Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Суспільні відносини з приводу укладення договору комерційної концесії

Суспільні відносини з приводу укладення договору комерційної концесії

Назва:
Суспільні відносини з приводу укладення договору комерційної концесії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
52,58 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. Загальна характеристика договору комерційної концесії.

РОЗДІЛ 2. Юридична природа договору.

РОЗДІЛ 3. Права і обов”язки сторін в договорі комерційної концесії

РОЗДІЛ 4. Відмінність договору комерційної концесії від суміжних з нею інститутів.

ВСТУП

Актуальність теми дослідження: Складна правова природа цих договірних відносин вимагає ретельного з”ясування змісту договору комерційної концесії (франчайзингу), перш за все його предмета, інших істотних умов. Важливою проблемою є чітка регламентація всіх сторін і наслідків передачі прав інтелектуальної власності. Зокрема, відкритим питанням є склад об”єктів інтелектуальної власності, передача прав на які утворює предмет договору комерційної концесії (франчайзингу), а також відокремлення договору комерційної концесії від ліцензійних (передусім комплексних) та інших договорів, заснованих на передачі права інтелектуальної власності, що врегульовані в новому Цивільному Кодексі України недостатньо чітко.Приділяється недостатньо уваги питанням про відповідальність сторін у договорі (обставинам, що виключають відповідальність), охорону та захист об”єктів інтелектуальної власності. Залишається невирішеним питання щодо необхідночті державної реєстрації договору.

Неоднозначним і невирішеним у юридичній літературі є питання відносно самого терміна „франчайзинг” та найменування сторін у договорі.

Метою дослідження даної роботи є з”ясування змісту та особливостей цивільно-правових та господарських відносин за договором комерційної концесії (франчайзингу).

Актуальність та мета дослідження зумовили наступні завдання наукового пошуку:

- з”ясувати поняття договору комерційної концесії у вітчизняному законодавстві;

- розглянути історію розвитку виникнення та розвитку даного інституту цивільного права України;

- дослідити переваги та недоліки договору комерційної концесії;

- дати вичерпну характеристику змісту даного виду договору;

- проаналізувати підстави виникнення та припинення франчайзингових відносин;

- здійснити порівняльну характеристику договору комерційної концесії з іншими правочинами;

- навести власні висновки та пропозиції з досліджуваної проблеми.

Об”єктом даного дослідження є суспільні відносини з приводу укладення договору комерційної концесії (франчайзингу), закріплення та гарантування прав та обов”язків сторін, інших суттєвих умов договору, а також відносини щодо їх виконання.

Предметом дослідження виступає законодавча база, якою регулюються питання пов”язані з правовим регулюванням відносин за договором франчайзингу, права та обов”язки сторін, порядок його укладення та розірвання.

Методологічна основа роботи грунтується на використанні таких методів, як діалектичний метод пізнання соціально-правових явищ. Із спеціальних методів дослідження в роботі застосовано логіко-семантичний метод (для визначення та поглиблення понятійного апарту „комерційна концесія”, „франчайзинг”, „франчайзер”, „франчиза”); метод порівняння (використовувався для зіставлення поняття „товарний франчайзинг” та „виробничий франчайзинг”). Завдяки порівняльно-правовому методу визначено рівень врегульованості у законодавстві України та інших держав інституту франчайзингу. Конкретними методами дослідження були аналіз та синтез,що використовувалисть у роботі для дослідження правовідносин щодо порядку укладення та розірвання договору франчайзингу.

Розділ 1

Загальна характеристика договору комерційної концесії.

В даний час в країнах з розвинутою ринковою економікою постійно збільшується продаж товарів і послуг на умовах комерційної концесії або франчайзинга, тобто шляхом надання на договірній основі визначених привілеїв і пільг.

Історія розвитку комерційної концесії (франчайзинга) іде своїми коренями в середньовіччя. В Оксфордському словнику англійської мови зазначено, що „franchising”- це усі права іволі єпискупів, подаровані королівською короною в 1559р., „franchises” – це ярмарки, ринки й інші місця, відведені для торгівлі. У свій час у Британії король надавав баронам право збирати податки на визначених територіях в обмін на рівні послуги, наприклад такі, як обов”язок надсилати солдат до армії.

Вільним людям, або громадянам міст, було дозволено продавати свої товари на території міста, на ринках і на ярмарках.Ці елементи права, або привілеїв, що дозволяють експлуатувати положення на визначеній території за плату, формували основу франчайзинга за декілька століть.У найбільш типовій формі франчайзинг проявився в британській системі „зв”язаних будинків”, що використовувалися броварниками в 1800-х роках для підтримки потрібного обсягу продажів.

Система „зв”язаних будинків” виявилася ефективним комерційним механізмом і існує дотепер. У США франчайзинг вперше почав використовуватися компанією Зінгера по виробництву швейних машинок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Дипломна робота на тему: Суспільні відносини з приводу укладення договору комерційної концесії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок