Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Філософія -> Помилки, прорахунки марксистського класово-революційного підходу до аналізу розвитку і перспектив капіталістичного суспільства

Помилки, прорахунки марксистського класово-революційного підходу до аналізу розвитку і перспектив капіталістичного суспільства

Назва:
Помилки, прорахунки марксистського класово-революційного підходу до аналізу розвитку і перспектив капіталістичного суспільства
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,71 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
Помилки, прорахунки марксистського класово-революційного підходу до аналізу розвитку і перспектив капіталістичного суспільства. Теорія додаткової вартості лежить в основі марксистської економічної теорії і центральним пунктом наукового соціалізму. Із цієї теорії Маркс виводив необхідність соціалістичної революції і диктатури пролетаріату.
Маркс вважав додатковий продукт додатковою вартістю і надавав їй роль головної рушійної сили у виробництві. Додаткова вартість розумілась як результат неоплаченої праці робітника, інструментом капіталістичної експлуатації. Таке розуміння додаткової вартості мало явно політично-революційний смисл, розпалювало ненависть до капіталізму, заохочувало до революційної боротьби з ним. Тим більше, що все це обґрунтовувалось науково.
«… Рушійним мотивом і визначальною метою капіталістичного виробництва є можливо більше самозростання капіталу, тобто можливо більше виробництво додаткової вартості, отже, можливо більша експлуатація робочої сили капіталістом» Маркс К. Енгельс Ф. Соч. Т.23. С.342.
Інші економісти ще за життя Маркса доводили, що справа не в експлуатації одного класу іншим, а в комплексній взаємодії різних факторів виробництва в процесі створення вартості. Праця, земля, капітал, підприємець як фактори виробництва створюють відповідно чотири частини знову створеної вартості і оплату праці, ренту, процент і підприємницький прибуток. Це підтверджує світова господарська практика. Кожен отримує дохід в залежності від свого вкладу.
Історичний досвід показав, що до кінця ХХ ст.. класові суперечності згладились, профспілки, парламентаризм зблизили інтереси робітників і капіталістів, частка заробітної плати в ВВП зростала, а частка інших факторів виробництва знижувалась, а, отже, зменшувалась норма експлуатації. Капіталісти вже не зводять робітника до життя за прожитковий мінімум.
Бізнес – це боротьба і за додаткову вартість, за прибуток і за створення матеріально-технічної бази ефективної ринкової економіки. Економіка спирається на творчий процес втілення технічних, організаційних та інших нововведень. Ми живемо в такій цивілізації, що взаємовідносини між людьми по суті мають ринковий характер, тобто регулюються співвідношенням «продай-купи», «продавець-покупець», «витрати-результати». Кожен оцінює свої витрати, шукає найкращих для себе варіантів «заробити», раціональних принципів поведінки. Діяльність людини пов’язана з поняттями економії, раціональності, оптимізації, інновації, ріст якості праці, досягнення максимальної корисності.
Зростання демократизації суспільства, його гуманізації, утвердження громадянського суспільства відкинули марксистські вчення про класову боротьбу, диктатуру пролетаріату, соціалістичну революцію. Слід відмітити, що в реальному соціалізмі існували не диктатура пролетаріату, а диктатура партії, і ще вужче – диктатура найвищої партійної верхівки, генсека.
Людство схиляється в бік іншої нереволюційної альтернативи – згладження соціальних суперечностей, розвиток соціального партнерства, формування громадянського суспільства, зміцнення демократії, створення суспільства вільних і рівних.
З ХХ ст.. капіталізм рухався переважно в ліберально-демократичному напрямку. Об’єктивний процес розвитку ринку, товарно-грошових відносин вивів розвинуті країни на дорогу нормального, забезпеченого і захищеного правом, законом життя. Панує тенденція-закономірність: науково-технічний та цивілізаційний процес пом’якшує класові суперечності, поліпшує життя людей. Класові розбіжності стираються, зростає роль загальнолюдських цінностей.
Економічні кризи, безробіття, анархія виробництва ринкової економіки долаються механізмами державного регулювання і науково-технічного прогресу. Зникло і абсолютне зубожіння робітничого класу. Робітничий клас живе краще, одягається пристойніше, харчується більш раціонально, частка оплати його праці в найпередовіших країнах складає 60-70% ВВП.
За останні сто п’ятдесят років в капіталістичному світі постійно створюються демократичні політичні інститути.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Дипломна робота на тему: Помилки, прорахунки марксистського класово-революційного підходу до аналізу розвитку і перспектив капіталістичного суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок