Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Політологія -> Партії і їх місце у виборчій системі

Партії і їх місце у виборчій системі

Назва:
Партії і їх місце у виборчій системі
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
60,70 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 
ЗМІСТ
Вступ
Розділ 1. Поняття, соціальне призначення та політична роль виборів у зарубіжних країнах
1.1 Виборче право та його основні принципи
1.2 Виборчий процес, його основні стадії.
Гарантії законності виборчих дій
1.3 Виборчі системи
1.4 Міжнародні стандарти виборчих процесів
Розділ 2. Політичні партії і системи
2.1 Партійні системи
2.2 Класифікація політичних партій
2.3 Функції політичних партій
Розділ 3. Регулювання організації та діяльності політичних партій
3.1 Місце політичних партій
3.2 Способи набуття політичними партіями легального статусу, припинення діяльності та фінансування
 
Висновки
Список використаних джерел
Додаток
 


ВСТУП
Актуальність теми дослідження полягає в тому, що політичні партії є одним з найважливіших факторів на основі якого можна сформувати уявлення про суспільство його розвиток, демократичні процеси, що відбуваються в ньому. Правове закріплення діяльності політичних партій, особливо в період виборів, є дуже важливим, оскільки саме партії виражають волю суспільства, тому і актуальність цього питання не викликає сумніву.
Місце політичних партій не можливо переоцінити, саме на них покладаються найбільші надії людей при обранні представників на найвищі посади в житті країн. Партії представляють собою групу однодумців, які за допомогою виборів намагаються донести до широкого загалу свої ідеї та досягти влади.
Політичні партії самі по собі вже здатні відобразити реальне становище демократії, яке існує в будь-якій державі світу. Вони виступають представниками суспільства в цілому або певних його класів. Політичні партії можна назвати живим організмом, оскільки їм притаманні всі ознаки. Вони народжуються – тобто утворюються, реєструються; живуть – займаються діяльністю, яка передбачена їхніми статутами, відповідно мають свою ідеологію, партійну програму та передвиборну платформу; помирають – можливе примусове припинення їх діяльності або добровільне.
Метою діяльності політичних партій є завоювання влади. Коли партія приходить до влади то її погляди, ідеї, всю цілісну теорію закладають в основу діяльності уряду, президента. Досягнути своєї мети партія може тільки за допомогою виборів.
Головними напрямками дослідження у дипломній роботі виступає те, що перш за все необхідно звернути увагу на сам інститут виборів, детальніше розглянути роль и місце політичних партій в правовій системі і безпосередньо їх діяльність при проведенні виборів.
Вибори до різного роду центральних і місцевих представницьких установ є одним з елементів демократії. Ці устано-ви створюються правоздатними громадянами шляхом голо-сування за кандидатів, яких висувають відповідно до вста-новлених законом правил. У зарубіжних країнах існують й інші органи, що також обираються або населенням країни, або населенням суб'єктів федерації чи адміністративно-тери-торіальних одиниць. У всіх цих випадках проводяться загаль-ні, федеральні, місцеві та інші вибори, які являють собою ма-сові політичні кампанії. Політична партія— це добровільна, активна й організована частина суспільства, створена для вираження і захисту соціально-економічних, національних, релігійних та інших інтересів по-літичними методами, тобто шляхом завоювання влади, учас-ті в ній на коаліційній основі чи впливу на її здійснення.
З усіх громадських об'єднань, що діють на політичній арені, політичні партії є "найбільш політичними", оскільки відверто ведуть боротьбу за місця у парламентах і урядах, за посади президентів і віце-президентів, губернаторів і мерів. Маючи мандати на ці високі посади, лідери та члени полі-тичних партій здійснюють управління державою, а через нього — всім суспільством, впливаючи в такий спосіб на прийняття і реалізацію державних і політичних рішень.
Вибори — це процедура обрання представників влади, коли певна група людей (виборців) висуває зі свого оточен-ня одного або кількох членів для виконання будь-яких гро-мадських функцій.
Розробка даного питання в спеціальній літературі є дещо малою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 Дипломна робота на тему: Партії і їх місце у виборчій системі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок