Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Державні службовці та їх правовий статус

Державні службовці та їх правовий статус

Назва:
Державні службовці та їх правовий статус
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
57,68 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37 
П Л А Н
ВСТУП
РОЗДІЛ І. Поняття та види державних службовців та їх правовий статус
РОЗДІЛ ІІ. Особливості прийняття та звільнення з роботи державних
службовців
2.1. Виникнення трудових правовідносин державних службовців
2.2. Правила поведінки державних службовців: практичні питання
2.3. Припинення трудових правовідносин з державними службовцями
РОЗДІЛ ІІІ Загальна характеристика юридичної відповідальності
державного службовця
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
вступ
Безперечним фактом є те, що успіх будь-яких державних перетворень насамперед залежить від ефективності діяльності управлінського апарату. На цей феномен звертали увагу ще мислителі світу. Зокрема, Демокріт учив, що державні справи є найважливішими, а тому рекомендував допускати до управління тих, хто має відповідні знання, якості та знає справу.
Сократівський ідеал адміністрування означав правління знаючих, тобто грунтувався на принципі компетентності в державному управлінні.
Зазначені підходи не змінилися й сьогодні, адже саме від чиновників, які покликані служити народові, залежить соціально-економічний та культурний розвиток держав, добробут населення. Власне кожен із нас це відчуває на собі. Класик «раціональної» теорії бюрократії Макс Вебер вважав, що неминучою перепективою демократичних держав є тотальна бюрократизація суспільного та державного життя. На його думку, на зміну капіталізму прийде не соціалізм, а суспільство, гранично бюрократизоване в цілях раціонального управління.
Відповідно проблематика державної служби є сьогодні вкрай актуальною, їй присвячено достатньо літератури, наукових розвідок, вона стала повноправною частиною теорії державного управління, зайняла місце серед навчальних дисциплін із підготовки фахівців у галузі державного управління.
Формування в Україні громадянського суспільства з переходом від забюрократизованої чиновницької моделі тоталітарного суспільства до відкритої демократичної системи державної служби, покликаної служити інтересам народу, вимагає ґрунтовного науково-методологічного забезпечення та осмислення даного процесу.
Побудова демократичної, правової держави із соціально орієнтованою ринковою економікою, здійснення економічних і соціальних перетворень, досягнення економічного зростання і надання державою громадянам управлінських послуг на високому рівні, просування у напрямі європейської інтеграції можливі лише за умови створення ефективної системи державного управління, невід'ємною складовою якої є державна служба. З цією метою в Україні проводиться широкомасштабна адміністративна реформа, спрямована на удосконалення кадрового потенціалу, створення оновленого, потужного і дієвого державного апарату, становлення професійної, політично нейтральної та авторитетної державної служби. Важливим чинником адміністративної реформи є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації державних службовців.
Питання про місце правових норм, які регулюють трудові відносини державних службовців, ще й досі залишається предметом наукового спору. Представники науки адміністравтивного права вважають, що суспільні відносини цієї категорії регулюються нормами саме даної галузі права. Аргументом на користь такого висновку є те, що державна служба в Україні – це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті, щодо практичного виконання завдань і функцій держави; і що головним в регулюванні їх праці є принцип влади і підкорення.
Незалежність України стимулювала розвиток загальносуспільних та гуманітарних наук; сьогодні спостерігається більш глибоке осмислення і дослідження процесів, які відбуваються у суспільстві української держави. З'явилися наукові праці, в яких висловлюються сумніви щодо об'єктивності точки зору, відповідно до якої усі суспільні відносини регулюються нормами адміністративного права, і зазначається, що трудові відносини державних службовців регулюються нормами трудового права. Вирішення питання про місце норм права, які регулюють трудову діяльність державних службовців, має як теоретичне, так і практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37 Дипломна робота на тему: Державні службовці та їх правовий статус

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок