Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Земельне право України: поняття, предмет та напрями розвитку

Земельне право України: поняття, предмет та напрями розвитку

Назва:
Земельне право України: поняття, предмет та напрями розвитку
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
48,77 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
ДИПЛОМНА РОБОТА
Земельне право України: поняття, предмет та напрями розвитку


Зміст
Вступ……………………………………………………………………………….3
Розділ 1. Земельне право України як галузь права: загальна характеристика.8
1.1. Поняття та ознаки земельного права України………………………9
1.2. Розвиток земельного права в умовах земельної реформи…………15
Розділ 2. Предмет земельного права України……………………………….…24
2.1. Поняття та ознаки земельних правовідносин……………………....24
2.2. Види земельних правовідносин……………………………………..31
2.3. Структура земельних правовідносин…………………………….…34
Розділ 3. Методи, принципи та система земельного права України………....43
3.1. Методи правового регулювання земельних відносин……………..43
3.2. Принципи земельного права України……………………………....46
3.3. Система земельного права України…………………………………56
Розділ 4. Сучасні проблеми вдосконалення правового регулювання земельних відносин……………………………………………………………..61
Висновки…………………………………………………………………………70
Список використаних джерел…………………………………………………..72
Вступ
Актуальність. Земельне право — одна з провідних галузей української системи права, правової науки і навчальна дисципліна. Як галузь правової науки земельне право базується на відповідній галузі земельного законодавства, яке, в свою чергу, відображає процес економічної, аграрної та земельної політики держави, визначеної переходом від планово-регульованої до ринкової економіки. З часу проголошення Україною у 1991 р. незалежності та започаткування розбудови суверенної держави, українські законодавці мали дати відповідь на важливі політичні, економічні й соціальні питання, в стислі строки розробити і прийняти ряд законодавчих актів, які б фундаментально змінили структуру суспільства та економіки, врегулювали нові суспільні відносини між людьми.
Земля, відповідно до Конституції України, є основним національним багатством [1]. Земля належить нині й належатиме в майбутньому до найбільш важливих об’єків матеріального світу. Землю не можна оцінити адекватно, оскільки припущення, що її не існує, призводить до висновку про те, що всі інші об’єкти матеріального світу взагалі позбавляються будь-якої цінності. Цінність землі, її важливість для розвитку людства в цілому зумовили той факт, що земля є предметом правового регулювання багатьох галузей права, основною з яких є, безперечно, земельне право. Земля є одним з основних елементів виробництва, за допомогою якого країна створює матеріальні цінності. Поряд із цим земля є природним об’єктом, який вже існує і не створюється людством. Відповідно до ч. 1 ст. 1 Земельного кодексу України земля перебуває під особливою охороною держави.
Земельні правовідносини є суспільними відносинами щодо володіння, користування і розпорядження землею [ч. 1 ст. 2 ЗК України]. Вони регулюються Конституцією України [1], Земельним кодексом України [3], а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Стаття 2 ЗК встановила, що «земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею» [3]. Істотно, що саме ЗК включив до кола земельних відносин, навіть, правомочність по розпорядженню землями, тобто по визначенню юридичної долі земель, у тому числі й про їх відчуження.
Дослідженню проблеми правового регулювання земельних правовідносин, на відміну від правової регламентації використання і охорони інших природних ресурсів, в минулому була приділена значна увага, що зумовлювало необхідність всебічного аналізу даної проблеми. Їй був присвячений значний обсяг земельно-правової монографічної, дисертаційної, іншої наукової та навчальної літератури. Істотний внесок у дослідження земельних правовідносин, зокрема, зробили: В.І.Андрейцев [15], С.Б.Байсалов, В.П.Балезін, Г.С.Башмаков, З.С.Бєляєва, Р.Д.Боголюбов [24], Ю.О.Вовк, В.К.Григор’єв, Л.І.Дембо, І.А.Дмитренко, А.Є.Єренов, Б.В.Єрофєєв, Ю.Г.Жариков, І.О.Іконицька, В.А.Кабатов, М.Д.Казанцев, А.М.Каландадзе, В.А.Кікоть, С.М.Кравченко, М.І.Козирь, О.С.Колбасов, О.М.Колотинська, М.І.Краснов, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Дипломна робота на тему: Земельне право України: поняття, предмет та напрями розвитку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок