Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Господарське товариство

Господарське товариство

Назва:
Господарське товариство
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
53,38 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 
Дипломна робота
Господарське товариство


ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ГОСПОДАРСЬКИХ
ТОВАРИСТВ В УКРАЇНСЬКОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ…………………7
1.1. Поняття господарського товариства………………………………………7
1.2. Види господарських товариств, їх характеристика та правовий
статус.....................................................................................................................12
РОЗДІЛ2. ГОСПОДАРСЬКЕ ТОВАРИСТВО ЯК СУБЄКТ ГОСПОДАРЮВАННЯ ………………………………………………………26
2.1.Порядок створення та державної реєстрації господарських
товариств………………………………………………………………………...26
2.2.Правовий режим майна господарських товариств……………………….35
2.3. Правове становище засновників господарських товариств……………..43
РОЗДІЛ 3. УПРАВЛІННЯ ГОСПОДАРСЬКИМ ТОВАРИСТВОМ……50
3.1. Органи управління господарських товариств…………………………….50
3.2.Особливості та специфіка управління господарськими
товариствами: вітчизняний та зарубіжний досвід……………………………60
ВИСНОВКИ ……………………………………………………………………76
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………….80


ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Інтеграція України до світової економічної системи стимулює розвиток міжнародних господарських зв’язків, зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів підприємництва. Змінилися принципи, на яких будуються відносини держави з суб’єктами господарської діяльності, запроваджується ефективне державне регулювання підприємництва у формі єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємництва тощо.
Всі ці чинники зумовлюють необхідність не тільки відповідного правового регулювання, а й вивчення правових засад господарської діяльності, а також правового статусу їх учасників Перехід економіки України до розвинених ринкових відносин багато в чому залежить від правового забезпечення ринкових реформ, від створення належних умов функціонування таких суб’єктів господарської діяльності як господарські товариства, від суворого додержання останніми вимог чинного законодавства.
В Україні господарське товариство, зокрема акціонерне товариство та товариство з обмеженою відповідальністю, є достатньо поширеною організаційно-правовою формою суб’єкта господарювання. Адже створення саме господарського товариства дозволяє об’єднати майно та зусилля декількох (а в акціонерному товаристві – необмежену кількість) осіб для здійснення господарської діяльності, легко залучити додатковий капітал інших осіб для досягнення певної мети, рівномірно розподілити ризики від здійснення господарської діяльності.
Поняття і види господарських товариств, правила їх створення, діяльності, а також права і обов’язки їх учасників та засновників визначаються Цивільним і Господарським кодексами України та Законом України „Про господарські товариства”, „Про акціонерні товариства” які містять, у порівнянні з іншими організаційно-правовими формами юридичних осіб, значну кількість норм, що упорядковують діяльність господарських товариств.
Саме така, на перший погляд, “достатня“ правова регламентація нерідко зумовлює те, що засновники господарського товариства зазначають в установчих документах товариства лише передбачені законодавством положення, використовуючи при цьому типові документи, та не враховують існуючі недоліки законодавства, які зумовлені, в першу чергу, тим, що Закон України „Про господарські товариства”, прийнятий у 1991 році, не зазнав істотних змін з часу його прийняття, не відповідає вимогам часу і його застосування виявило чимало прогалин та колізій законодавства.
Такі занадто прості та лаконічні положення установчих документів породжують найрізноманітніші проблеми у процесі діяльності господарських товариств – від неможливості прийняття рішень органами управління до конфліктів між учасниками товариства, що пояснює актуальність обраної теми дипломної роботи.
За умов ринкової економіки в Україні набули пріоритетності питання правового регулювання правового статусу господарських товариств , жоден з яких не може існувати без відокремленого майна, для якого, у свою чергу, встановлений відповідний майновий режим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 Дипломна робота на тему: Господарське товариство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок