Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Зміст договору комерційної концесії

Зміст договору комерційної концесії

Назва:
Зміст договору комерційної концесії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,53 KB
Завантажень:
530
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
Зміст договору комерційної концесії


ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. Загальна характеристика договору комерційної концесії.
РОЗДІЛ 2. Юридична природа договору.
РОЗДІЛ 3. Права і обов”язки сторін в договорі комерційної концесії
РОЗДІЛ 4. Відмінність договору комерційної концесії від суміжних з нею інститутів.


ВСТУП
Актуальність теми дослідження: Складна правова природа цих договірних відносин вимагає ретельного з”ясування змісту договору комерційної концесії (франчайзингу), перш за все його предмета, інших істотних умов. Важливою проблемою є чітка регламентація всіх сторін і наслідків передачі прав інтелектуальної власності. Зокрема, відкритим питанням є склад об”єктів інтелектуальної власності, передача прав на які утворює предмет договору комерційної концесії (франчайзингу), а також відокремлення договору комерційної концесії від ліцензійних (передусім комплексних) та інших договорів, заснованих на передачі права інтелектуальної власності, що врегульовані в новому Цивільному Кодексі України недостатньо чітко.Приділяється недостатньо уваги питанням про відповідальність сторін у договорі (обставинам, що виключають відповідальність), охорону та захист об”єктів інтелектуальної власності. Залишається невирішеним питання щодо необхідночті державної реєстрації договору.
Неоднозначним і невирішеним у юридичній літературі є питання відносно самого терміна „франчайзинг” та найменування сторін у договорі.
Метою дослідження даної роботи є з”ясування змісту та особливостей цивільно-правових та господарських відносин за договором комерційної концесії (франчайзингу).
Актуальність та мета дослідження зумовили наступні завдання наукового пошуку:
з”ясувати поняття договору комерційної концесії у вітчизняному законодавстві;
розглянути історію розвитку виникнення та розвитку даного інституту цивільного права України;
дослідити переваги та недоліки договору комерційної концесії;
дати вичерпну характеристику змісту даного виду договору;
проаналізувати підстави виникнення та припинення франчайзингових відносин;
здійснити порівняльну характеристику договору комерційної концесії з іншими правочинами;
навести власні висновки та пропозиції з досліджуваної проблеми.
Об”єктом даного дослідження є суспільні відносини з приводу укладення договору комерційної концесії (франчайзингу), закріплення та гарантування прав та обов”язків сторін, інших суттєвих умов договору, а також відносини щодо їх виконання.
Предметом дослідження виступає законодавча база, якою регулюються питання пов”язані з правовим регулюванням відносин за договором франчайзингу, права та обов”язки сторін, порядок його укладення та розірвання.
Методологічна основа роботи грунтується на використанні таких методів, як діалектичний метод пізнання соціально-правових явищ. Із спеціальних методів дослідження в роботі застосовано логіко-семантичний метод (для визначення та поглиблення понятійного апарту „комерційна концесія”, „франчайзинг”, „франчайзер”, „франчиза”); метод порівняння (використовувався для зіставлення поняття „товарний франчайзинг” та „виробничий франчайзинг”). Завдяки порівняльно-правовому методу визначено рівень врегульованості у законодавстві України та інших держав інституту франчайзингу. Конкретними методами дослідження були аналіз та синтез,що використовувалисть у роботі для дослідження правовідносин щодо порядку укладення та розірвання договору франчайзингу.
 


Розділ 1
Загальна характеристика договору комерційної концесії.
В даний час в країнах з розвинутою ринковою економікою постійно збільшується продаж товарів і послуг на умовах комерційної концесії або франчайзинга, тобто шляхом надання на договірній основі визначених привілеїв і пільг.
Історія розвитку комерційної концесії (франчайзинга) іде своїми коренями в середньовіччя. В Оксфордському словнику англійської мови зазначено, що „franchising”- це усі права іволі єпискупів, подаровані королівською короною в 1559р., „franchises” – це ярмарки, ринки й інші місця, відведені для торгівлі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Дипломна робота на тему: Зміст договору комерційної концесії

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок