Загрузка...
Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Особливості цивільно-правових відносин

Загрузка...

Особливості цивільно-правових відносин

Назва:
Особливості цивільно-правових відносин
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,89 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Зміст
Вступ
I. Особливості цивільно-правових відносин
Поняття та ознаки цивільно-правових відносин 4
Особливості цивільно-правових відносин 7
II. Індивідуалізація окремого цивільно-правового відношення 11
III. Науково-практичний критерій цивільно-правових відносин
ПІЛ. Здійснення цивільних прав та його межі 20
ІІІ.2. Проблеми зловживання цивільним правом 24
Висновки ..... 33
Список використаної літератури 35


Вступ
Радикальні економічні й політичні перетворення в суверенній і незалежній Україні мають на меті побудувати нову модель господарської системи, її фундамент становлять різні форми власності відповідних суб'єктів, їх рівноправність і змагальність. Надзвичайно важливим елементом нового господарського механізму є ринок, який повинен перетворитися в поєднанні з державним регулюванням на активний інструмент, що сприяв би ефективній діяльності учасників суспільного виробництва. Серед основоположних нормативних актів, які становитимуть основу нової господарської системи, вирішальне значення належить цивільно-правовим законам, що передбачають нову систему видів і форм власності, яка відображає плюралізм відносин власності.
Обумовленість змісту правовідносин нормами права аж: ніяк не означає, що всі види правовідносин можуть виникати і розвиватися лише за наявності відповідних норм права. Норми права найчастіше встановлюють лише окремі принципи правового регулювання, які як би окреслюють певні рамки правовідносин. Це є найхарактернішим для приватноправового регулювання (цивільно-правові відносини), де діє принцип «Дозволено все, що не заборонено законом».
Оскільки суб'єктивні права і обов'язки взаємопов'язані, то їх здійснення залежить від способів реалізації тих чи інших. Вирізняють два принципові способи реалізації — фактичні і юридичні. Фактичні полягають у здійсненні таких дій, які викликають їх майнові і немайнові наслідки, що торкаються прав та інтересів окремих осіб, але наслідки ці не мають юридичного характеру. Юридичні способи здійснення суб'єктивного права полягають у реалізації дій юридичного характеру: правочинів, укладенні авторських договорів та інших наслідків.
Цивільне правовідношення має соціальну цінність тоді, коли воно
здійснюється. Можливість здійснення суб'єктивного цивільного права полягає в
реалізації тих правомочностей, які за своїм змістом закладені у
правовідношенні. Але у цивільному правовідношениі є і суб'єктивні обов'язки,
які можуть бути активними, коли особа повинна вчиняти певні дії, і пасивними,
коли вона зобов'язана утримуватися від певних дій. :
Проблеми становлення і функціонування галузей права взагалі та цивільного зокрема торкалися такі відомі вчені-цивілісти, як Білоконєв В., Михайлик А., Рогатюк І., Фединяк І., Шевченко Я. тощо.
Метою роботи було подати поняття цивільних правовідносин взагалі, з'ясувати їх особливості, висвітлити зміст індивідуалізації окремого цивільно-правового правовідношення, окреслити науково-практичний критерій цивільно-правових відносин, зокрема, проаналізувати здійснення цивільних прав та його межі, а також висвітлити поблеми зловживання цивільним правом.
У роботі були використані як наукові дослідження з означеної теми, так підручники, інша навчально-методична література, публікації з фахової періодики тощо.


І. Особливості цивільно-правових відносин 1.1. Поняття та ознаки цивільно-правових відносин
Цивільне право належить до фундаментальних галузей права. Суспільні відносини, які регулює цивільне право, — це майнові та особисті немайнові відносини. Характерною ознакою цих відносин є те, що всі вони засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні, майновій самостійності їх учасників (ст. 1 ЦК України).
Усі ці відносини мають дуже важливе значення для людини, адже вони визначають її життя. З'ясування властивостей і характеру цивільного правовідношення належить до найскладніших питань теорії цивільного права.
Цивільні правовідносини можна визначити як цивільні відносини, врегульовані нормами цивільного права.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Дипломна робота на тему: Особливості цивільно-правових відносин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок