Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Господарські суди в Україні: історія та сучасність

Господарські суди в Україні: історія та сучасність

Назва:
Господарські суди в Україні: історія та сучасність
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
44,14 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
ДИПЛОМНА РОБОТА
на тему:
Господарські суди в Україні: історія та сучасність


ЗМІСТ
Ст.
Вступ | 3
Розділ 1 Етапи становлення судів господарської юрисдикції на території України. |
5
Питання організації та діяльності судів господарської юрисдикції на території України до початку ХХ століття. | 5
Правове регулювання становлення та діяльності органів господарської юрисдикції в Україні в 1917-1921 рр. | 10
Законодавче оформлення державно-арбітражного розгляду господарських спорів після 1921 – до проголошення незалежності України | 14
Розділ 2 Правові аспекти створення і організації діяльності арбітражних судів в умовах незалежності України. | 27
2.1. Законодавче закріплення діяльності арбітражних судів у період 1991-2001 рр. | 27
2.2. Господарські суди в Україні до прийняття Закону України “Про внесення змін до Арбітражного процесуального кодексу України” від 21.06.2001р. | 34
Розділ 3 Правове положення господарських судів в Україні на сучасному етапі | 44
3.1. Місце і роль господарських судів у судовій системі України. | 44
3.2. Принципи процесуальної діяльності господарських судів | 50
3.3. Склад і повноваження господарського суду України | 53
Висновок | 62
Список використаних джерел | 69


Вступ
Протягом більш ніж десятиліття існування самостійної Української держави організація і діяльність багатьох її органів досить часто зазнавала змін при чому досить часто такі зміни були фундаментальними.
Судова влада в Україні, як самостійна гілка влади, визначена конституційно пройшла досить тривалий і багатоаспектний процес формування. Фактично необхідно було створити окрему незалежну судову гілку влади, яка б дійсно забезпечувала реалізацію основних Конституційних принципів, спрямованих на досягнення демократизму, гуманності, справедливості у вирішенні спорів, забезпечення реального захисту прав особи, її свободи тощо. Формування незалежності судової влади було також зумовлено необхідністю делегування повноважень від правоохоронних органів до закріплення відповідних функцій за судовими органами.
В умовах прийняття Закону України “Про судоустрій України”, який є багатогранним і досить довершеним нормативним актом, а також прийняття ініших нормативно-правових актів важливим є остаточне визначення обсягу та меж повноважень судів, умов побудови системи судів за принципами територіальності та спеціалізації.
Господарські суди в Україні є однією із складових елементів системи судів загальної юрисдикції. Таке включення спеціалізованого суду було Конституційною вимогою. Тому досить важливо визначити, якими по своїй суті органами є органи, що розглядають економіні спори між юридичними особами, співвідношення відповідних органів з іншими органами державної влади, співвідношення між спеціалізованими та загальними судовими органами.
Також проблемним питанням є те, наскільки достатньою є законодавча база, що регулює діяльність спеціалізованих судових органів, визанчає межі їх компетенції. Дискусійним питанням залишається і необхідність, доцільність включення господарських органів до системи судів загальної юрисдикції.
Визначення основних принципів і основ діяльності органів господарської юрисдикції повинно відбуватись на основі детального аналізу діяльності відповідних органів в минулому, порівнюючи історичні форми існування таких органів.
Вбачається також необхідним визначення сучасного стану господарського судочинства в Україні, можливості його подальшого удосконалення, необхідності реформування.
Для ефективного функціонування судової системи в Україні, і, зокрема, що стосується вирішення господарських спорів необхідним є чітке розмежування компетенції судів апеляційної, касаційної інстанції та найвищого судового органу України.
Основною метою даної роботи виступає остаточне визначення місця і ролі господарського суду в сучасних умовах при аналізі його розвитку і становлення в історичному минулому.
Робота складатиметься з вступу, трьох розділів та висновку. В розділі першому розглядатимуться органи вирішення економічних спорів на території України до проголошення незалежності України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Дипломна робота на тему: Господарські суди в Україні: історія та сучасність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок