Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Змагальний кримінальний процес в Україні: теоретичні та практичні аспекти

Змагальний кримінальний процес в Україні: теоретичні та практичні аспекти

Назва:
Змагальний кримінальний процес в Україні: теоретичні та практичні аспекти
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
53,01 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 
Дипломна робота
на тему:
«Змагальний кримінальний процес в Україні: теоретичні та практичні аспекти»


Зміст
Вступ……………………………………………………………………….3
Розділ І. Змагальність як кримінально-процесуальний
принцип (поняття, зміст)………………………………………………..6
1.1. Поняття та значення принципів кримінального процесу…………...6
1.2. Поняття змагального процесу та його основні ознаки…………….12
1.3. Зміст (основні вимоги) принципу змагальності в
кримінальному процесі України…………………………………………16
Розділ ІІ. Розподіл основних кримінально-процесуальних
функцій як основна умова принципу змагальності…………..…….32
2.1. Сутність кримінально-процесуальних функцій………………………...32
2.2. Визначення функції обвинувачення………………………………..38
2.3. Функція захисту……………………………………………………..51
2.4. Функція правосуддя (вирішення справи)………………………….56
Розділ ІІІ. Перспективи впровадження змагальності
на стадії досудового слідства………………………………………….59
Висновки………………………………………………………………...65
Список використаних джерел………………………………………...67


Вступ
Актуальність теми дослідження. Кримінально-процесуальне право України і врегульоване ним кримінальне судочинство побудовано на демократичних принципах (від лат. ргіnсіро – основа, начало, засади). У них в концентрованому вигляді виявлена заінтересована воля народу наділити право такими якостями, які найбільш повно задовольняли б його ідеї і погляди у визначенні основ організаційної побудови правосуддя в кримінальних справах, процесуальної діяльності суду і правового становища учасників процесу.
З розвитком суспільства принципи кримінального процесуального права розвиваються і вдосконалюються з урахуванням потреб політичних і соціально-економічних перетворень, подальшого забезпечення гарантій захисту суб'єктивних прав громадян, ї об'єднань і державних інтересів, а також підвищення ефективності судової діяльності в забезпеченні законності і справедливості. На сучасному етапі розвитку України суворе додержання і законодавче вдосконалення повноти вираження і дії демократичних принципів кримінального процесуального права є важливою гарантією зміцнення законності як невід'ємної частини функціонування правової держави і демократичного правопорядку.
Намагання переходу України в нову політичну і соціальну реальність спонукає її до сприйняття і закріплення в Конституції та відповідних законах всіх тих домінуючих у світі передових ідей, які світове співтовариство впроваджує в кримінальному судочинстві (це, наприклад, Загальна декларація прав людини і громадянина 1948року [1], Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966року [2], Конвенція про захист прав і основних свобод людини 1950 року [3] тощо). Ці ідеї спрямовані в першу чергу на створення такого кримінального процесу, який захищав би людину від необґрунтованих обвинувачень, поважання її честі, гідності, захист її прав і свобод, на обмеження свавілля держави і її чиновників.
Змагальність кримінального судочинства закріплена на конституційному рівні (ст.129), проте даний принцип лише у 2001 році знайшов своє відображення у КПК України (ст.16-1). Однак на сьогодні в кримінальному процесі України залишається багато рудиментів інквізиційного процесу, які дісталися нам з нашого тоталітарного минулого. Про це свідчить той факт, що в судових процесах відсутня дійсна змагальність сторін, не забезпечена їх повна рівність перед законом і судом. В чинному КПК України все ще на першому плані перебуває процедура обвинувачення, а захист реально не протистоїть процесуальній діяльності органів досудового розслідування.
У зв'язку з цим особливої актуальності набуває дослідження сутності принципу змагальності в кримінальному процесі України.
Мета і завдання дослідження. Незважаючи на значну кількість наукових досліджень, що були виконані вченими-процесуалістами як України, так і інших країн, в теорії принципу змагальності залишається багато дискусійних питань стосовно ролі суду в процесі дослідження доказів, питання доцільності впровадження принципу змагальності на досудове слідство, умови впровадження дійсної рівності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед ним їх переконливості тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34 Дипломна робота на тему: Змагальний кримінальний процес в Україні: теоретичні та практичні аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок