Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Педагогіка -> Скачати: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,00 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників


П Л А Н
Вступ.
Розділ 1. Стан проблеми активізації словникового запасу учнів у педагогічній теорії та практиці.
Засоби активізації словникового запасу учнів у педагогічній теорії і практиці.
Видатні педагоги і методисти про використання малюнка на уроках навчання грамоти.
Висновки до І розділу.
Розділ 2. Методика використання малюнкових текстів на уроках навчання грамоти.
2.1. Прийоми використання малюнкових текстів у процесі активізації словника учня.
2.2. Організація експериментельного дослідження.
2.3. Результати експериментального дослідження.
Висновки до ІІ розділу.
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
ВСТУП
Кардинальні зміни у суспільному житті України – розбудова демократичної держави, відродження національної освіти, створення концепції української національної школи докорінно змінюють ситуацію в системі освіти, зумовлюють необхідність її динамічного розвитку. Тому вчителям початкових класів зараз треба приділяти увагу якісній підготовці молодшого покоління до самостійного життя.
Провідною дисципліною в системі шкільного навчання є мова, яка входить в усі інші предмети і збирає в собі їх результати. Дитина опановує мову для того, щоб розв’язувати найближче завдання - успішно вчитися, оскільки міцність засвоєння знань з усіх навчальних предметів залежить від словникового запасу учнів, від розуміння ними слів, від уміння зв’язно, логічно та послідовно виражати свої знання у словесній формі.
Від того, наскільки змістовно, чітко і правильно учень висловлює свої думки, вміє користуватися словом, знаючи його лексичне значення та смислові відтінки, можна судити про його загальний розвиток.
Чим виразніше та розвиненіше мовлення, тим більше виступають в ньому сама людина, її духовний зміст, інтереси. Одне з головних завдань школи, яке має розв’язати в своїй педагогічній практиці вчитель – навчити дітей грамотно виражати свої думки, розвивати мовлення, збагачувати свій словниковий запас. Вчителі початкових класів шукають найбільш результативні методи навчання учнів української мови, а також “перенесення”, як можна більшої кількості слів із пасивного словника учнів до активного і вчать ними користуватися у власному мовленні.
Робота над збагаченням і уточенням словникового запасу учнів стимулює активність, будить думку дітей, допомагає їм зрозуміти зміст слова, речення, вчить виділяти головне, розбиратися в своїх почуттях, доходити певних висновків.
Вимоги програми з навчання грамоти спрямовані на збагачення, уточнення і активізацію словника учня і зобов’язують педагога збагачувати словник дитини словами – назвами предметів, їх якостями, діями, вчити розпізнавати смислові відтінки слів, ознайомлювати з найуживанішими випадками багатозначності, синонімами, добирати слова, близькі та протилежні за значенням, родову назву до ряду видових та навпаки, а також навчати дітей називати характерні ознаки добре відомих предметів, помічати в текстах художні засоби зобрження і використовувати їх у власному мовлені, будувати речення за даними словосполученнями, вживати слова в граматично правильній формі, правильно користуватися службовими словами (прийменниками, сполучниками). Уміти вживати займенники з метою уникнення повторів слів.
Перехід дітей від ігрової діяльності до навчальної пов’язаний з активним збагаченням їхнього словникового запасу. Найголовнішим джерелом поповнення словника першокласників є, в першу чергу сама навчальна діяльність: учні засвоюють цілу низку слів, пов’язаних із назвами шкільних приміщень, шкільного обладнання, самого навчального процесу, величезна кількість слів поступає в активний словник дитини з сторінок підручників, за якими навчаються в першому класі. Важливим є те, що дитячий словник збагачується не тільки кількісно, а й якісно.
К.Д. Ушинський в своїх працях “Дитячий світ”, “Рідне слово” вважав: “основним засобом мислячої особистості рідну мову”.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Дипломна робота на тему: Використання малюнкових текстів як засобів збагачення словникового запасу першокласників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок