Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Скачати дипломна робота на тему: Зміст договору комерційної концесії

Зміст договору комерційної концесії / сторінка 10

Назва:
Зміст договору комерційної концесії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,53 KB
Завантажень:
530
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

За договором комерційної концесії одна сторона (правоволоділець) зобов”язується надати другій стороні (користувачеві) за плату право користування відповідно до її вимог комплексом належних цій стороні прав з метою виготовлення та (або) продажу певного виду товару та (або) надання послуг (ст. 1115 ЦК України). У наведеному в ст.366 ГК України визначенні, крім того, наголошується на обов”язках користувача щодо дотримання умов використання наданих йому прав та сплатити правоволодільцеві винагороди [2,с.324; 3,с.144-145].
Необхідно розрізняти державну і комерційну концесію. Раніше під концесією розуміли передачу державою у користування приватним особам у період НЕПу майне, яке було виключно власністю держави, на умовах поділу продукції, виробленої внаслідок використання цього майна. На сьогодішній день такі угоди в українському законодавстві називаються угодами про розподіл продукції. Такий договір „державної” концесії не має нічого спільного комерційною концесією.
Договір комерційної концесії є консесуальним, двостороннім (взаємним), платним і каузальним. Договір комерційної концесії є консесуальним, оскільки він вступає в силу з моменту досягнення згоди стороними, на відміну від від реальних договорів, які визнаються укладеними з моменту, коли на підставі угоди здійснена передача стороною контрагенту певного майна. Передача правоволодільцем користувачеві права використання у підприємницькій діяльності комплексу виключних прав, що належили правоволодільцю, передача користувачеві технічної і комерційної документації та іншої інформації, а також виплата користувачем правоволодільцю винагороди, інші дії здійснюються сторонами задля виконання вже укладеного договору комерційної концесії. Не варто змішувати фактичне виконання угоди з моменту її виникнення. Так, сторони договору комерційної концесії мають право домовитись про те, що передача документації правоволодільцем і виплата винагододи користувачем може збігтися з моменту укладення угоди, проте така угода не робить договір комерційної концесії реальним [10, с.430].
Договір комерційної концесії є двостороннім (взаємним), оскільки кожна сторона цього договору має права та обов”язки порівняно з одностороннім договором, в якому в однієї сторони є тільки права, а у другої – тільки обов”язки. Так, наприклад, за договором комерційної концесії, в обов”язки правоволодільця входить передача необхідної технічної документації, надання консультацій користувачеві, контролювання якості товарів ( робіт, послуг), що виробляються (виконуються, надаються) користувачем, а в обов”язки користувача – використання торговельної марки і (або) іншого позначення правоволодільця, забезпечення відповідної якості товарів, що виробляються, виконуваних робіт, послуг, що надаються, нерозголошення секретів виробництва правоволодільця і тюін.
Договір комерційної концесії є платним, адже правоволоділець повинен отримувати винагороду за виконання своїх зобов”язань за договором. Критерієм оплати договору є наявність у кредитора права вимагати зустрічного задоволення. Зустрічне задоволення може виражатися в передачі речі, в матеріальному забезпеченні в натурі, але найчастіше зустрічне задоволення виражається як оплата грошових коштів.
Договір комерційної концесії є каузальним ( від латинського слова causa – причина), оскільки в ньому наявні підстави, тобто той юридичний результат, який має бути досягнутий виконанням угоди, на відміну від абстрактних угод, до яких підстава є юридично байдужою.
Необхідно підкреслити, що цей договір може використовуватись виключно у сфері підприємницької діяльності, в зв”зку з чим його сторонами можуть бути лише юридичні або фізичні особи, які зареєстровані як суб”єкти підприємницької діяльності.Цей договір є одним з багатьох виключно підприємнийьких договорів[8, с.401].
Мета договору комерційної концесії – сприяти просуванню на ринок певних товарів (зокрема, високотехнологічного устаткування, яке як правило, є засобом виробництва інших товарів), виконанню робіт та наданню послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Дипломна робота на тему: Зміст договору комерційної концесії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок