Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Політологія -> Президент як глава держави

Президент як глава держави

Назва:
Президент як глава держави
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,70 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
ЗМІСТ
стор.
ВСТУП З
Розділ І ЗАСАДИ ІНСТИТУТУ ГЛАВИ ДЕРЖАВИ 7
1.1. Інститут глави держави в світовій практиці 7
1.2. Становлення інституту глави держави в Україні 18
РОЗДІЛ ІІ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ - ГЛАВА УКРАЇНСЬКОЇ
ДЕРЖАВИ 30
2.1. Спосіб формування інституту президентства в Україні 30
2.2. Конституційний статус Президента України 40
РОЗДІЛ ІІІ ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОВІДНОСИН ПРЕЗИДЕНТА
УКРАЇНИ З ГІЛКАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ 54
ВИСНОВКИ 69
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 71


Вступ
Відносно недавно введено в Україні інститут президентства: 5 липня 1991 року був прийнятий Закон України “Про заснування поста Президента Української РСР і Внесення змін та доповнень до Конституції (основного закону) Української РСР. ”24 серпня 1991 року був проголошений "Акт проголошення незалежності України", а 1 грудня І991року на всенародному референдумі народ проголосував за державну незалежність і цим було змінено хід історії України. Цього ж дня був всенародно обраний Президент України.
Сьогодні є дуже актуальним питанням щодо інституту глави держави. В світовій практиці поширений пост глави держави - чи то монарх, чи то виборний президент. Питання щодо заснування в Україні поста одноосібного глави держави було сприйнято неоднозначно.
Впровадження посади Президента в Україні викликало багато суперечок, деякі з них тривають і сьогодні. Існує багато думок на підтримку цього інституту і багато думок, які не підтримують інститут глави держави. Противники Інституту глави держави вважають, що цей інститут є недоцільним — як аргумент, наводиться відсутність історичних традицій. В своїй роботі я хочу показати, що інститут глави держави існував ще з Київської Русі, щоправда, цей пост не був виборним. Ряд противників даного інституту побоювались ускладнення самої системи вищих органів влади. Не пройшли пропозиції тих, хто вважав, що інститут глави держави не потрібний взагалі, пропонувалося розширити коло президентських повноважень Голови Верховної Ради або Прем'єр-міністра. Важливу роль в формуванні таких думок відіграв культ особи, який панував у нашій країні на протязі багатьох десятиріч, тому і виробилося негативне ставлення до одноосібної влади. В колишньому СРСР не було одноосібного глави держави, цю функцію виконувала Президія Верховної Ради СРСР, а в Україні - Президія Верховної Ради УРСР. Президія Верховної Ради УРСР була наділена значними формальними повноваженнями і відігравала малопомітну роль в житті країни. Цей орган розглядав такі питання: контроль за дотриманням Конституції і забезпечення відповідності законів Конституції, ратифікація і денонсація міжнародних договорів, скасування нормативних актів Ради Міністрів, встановлення дипломатичних рангів, військових звань, вирішення питання щодо прийняття до громадянства, видання актів амністії та інші.
Тому можна відмітити, що дана тема являє собою інтерес, як в теоретичному, так і в практичному плані. В теоретичному плані я хочу розглянути це питання з точки зору статусу глави держави, його функцій та повноважень, в практичному плані необхідно проаналізувати ефективність застосування цього інституту, проблеми вдосконалення повноважень глави держави, його взаємовідносин з органами державної влади та можливість усунення недоліків, інституту глави держави.
В своїй роботі я хочу розглянути функції, повноваження, статус глави держави. Щоб краще це розкрити, треба розглянути даний інститут з точки зору світової практики, та зробивши екскурс в історію, розглянути цей інститут з історичної точки зору. Цікавим є питання статусу глави держави: князя, гетьмана, президента. Доцільно буде розглянути, як змінювалися повноваження глави держави з часу заснування інституту президентства в Україні після розпаду СРСР.
Інститут глави держави залежить від виду політичного режиму та форми державного правління.
Політико-правовий статус глави держави охоплює повноваження по охороні суверенітету, територіальної цілісності України, додержання прав і свобод людини і громадянина. Це свідчить про необхідність і своєчасність заснування інституту глави держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
Дипломна робота на тему: Президент як глава держави

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок