Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Поняття та види суб’єкта злочину у злочинах в сфері службової діяльності

Поняття та види суб’єкта злочину у злочинах в сфері службової діяльності

Назва:
Поняття та види суб’єкта злочину у злочинах в сфері службової діяльності
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,50 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Дипломна робота
на тему:
„Поняття та види суб’єкта злочину у злочинах в сфері службової діяльності”


ЗМІСТ
Вступ 3-5
Розділ 1. Поняття суб’єкта злочину в сфері службової діяльності як елемента складу злочину 6-26
Розділ 2. Загальна характеристика злочинів у сфері
службової діяльності 27-37
Розділ 3. Види суб’єктів злочину у злочинах в сфері
службової діяльності 38-56
Висновки 57-59
Список використаних джерел 60-63


ПЛАН
Вступ
Розділ І. Поняття суб’єкта злочинув сфері службової діяльності як елемента складу злочину.
Розділ ІІ. Загальна характеристика злочинів у сфері службової діяльності.
Розділ ІІІ. Види суб’єктів злочину у злочинах в сфері службової діяльності.
Висновки
Список використаної літератури


ВСТУП
На сьогоднішній день Україна перебуває у стані складних, суперечливих за своїм змістом, неоднозначних за наслідками процесів реформування, докорінної зміни суспільних відносин. Саме тому на даному етапі історичного розвитку забезпечення внутрішньої стабільності, правопорядку і законності в нашій державі набуло доленосного значення.
Адже йдеться про важливі суспільні компоненти, на яких грунтується національна безпека держави. А що може бути важливішим за безпеку держави, за безпеку її громадян? І це запитання далеко не риторичне. Відповідь на нього лежить у площині етнонаціонального виміру українства і детермінована стратегічною метою – побудовою правової, соціальної держави, де найвищою соціальною цінністю є людина.
Як правильно, на мою думку, зазаначається в підручнику „Кримінальне право України”: „Зростання злочинності в Україні, особливо організованої, насильницької та корисливої, що спостерігається в останні роки, викликано переломним періодом розвитку України і деякими іншими негативними чинниками. Це ставить перед державою серйозні завдання боротьби з таким явищем. Необхідно добиватися припинення зростання злочинності, а потім й її істотного скорочення. З цією метою вживаються політичні, економічні, організаційні, законодавчі та інші заходи” Кримінальне право України: Загальна частина: Підручник для студентів юрид. спец. вищ. закладів освіти / За ред. професорів М.І.Бажанова, В.В.Сташиса, В.Я.Тація. – Київ-Харків: Юрінком Інтер-Право, 2002. –С.3.
Ефективна боротьба зі злочинністю неможлива без ефективного кримінального законодавства. Значним кроком на шляху удосконалення даної галузі права стало прийняття в 2001 році нового Кримінального кодексу України, що набрав чинності з 1 вересня 2001р.
Керуючись положеннями Конституції України Кримінальний кодекс закріплює верховенство права і має своїм завданням охорону від злочинних посягань найбільш важливих соціальних цінностей: прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку і громадської безепеки, довкілля, конституційного устрою України, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам.
Значної шкоди суспільним інтересам завдають злочини у сфері службової діяльності.
Основним Законом України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України Конституція України. – К., 1996. – Ст.19.. Це положення Конституції поширюється на всіх службових осіб, на яких би посадах вони не перебували. За деякі порушення в сфері службової діяльності чинним кримінальним законодавством України передбачена кримінальна відповідальність.
Новим Кримінальним Кодексом України злочини у сфері службової діяльності виділені в окремий розділ.
До злчинів у сфері службової діяльності законодавець відніс:
-зловживання владою або службовим становищем (ст.364);
-перевищення влади або службових повноважень (ст.365);
-службове підроблення (ст.366);
-службова недбалість (ст.367);
-одержання хабара (ст.368);
-давання хабара (ст. 369);
-провокація хабара (ст.370).
Особливо важливе значення набуває боротьба з злочинами у сфері службової діяльності сьогодні, коли нова влада оголосила про нові стандарти в побудові суспільних відносин в нашій державі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Дипломна робота на тему: Поняття та види суб’єкта злочину у злочинах в сфері службової діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок