Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Тактика проведення очної ставки

Тактика проведення очної ставки

Назва:
Тактика проведення очної ставки
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,81 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
Тактика проведення очної ставки
Дипломна робота на здобуття
освітньо-кваліфікаційного рівня “спеціаліст”


ЗМІСТ
Вступ
Розділ 1
Очна ставка як самостійна слідча дія
1.1. Суть і значення очної ставки
1.2. Завдання очної ставки
1.3. Очна ставка в системі інших слідчих дій
Розділ 2
Організація та підготовка до проведення очної ставки
2.1. Прийняття рішення слідчим про проведення очної ставки
2.2. Технічне забезпечення проведення очної ставки
2.3. Планування проведення очної ставки
Розділ 3
Система тактичних прийомів, що використовується при проведенні очної ставки
3.1. Види тактичних прийомів, що використовуються при проведенні очної ставки
3.2. Тактичні прийоми при проведенні очної ставки за участі неповнолітніх
3.3. Деякі особливості тактики очної ставки при розслідуванні злочинів, що вчиняються групою
3.4. Психологічні аспекти проведення очної ставки
Висновки
Список використаних джерел


ВСТУП
Розслідування злочинів в цей час доводиться здійснювати в надзвичайно складних умовах кардинальної зміни ідеологічних, політичних та економічних пріоритетів, що не може не вплинути на роботу слідчих по кримінальних справах.
У справі належного розслідування злочинів серед різних слідчих дій вельми важливе значення має очна ставка. У процесуально-тактичному і психологічному відносинах очна ставка є складною слідчою дією.
Результати очної ставки мають часом, якщо що не вирішальне, то, безсумнівно істотне значення. Вони допомагають вибору тієї єдиної версії в масі інших, за допомогою яких вдається з'ясувати дійсні обставини справи, а також сприяють усуненню істотних протиріч в свідченні допитаних раніше осіб. По суті, очна ставка направлена на встановлення істини по справі.
Результативність очної ставки залежить і від особистого уміння, і від досвіду, а також і від серйозного відношення до підготовки її проведення. Витрачений труд на підготовку, планування, досконале вивчення обставин справи завжди окупаються. Тому очну ставку ніколи не можна провести наскоком, похапки. Вона повинна бути підготовлена у всіх деталях.
Тактика проведення очних ставок в значному ступені розроблена в криміналістичній літературі. Але допит на очній ставці при розслідуванні злочинів, скоєних групою осіб, мають свої особливості, які не знайшли ще свого достатнього висвітлення.
Законодавча регламентація порядку проведення очної ставки не виключає допустимість та практичну цінність тактичних рекомендацій, розроблених на основі практики.


РОЗДІЛ 1
ОЧНА СТАВКА ЯК САМОСТІЙНА СЛІДЧА ДІЯ
1.1. Суть і значення очної ставки
Однієї з дискусійних проблем криміналістичної тактики є питання про суть і значення очної ставки. З'ясування самої суті очної ставки, розкриття всіх її сторін необхідні для найбільш ефективного застосування даної слідчої дії на практиці.
Визначення поняття очної ставки, що пропонуються в літературі в тій або іншій мірі відрізняються один від одного, і в них не завжди точно і повно відбивається її суть. Проведемо порівняльний аналіз найбільш характерних з них.
Серед вчених немає єдиного погляду на процесуальну природу очної ставки. Одні розглядають очну ставку як різновид особливої форми допиту і додержуються визначення цієї слідчої дії, даної М.С. Строговичем, який бачить її суть в „одночасному допиті двох осіб в присутності один одного з приводу однієї і тієї ж обставини”. Однак в даному понятті не вказується мета провадження очної ставки, і тим самим відбувається її ототожнення з допитом [28, с. 31].
Інша група вчених на чолі з А.Б. Соловйовим визначає очну ставку як 2допит в присутності один одного двох раніше допитаних осіб про обставини, по яких в свідченні цих осіб є істотні протиріччя, з метою встановлення істини по спірних обставинах”. Це визначення також не розкриває в повній мірі суть очної ставки. Автор, зважаючи очну ставку різновидом допиту, не обкреслює коло учасників, між якими може проводитися дана слідча дія [31, с. 22].
Наступна думка, що висловлюється в науці, вважає очну ставку самостійною слідчою дією, відмінною по своїх цілях, процесуальному порядку проведення і тактиці від інших слідчих дій (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 Дипломна робота на тему: Тактика проведення очної ставки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок