Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Кабельне телебачення, авторські та суміжні права

Кабельне телебачення, авторські та суміжні права

Назва:
Кабельне телебачення, авторські та суміжні права
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
46,35 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Кабельне телебачення, авторські та суміжні права


Зміст


Вступ
Тема даної дипломної роботи – „Кабельне телебачення, авторські та суміжні права”.
Мета написання роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з особливостями реалізації і захисту авторського та суміжних прав в сфері кабельного телебачення.
Основними завданнями при написанні роботи були:
поглиблений аналіз законодавчого забезпечення питання охорони об’єктів інтелектуальної власності.
підбір та аналіз нормативних та наукових джерел, присвячених проблемам інтелектуальної власності;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної дипломної роботи.
Предметом дослідження виступає питання захисту інтелектуальної власності, а об’єктом – авторське та суміжні права в галузі кабельного телебачення.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що глобалізація інформаційних технологій та інтенсивні процеси міграції продукції інтелектуальної праці висувають сьогодні високі вимоги до механізмів правового регулювання широкого кола питань щодо прав інтелектуальної власності. Серед критеріїв розвитку правових інституцій цивілізованих держав все більшої ваги набуває ефективність законодавства та гарантованість щодо збереження і примноження інтелектуального потенціалу.
Не зважаючи на існування в Україні певної законодавчої бази у сфері захисту прав на інтелектуальну власність, на практиці сьогодні ми дуже часто стикаємося з проблемами, які обумовлені відсутністю по справжньому дієвої, гнучкої і максимально налагодженої законодавчої бази в галузі захисту прав інтелектуальної власності, зокрема, у сфері кабельного телебачення, яке бурхливо розвивається і переходить за межі традиційних форм.
Кожен виробник і кожен громадянин України повинні мати реальну можливість узаконити свої права на винаходи, промислові зразки і товарні знаки, авторські права на літературні, технічні і художні твори, інші права інтелектуальної власності. Тільки створення по справжньому дієвої, гнучкої і максимально налагодженої законодавчої бази в галузі захисту прав інтелектуальної власності здатне вирішити існуючі проблеми в цій галузі і забезпечити конкурентоспроможність української економіки в сучасному світі.
Питання актуальне, ще й тому, що за словами співзасновника Спілки кабельного телебачення України Геннадія Хазана “українські кабельні оператори мають усі шанси щезнути з медіа-простору України, причому за активного сприяння українського законодавства”. Див.: Ігнатова О. Розподіл інформаційного простору триває як на війні.// „Поступ” №60 (916), 23-24 Квітня 2002 року
Більшість проблем, які виникають у кабельних операторів з українськими та іншими телеканалами, пов’язані з недосконалістю українського законодавства. Як виявилося, в Україні діяльність кабельних операторів регулюється низкою законів, зокрема законів “Про телебачення”, “Про авторські і суміжні права” та ін. Проте закону, написаного власне для кабельного телебачення чи кабельного оператора, сьогодні в Україні немає. З цього випливає низка цікавих моментів. Зокрема, для легалізації своєї діяльності кабельний оператор повинен отримати ліцензію Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, ліцензію Міністерства зв’язку та ліцензійну угоду з власниками об’єктів авторського та суміжного права. Для отримання ліцензії Міністерства зв’язку потрібно мати ліцензію Національної ради, для отримання ліцензії Національної ради потрібно мати ліцензію Міністерства зв’язку. Замкнене коло.
Як наслідок, з 300 кабельних операторів, які сьогодні діють на території України, повний пакет усіх необхідних документів на право провадити трансляцію каналів має лише 60 “кабельників”. Інші роблять це напівлегально, наслідком чого стає неможливість укласти угоди з каналами на право їх трансляції. Оператори кабельного зв’язку стверджують, що вони стали заручниками українського законодавства. Див.: Ігнатова О. Розподіл інформаційного простору триває як на війні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Дипломна робота на тему: Кабельне телебачення, авторські та суміжні права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок