Загрузка...
Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Право -> Контракт, як особлива форма трудового договору

Загрузка...

Контракт, як особлива форма трудового договору

Назва:
Контракт, як особлива форма трудового договору
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
55,08 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37 
Контракт, як особлива форма трудового договору


Зміст


Вступ.
Перехід України до ринкових відносин вимагає не тільки структурних змін в економіці, але і адекватної зміни в правовому регулюванні трудових відносин, які супроводжуються легалізацією робочої сили як товару на ринку праці.
В умовах дії жорстких законів ринку успіх і благополуччя підприємств різних форм власності залежить у великій мірі від компетенції, кваліфікації кадрового персоналу. Як показує світовий досвід, ця проблема може бути успішно вирішена шляхом створення повноцінного ринку праці, що в юридчному розумінні означає пряме призначення права продажу кожною людиною своєї робочої сили на власний розсуд.
В зв’язку з викладеним виникає необхідність створення правового механізму, за допомогою якого можна би було ліквідувати економічні, юридичні і організаційні обмеження, які перешкоджають вільному продажу працівниками своєї робочої сили (як товару на ринку праці) роботодавцю на найбільш вигідних умовах.
Уявляється, що складовою частиною даного механізму є контрактна система найму робітників, юридичне оформлення якої здійснюється шляхом трудового контракту. Будучи новою формою регулювання трудових відносин, контракт пропонує велику гнучкість в умовах найму, режиму і оплати праці, є важливим засобом покращення трудової дисципліни і підвищення відповідальності за кінцеві результати роботи.
Контрактна форма найму покликана забезпечити поєднання інтересів робітника і власника, тобто є важливим елементом соціального партнерства. Введення контрактної форми дозволяє роботодавцю легко позбавитися безперспективних, лінивих працівників і створити мобільний творчий колектив.
На сьогоднішній день трудовий контракт набув великої популярності у роботодавців усіх форм власності, поскільки надає їм можливість вільного маневрування трудовими ресурсами. Його активне втілення в практику почалося в 1990-1991 рр., тобто співпало із формуванням України як незалежної держави. Таким чином, правова модель трудового контракту в Україні була породжена на стику двох правових систем, призваних обслуговувати два економічні устрої – перехідний період від планової соціальної економіки до капіталізму. На цій основі базується думка про існування двох правових моделей: трудового договору і контракту в законодавстві про працю.
Легальне поняття контракту дається в частині третій ст.21 КЗпП України: “Особливою формою трудового договору є контракт, в якому строки його дії, права обовязки і відповідальність сторін (в тому числі і матеріальна), умови матеріального забезпечення і організація праці працівників, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін”.
Однак слід відмітити, що в юридичній літературі немає единої точки зору з приводу правової природи контракту. Так, на думку С.Н.Прилипко, законодавець проводить границю між трудовим договором і контрактом, тобто протиставляє трудовий договір контракту., але будь-яких аргументів у підтвердження сказаного не приводить.
Оригінальну точку зору висловлює один і з вчених в галузі трудового права Російської Федерації А.С.Пашков. Він відмічає: “Трудовий контракт у вузькому розумінні – особливий різновид трудового договору, що займає проміжну ланку між договорами трудового найму і договорами про спільну діяльність”.
С.Тлевлесова розглядає контракт як комплексний договір, яким регулюються як трудові, так і цивільні відносини, хоча перші є більш вагомими. Тим самим, на її думку, підтверджується тенденція до взаємопроникнення, злиття різних галузей права, що дозволяє більш адекватно втілювати реальні потреби людей і відображати їх фактичні положення укладання трудового контракту. Теоретичні положення С.Тревлесової знайшли практичне втілення в змісті умов, що містяться в Положенні про порядок укладанян контракту з керівниками підприємств державної форми власності і Рекомендаціях про порядок застосування контрактної форми укладання трудового договору з керівниками державних підприємств.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37 
Дипломна робота на тему: Контракт, як особлива форма трудового договору

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок