Загрузка...
Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Філософія -> Філософія щастя Григорія Сковороди

Загрузка...

Філософія щастя Григорія Сковороди

Назва:
Філософія щастя Григорія Сковороди
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
68,49 KB
Завантажень:
578
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Філософія щастя Григорія Сковороди


ЗМІСТ
ВСТУП.............................................................................................................3
РОЗДІЛ 1. Джерела та історіографія дослідження......................................7
РОЗДІЛ 2. Самопізнання як спосіб реалізації прагнень
людини до щастя …………………….……………………………………..33
2.1. Самопізнання як умова духовно-морального
самовдосконалення людини…......................................................................33
2.2. Самопізнання як шлях до свободи і щастя...........................................47
РОЗДІЛ 3. „Сродна праця” та її значення для щастя людини………...…67
3.1. „Сродна праця” як основний принцип
самореалізації особистості............................................................................67
3.2. Соціально-евдемонічний аспект концепції „сродної праці”
Г. Сковороди.................................................................................................74
ВИСНОВКИ ..................................................................................................80
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ..............................................88


ВСТУП
Актуальність дослідження. Звернення до філософської спадщини Г. Сковороди – це об’єктивна потреба часу, що вимагає повноти у її висвітленні та неупередженої оцінки. Філософія Г. Сковороди особливо на сьогодні набуває актуальності, адже це не лише оригінальний тип філософського мислення, це спроба дати відповіді на реальні питання, що пронизують життя людини.
Актуальність дослідження зумовлена також і недостатнім рівнем вивчення ідей Г. Сковороди, потребою їх етико-філософського аналізу. Тому кожне позитивне дослідження, що відкриває новий пласт сковородинських учень є важливим для розуміння специфіки історії філософської думки України. Водночас нові перспективи постають і перед сучасною вітчизняною філософією: в її змісті багато що підлягає переосмисленню й глибшому вивченню.
Дослідження обраної проблематики актуальне з декількох причин. По-перше, навіть не зважаючи на значну кількість праць, присвячених висвітленню різноманітних аспектів сковородинівської спадщини, система його гносеологічних поглядів ще й досі не була повністю осмислена. Як правило наголос робиться лише на тих чи інших питаннях щодо можливостей людського пізнання „світу речей” і „світу неуречевленного”, які в різних працях Г.Сковороди стають предметом його роздумів. У той час як питання про те, яким чином ці гносеологічні проблеми, що порушує і намагається розв`язати Г.Сковорода пов`язуються ним в єдиний комплекс з етико-онтологічною проблематикою, за правило, залишалось поза увагою історико-філософських дослідженнь.
Разом з тим, наголошуючи на „феноменальному” характері особистості цього українського мислителя, часто густо знімається і проблема виявлення тих зв`язків, які дозволяють нам розглядати філософські погляди і філософський стиль мислення Г. Сковороди у річищі певної загальноєвропейської традиції, що бере свій початок ще з часів античності. При цьому в історико-філософських розвідках, майже повністю недослідженним залишається синхронічний вимір його думки, себто внутрішня логіка-історія тих проблем, які вводять Г. Сковороду в єдиний вічно-сучасний, і постійно відтворюваний у межах кожної діахронії, універсум філософського дискурсу.
По-друге, саме на межі сковородинівської етики, онтології і гносеології, себто у питанні про природу щастя, можливості його існування та його осягнення, в усій своїй суперечливості кристалізується та епістемологічна проблематика, яка зберігає неперервний зв`язок філософування Г.Сковороди з античною та середньовічною епістемами, і водночас включає його у контекст історії ідей XVIII століття. Саме тому питання про розуміння і тлумачення щастя в діалогах Г. Сковороди дозволяє нам не лише вписати його до кола тієї чи іншої „філософії”, помістити його думку в те чи інше контекстуальне оточення, але й відстежити „як?”, „де?” і „яким чином?” антична, християнсько-середньовічна і західноєвропейська мислительні традиції переплітаються і переосмислюються на просторі розгортання української філософської думки, що диктує граничну необхідність його якнайглибшого дослідження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота на тему: Філософія щастя Григорія Сковороди

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок