Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Понятя і історія міжнародного права

Понятя і історія міжнародного права

Назва:
Понятя і історія міжнародного права
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
78,68 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43 
Дипломна робота
Понятя і історія міжнародного права


Зміст
Вступ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ с.3
Розділ І. Поняття і виникнення міжнародного права _ _ _ _ _ _ _ _ с.5
1.1. Поняття міжнародного права _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ с.5
1.2. Виникнення міжнародного права _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _с.15
Розділ ІІ. Основні етапи розвитку міжнародного права _ _ _ _ _ _ с.21
2.1. Етапи розвитку міжнародного права _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _с.21
2.2. Україна і розвиток міжнародного права_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _с.35
Висновки_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _с.49
Список використаних джерел _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ с.53
Вступ
Людство впродовж свого історичного розвитку пройшло етапи руйнівних війн, і дійшло висновку про необхідність компромісного врегулювання спірних питань, що виникали у міжнародній практиці. Як свідчить історія, різноманітні соціальні спільності, міжнародні організації, визвольні рухи і, насамперед, держави, завжди були зацікавлені в тому, щоб їх економічні і культурні обміни, співробітництво, конфлікти і навіть війни здійснювалися відповідно до визначених правил, що регулюють міру припустимого в даній області.
Основними соціальними регуляторами суспільних відносин на міжнародній арені спочатку були моральні і звичаєві норми, а пізніше - міжнародне право, як загальне, так і регіональне.
Міжнародне право відбиває сутнісний зміст міжнародних відносин і саме тому має принципові відмінності із внутрішнім правом держав. Так, міжнародне право, на відміну від внутрішнього права, базується на горизонтальній, а не вертикальній системі законодавчих органів, і, відповідно є договірним, а не владно встановленим.
Актуальність теми цієї дипломної роботи зумовлена необхідністю наукового осмислення поняття, виникнення і основних етапів розвитку міжнародного права.
Україна як самостійна держава, після здобуття нею незалежності, задекларувала своє прагнення до інтеграції у Європейське та світове співтовариство. Така інтеграція можлива за умови дотримання та виконання норм міжнародного права. В свою чергу, ефективна правозастосовча діяльність може базуватися лише на глибокому розумінні суті та змісту міжнародного права, його витоків, історії та умов, в яких розвинулось сучасне міжнародне право.
Об’єктом дослідження є правова природа міжнародного права, визначення поняття міжнародного права, процес виникнення та основні етапи розвитку міжнародного права як правової системи.
Предметом дослідження є особливості правової природи міжнародного права, визначення поняття міжнародного права, процесу виникнення та основних етапів розвитку міжнародного права як правової системи.
Мета дослідження - на основі опрацьованих нормативних актів та наукової літератури з’ясувати особливості правової природи міжнародного права, проаналізувати наявні в науковій літературі визначення міжнародного права, окреслити витоки міжнародного права та визначити етапи його розвитку як правової системи та притаманні кожному з них особливості.
Виходячи з мети, при написанні роботи були поставлені наступні завдання:
визначити важливість міжнародного права для регулювання міжнародних відносин.
проаналізувати наявні в теорії міжнародного права визначення міжнародного права;
визначити співвідношення міжнародного права з національним правом держав;
дослідити витоки формування міжнародного права;
визначити етапи розвитку міжнародного права від його витоків і до сучасного стану;
проаналізувати особливості і характерні риси, притаманні міжнародному праву на різних етапах його розвитку.
Структурно робота складається зі вступу; двох розділів: «Поняття і виникнення міжнародного права», «Основні етапи розвитку міжнародного права»; висновку, списку використаних джерел.
Методологічною основою роботи є праці вітчизняних фахівців з міжнародного права - Лукащука І.І., Дмитрієва А.І., Муравйова В.І., Баймуратова М.О., Буткевича В.Г. та зарубіжних вчених - Тускоза Ж, Маланчука П.
При написанні роботи використані аналіз, синтез, порівняльний аналіз та інші загальнонаукові методи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43 
Дипломна робота на тему: Понятя і історія міжнародного права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок