають чоловічу та жіночу стать у назвах людей та тварин, виражену іменником чоловічого та жіночого роду: чоловік – жінка, дівчинка - хлопчик.
Першокласникам доцільно показати, антоніми, які вживаються в українській мові за кольором, за розміром: чорний – білий, великий – малий.
Робота над антонімами в першому класі має передусім практично–мовленеве значення. Завдання її показати учням, що використовування антонімів у мовленні робить його виразним, допомагає змалювати два контрасні за значеннм предмети особливо переконливо, надючи їм протилежних характеристик. Саме тому антонімічні протиставлення так широко викоритсовуються в художніх творах та в усній народній творчості, у малюнкових зоображеннх.
Звертаємо увагу на те, що й народні казки дуже часто побудовані на протиставленні добра і зла, краси і потворства, любові і ненависті, правди і брехні, правди і кривди.
Практика показує, що першокласники краще сприймають і усвідомлюють значення антонімів, ніж синонімів. Тому у “Букварі” учням пропонують лексичні вправи, спрямовані на усвідомлення значень антонімічних пар. За аналогією на їх основі учні добирають протилежні за значенням слова до поданих. Наприклад: поволі – швидко, високо - ?, сосна висока, а калина ? – [9, 101]
Такі завдання учні виконують після опрацювання текстів, де в тій чи іншій формі були наявні протиставлення слів за значенням. Тому пропоновані вправи є ніби підсумковими, щодо лексичної роботи, яка мала місце на уроці.
За програмою 1 – 2 класів учні повинні навчитися зіставляти слова, протилежні за значенням, розуміти їх, здійснювати спостереження за роллю антонімів у реченні, використовувати антоніми у своєму мовленні. Отже, програма передбачає практичне ознайомлення учнів з антонімами.
Для того, щоб навчити дітей розрізняти антоніми і правильно користуватись ними у своєму мовлені, потрібні спеціальні вправи, які залежно від поставленої мети можуть проводитися на окремих словах, словосполученнях, реченнях і зв’язних текстах.
У роботі з антонімами варто використовувати такі види вправ, які допоможуть створювати малюнки:
виділення з речення чи тексту слів з протилежними значеннями (антонімів) і групування антонімів парами;
добір антонімів до поданих слів;
заміна в тексті виділених слів антонімами;
дописування речень словами, які мають антонімічний зміст;
складання текстів з антонімами.
Звичайно робота над антонімами не обмежується тільки виділенням чи добором їх із головного матеріалу. Важливо виробити в учнів вміння вживати антоніми у своєму мовленні. З цією метою вчитель використовує різні види вправ, серед них:
у словосполученнях чи реченнях замінити виділені слова антонімами: радісна подія;
до поданих словосполучень добрати антонімічні: темна ніч - …;
продовжити почате речення антонімами:
Де багато слів, там … діла.
Складання невеликих зв’язних текстів із використанням у них антонімів.
І, нарешті в системі вправ над антонімам доцільно застосовувати такі, що потребують переконструювання тексту.
Взаємозв’язок у роботі над словами між уроками читання і мови – важливий засіб збагачення лексичного запасу учнів. Тому найбільш яскраві, образні вислови, нові слова – іменники, прикметники, дієслова над значенням яких ми працювали на уроках читання, використовуємо і на уроках мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Дипломна робота на тему: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок