Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Політологія -> Лобізм як специфічна форма відстоювання інтересів. Теоритичні аспекти

Лобізм як специфічна форма відстоювання інтересів. Теоритичні аспекти

Назва:
Лобізм як специфічна форма відстоювання інтересів. Теоритичні аспекти
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
73,59 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 
Зміст
1. Вступ
2. Розділ 1
Лобізм як специфічна форма відстоювання інтересів. теоритичні аспекти…………………………………………………… 6
3. Розділ 2
ЛОБІСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СПІВТОВАРИСТВІ………………………………………………………….31
4. Розділ 3
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД ЛОБІЮВАННЯ. МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ АДАПТАЦІЇ УКРАЇНОЮ……………………………………………………64
Висновки………………………………………………………………...91
Список використаної літератури…………………………………….95
Вступ
Актуальність даного дослідження зумовлена новими політичними тенденціями, які склалися в сучасному світі. Поняття явища від процесу лобізму часто сприймається в негативному світлі. На нашу думку це можна пов’язати з недостатньою вивченістю такого явища, як європейський лобізм у вітчизняній політичній науці.
Відсутність в державі – Україна стратегії щодо лобіювання різного рівня: внутрішнього, регіонально-глобального. На нашу думку саме такі тенденції зумовлюють виникнення «дорожньої карти» полу бійської діяльності, яка дасть змогу політичній еліті сформулювати певний механізм реалізації основних стратегічних завдань і конкретних тактичних кроків:
внутрішньополітичному лобізмі (вироблення чіткої законодавчої бази по виведенні з тіні лобістських груп, які представляють фінансові промислові групи). Реалізація основоположних принципів громадянського суспільства через реалізацію лобістських устремлінь геополітичного сектору (на державних організаціях). Тобто на рівні з легальними і не формальними лобістськими структурами громадські організації повинні стати вагомим конкурентом комерційних лобі.
міжнародний лобізм – зумовлюється формуванням нових геополітичних і геореалій на європейському просторі. Як наслідок дані дослідження є певним екскурсом у надзвичайно важливу сферу європейського політичного життя у процес лобізму і лобіювання.
Українська громадськість і національна адміністрація повинна звернути увагу на специфічне явище лобізму в ЄС через задеклароване бажання приєднатись до євро спільноти. А саме недавні заяви впливових єврочиновників, європарламентарів, про надання Україні статусу країни з асоційованим членством. Цей факт свідчить про те, що Україна зможе вести чіткі економічні контакти на найвищому європейському рівні, але на рівні політичних інституцій ми залишимося спостерігачами. Тому вивчення цього процесу дозволить сформувати зовнішню політичну поведінку з країнами які мають відношення до європейської спільноти, з подальшим визначення кола потенційних суб’єктів.
Іншим аспектом актуальності є, так званий, регіональний лобізм. Даний вид лобізму проявляється у діяльності України у таких організаціях як «Карпатський Єврорегіон», ГУАМ, «Боржомські ініціативи». Діяльність у цьому напрямку дасть змогу Україні виступити не як «клієнт» країни лобіста, а як потенційним представником інтересу країн які входять у цю організацію.
Тому дані передумови зумовлюють актуальність нашого дослідження яке буде ґрунтуватися на порівняльному явищі лобізму на різних політичних системах (внутрішній лобізм і міжнародний лобізм).
Наукова новизна.
Новизною даного дослідження є спроба систематизувати всі напрацювання і вкресталізувати конкретні рівні процесу лобіювання. Визначити механізми лобіювання у політичних структурах і інституціях ЄС. Так і можливість адаптації цих процесів до Українських реалій.
Об’єкт дослідження.
Об’єктом дослідження виступає процес лобізму. Окремим об’єктом дослідження є специфіка діяльності політичних інституцій країн Європи, США, Європейського союзу.
Предмет дослідження.
Предметом дослідження є систематичні і повторювальні прояви лобістської діяльності у політичних структурах ЄС. Також як предмет дослідження слід розглядати діяльність груп інтересів і тиску, які активно функціонують в Українській політичній системі.
Мета дослідження.
Мета дослідження полягає у визначенні шляхів лобіювання інтересів держави України на основі вивчення політичної теорії та практики лобіювання.
Згідно поставленої мети можна сформулювати такі завдання дослідження:
обґрунтувати поняття лобізму;
проаналізувати специфічне явище лобізму у політичних структурах Європейського союзу;
дослідити практику лобізму на субнаціональному і глобальному рівні
виявити позитиви і негативи процесу інституціоналізації лобізму в Україні
Стан теоретичної розробки
Вже існує певний теоретичний доробок який хоч і не комплексно, але стосується процесу лобіювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 Дипломна робота на тему: Лобізм як специфічна форма відстоювання інтересів. Теоритичні аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок