Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Політологія -> Україна та ЄС

Україна та ЄС

Назва:
Україна та ЄС
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
46,48 KB
Завантажень:
513
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Україна та ЄС
Зміст
Вступ..........................................................................................................................3
Розділ І. Передумови винекнення та розвитку відносин України та ЄС............5
1.1. Історія виникнення розвитку відносин України та ЄС.................................5
1.2. Сучасний стан відносин України та ЄС........................................................13
Розділ ІІ. Особливості адаптації законодавства України до вимог ЄС............21
2.1. Загальна характеристика процесу імплементації норм права....................21
європейського союзу у законодавство України.
2.2. Особливості українського законодавства в галузі регулювання...............34
конкуренції та приведення його у відповідність з нормами ЄС.
Розділ ІІІ. Перспективи розвитку відносин україни та ЄС...............................43
Висновки................................................................................................................57
Література..............................................................................................................61
Вступ
В складному процесі системних змін у міжнародних відносинах одну з вирішальних ролей відіграє стратегія розширення ЄС. Адже власне поглиблення інтеграційних процесів за рахунок включення до них нових держав, що утворилися на пострадянському просторі, засвідчило потребу парадигмального переосмислення змісту і напрямку нинішнього поступу.
Політичні аспекти проблеми недостатньо висвітлені українською політологією. Переважна зосередженість на вивченні проблеми розширення НАТО певною мірою спричинила негативістське ставлення до європейського вектору інтеграції. Поза увагою залишаються актуальні політичні аспекти глобалізації. Економічні, безпекові домінанти або аналітичні розвідки політологічного характеру на теми вірогідності перспектив входження нових незалежних країн до європейських процесів, зрозуміло, не заповнюють цю прогалину.
В зарубіжній політичній думці донині превалюють досить критичні тлумачення можливостей швидкого інтегрування України та інших пострадянських країн (крім прибалтійських) до ЄС. Це обумовило потребу з’ясування глибинних причин такого підходу, відтак - об’єктивної оцінки ситуації.
Потребує адекватного наукового обґрунтування і докладання до специфічних умов України ініційована в політичних колах Заходу ідея розширення кількості країн з демократичним суспільним ладом та вільною ринковою економікою. Адже в нашій країні вона нерідко подається в суто інтеграційному контексті. Спостерігається навіть певна розірваність понять "розширення" та "інтеграції" в оцінках і тлумаченнях західними політиками і політологами. Тим самим утверджувалася думка про те, що формування ринкової економіки і створення громадянського суспільства недостатньо для того, щоб претендувати на приєднання до ЄС. Проблемі критеріїв надається другорядного значення, а наявність нових постулатів і вимог засвідчує, що в наукових і політичних колах Західної Європи й досі не подолано упередженості щодо нових суверенів і перспектив їхнього інтегрування в європейські процеси.
Розділ І. Передумови виникнення та розвитку
відносин України та ЄС.
1.1. Історія виникнення розвитку відносин України та ЄС.
“Європейський вектор” української дипломатії є одним із приорітетних і стратегічно важливих для нашої держави. В документі “Основні напрями зовнішньої політики України”, прийнятому Верховною Радою України ще в 1993 році, підкреслюється, що перспективною метою української зовнішньої політики є членство України у Європейських Співтовариствах, а також західноєвро-пейських або загальноєвропейських структурах. Про “Основні напрями зовнішньої політики України” // Голос України.- 1993.-24 липня.
Актуальність проблеми взаємовідносин України з гігантом процесів європейської інтеграції та кооперації Європейським Союзом є беззаперечна.
Цілком зрозуміло, що вступ України до ЄС є довготривалим, багатоетапним та віддаленим у часі процесом, проте висвітлення цієї теми вже сьогодні займає чільне місце серед науковців, журналістів та політиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Дипломна робота на тему: Україна та ЄС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок