Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> дипломна робота безкоштовно: Зміст договору комерційної концесії

Зміст договору комерційної концесії / сторінка 6

Назва:
Зміст договору комерційної концесії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,53 KB
Завантажень:
530
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Для укладення договору комерційної концесії, необхідно щоб сторони погодили всі його істотні умови. „Під істотними розуміються умови про предмет договору, Умови, щи названі в законі як істотні, а також усі ті умови щодо яких за заявою однієї зі сторін повинно бути досягнуто згоди”. Стаття 1122 називає істотні умови договору комерційної концесії. Інакше кажучи, якщо сторони не передбачають хоча б одну з зазначених умов, то договір буде вважатися неукладеним. Це, зокрема, означає, що при виникненні суперечки між сторонами або між однією зі сторін і третьою особою суд не буде застосовувати норми ЦК України про договір комерційної концесії ( Глава 76 ЦК України). Суд буде виходити з того, що між сторонами встановлені договірні відносини якого-небудь іншого виду (наприклад договір про надання „ноу-хау”, договір про поступку права на використання фірмового найменування або договорів дарування), і буде застосовувати відповідні правила про ці договори, або виходити з того, що взагалі ніякого договору між сторонами на укладено.
Згідно Господарського Кодексу України , винагорода є істотною умовою договору комерційної концесії. Договір комерційної концесії вважається неукладеним, якщо в ньому відсутня умова про винагороду, тому в цьому випадку сторони не обумовили одну з істотних умов.
Статтею 369 ГК України встановлений наступний порядок і форми винагороди за договором комерційної концесії:
у формі фіксованих разових платежів (по закінченню терміну договору або в порядку передоплати(;
у формі фіксованих періодичних платежів. У цьому випадку сторони визначають розмір винагороди, а також суму і термін наступного платежу;
у формі відрахувань від виторгу. У цьому випадку сторони визначають частини виторгу (у процентному відношенні), а також періодичність відрахуваня;
у формі націнки на оптову ціну товару, переданих правоволодільцем користувачеві для перепродажу;
в інших формах, передбачених у договорі комерційної концесії (знижки до оптової ціни правоволодільця, премії від окремих угод і т.д.).
Концесійний платіж вноситься концесіонером відповідно до умов договору комерційної концесії незалежно від наслідків господарської діяльності.
У разі надання концесії на об”єкт незавершеного будівництва або на створення (будівництво) нового об”єкта концесійні платежі вносяться з часу одержання концесіонером доходу від експлуатації об”єкта концесії, але не пізніше ніж через шість місяців після введення об”єкта в експлуатацію, визначеного умовами договору комерційної концесії
Концесійні платежі зараховуються відповідно до Державного бюджету України або місцевого бюджету.
Методика розрахунку та гарничні розміри концесійних платежів визначаються Кабінетом Міністрів України.
Концесіонерам збиткових і низькорентабельних об”єктів концесії, які мають важливе соціальне значення, концесієдавець може надавати пільги щодо концесійних платежів, а також передбачати в договорі надання дотацій, компенсацій та пільг. Порядок визначення таких об”єктів, а також умови надання дотацій, компенсацій та пільг встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Як відзначалося вище, плата за договором комерційної концесії може набути форми разових перодичних платежів. Відповідно такі платежі використання нематеріальних активів правоволодільця в бухгалтерському обліку вважаються роялті та будуть відображені у складі витрат користувача незалежно від того, сплачуються вони нерегулярно чи періодично.
Сторони можуть розглянути і такий розповсюджений у міжнародній практиці варіант одержання винагороди як надання правоволодільцю акцій організації-користувача. Такий варіант може мати переваги при оподаткуванні (девіденди не пкладаються податком на додану вартість) однак у цьому випадку виплати виробляються за рахунок чистого прибутку користувача.
Можливо, для правоволодільця основною вигодою від укладення договору комерційної концесії з”явиться збільшення збуту своєї продукції й інших переваг, що зроблять необов”язковим для правоволодільця вимагати яку-небудь додаткову грошову винагороду.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Дипломна робота на тему: Зміст договору комерційної концесії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок