Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Суспільний і державний лад Риму у перід республіки та зміни його у період монархії

Суспільний і державний лад Риму у перід республіки та зміни його у період монархії

Назва:
Суспільний і державний лад Риму у перід республіки та зміни його у період монархії
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
76,44 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40 
Суспільний і державний лад Риму у перід республіки та зміни його у період монархії.


Зміст
І Вступ ……………………………………………………2
ІІ Зміни у суспільному житті Риму напередодні встановлення республіки …………………………………..7
ІІІ Епоха республіки
1) державний устрій Риму до поч. ІІІ ст. до н.е. .…14
2) римське суспільство до початку ІІІ ст. до н.е. ….20
IV Розвиток законодавства
1) закони Дванадцяти таблиць …………………….…27
2) розвиток римського права …………………………..31
3) правове становище римських громадян ……….….41
а) поняття “особи" і правоздатності
б) правове становище римських громадян
в) правове становище латинів і перегримів
г) правове становище рабів
д) правове становище вільновідпущенників
є) правове становище колонів
е) юридичні особи
V Зміни у суспільному житті напередодні та у період імперії
суспільний та державний устрій древнього
Риму в середині ІІ ст. до н.е. ………………………………55
3) соціальний лад Римської імперії в І-ІІ ст. н.е. …..60
2) особливості полісної ідеології ....…………………65
Література ……………………………………………74


Вступ
Історія давнього Риму є одним з найважливіших етапів всевітньої історії. Вивчення римської історії важливе та цікаве тим, що на її прикладі можливо прослідкувати за зародженням, розквітом та занепадом рабовласницького суспільства та держави в їх найбільш розвинених класичних формах.
Рим створив ту систему правовового урегулювання, яка була “приречена” на існування у дуже великому проміжку часу. Ця система визначала на кожному етапі розвитку держави шляхи розвитку суспільства та самого державного ладу.
Римське право займає в історії людства виняткове місце: воно пережило народ, що створив його і двічі підкорило собі світ.
Зародилося воно в далекій глибині часу тоді, коли Рим являв собою маленьку общину серед багатьох інших подібних же общин середньої Італії. Як і весь примітивний склад життя цієї общини, римське право являло собою тоді нескладну, багато в чому архаїчну систему. І якби воно залишилося на цій стадії, воно, звичайно, було б давним-давно загубилено в архівах історії.
Але доля вела Рим до іншого майбутнього. Борючись за своє існування, маленька civitas Roma поступово росте, поглинаючи в себе інші сусідні civitates, і міцніє в своїй внутрішній організації. Чим далі, тим все більш і більш розширяється її територія, розповсюджується на всю Італію, захоплює сусідні острови, перекидається на все побережжя Середземного моря, і на сцені історії з'являється величезна держава, що об'єднує під своєю владою майже весь тогочасний культурний світ; Рим став синонімом світу [III. 4; 5].
Разом з тим Рим змінюється і внутрішньо: старий патріархальний лад руйнується, примітивне натуральне господарство замінюється складними економічними відносинами. Нове життя вимагає найвищого напруження всіх сил, всіх здібностей кожного окремого індивіда. Відповідно до цього римське право міняє свій характер, перебудовуючись по початках індивідуалізму: свобода особистості, свобода договорів і заповітів робляться його наріжними каменями.
Відносини військові і політичні приводять Рим і до змін у економіці. Тим часом, ще задовго до появи Рима на сцені всесвітньої історії на побережжі Середземного моря йшов пожвавлений міжнародний торговий обмін: Єгипет, Фінікія, Греція, Карфаген давно вже знаходилися один з одним в постійних торгових відносинах. Рим неминуче втягувався в цей міжнародний обіг, і по мірі того, як він робився центром політичного життя світу, він ставав також центром світового торгового обігу. На його території безперервно зав'язувалися нескінченні ділові відносини, в яких брали участь торговці різних національностей; римські магістрати повинні були розбирати суперечки, які виникали з цих відносин, повинні були виробляти норми для вирішення цих суперечок. Старе римське національне право для цієї мети не підходило; необхідно було нове право, яке було б вільне від всяких місцевих і національних особливостей, яке могло б однаково задовольнити римлянина і грека, єгиптянина і галла. Треба було не яке-небудь національне право, а право всесвітнє, універсальне.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40 Дипломна робота на тему: Суспільний і державний лад Риму у перід республіки та зміни його у період монархії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок