Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Психологія -> Підвищення працездатності студентів методами нетрадиційної реабілітації

Підвищення працездатності студентів методами нетрадиційної реабілітації

Назва:
Підвищення працездатності студентів методами нетрадиційної реабілітації
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
45,23 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………3
Розділ 1. Тенденції реального способу життя студентської молоді та стан їх фізичного і психічного здоров’я……………………………………………………6
Проблема якості життя студентів в умовах сьогодення……………………....6
Оцінка власного стану здоров’я студентами………………………………...13
Формування фізичної культури та валеологічних переконань студентів ВНЗ з метою збереження здоров’я……………………………….............................19
Основи здорового способу життя……………………………………………..26
1.4.1 Раціональний режим дня………………………………………….29
1.4.2 Оптимальна рухова активність…………………………………...31
1.4.3 Психофізична саморегуляція організму (уміння протистояти психічному стресу)………………………………………………………33
Розділ 2. Нетрадиційні методи відновлення працездатності студентів…...36
2.1 Аутогенне тренування як метод відновлення………………………………...36
2.2 Пневмотерапія як нетрадиційна дихальна практика…………………………39
2.3 Точковий масаж………………………………………………………………...42
2.4 Ароматерапія……………………………………………………........................49
Висновки………………………………………………………………………56
Список використаної літератури…………………………………………….57


Вступ
Актуальність теми. Серед найпріорітетніших проблем сучасної профілактичної медицини, що потребують нагального та всебічного розв’язання, провідне місце посідають проблеми, пов’язані зі збереженням та покращання здоров’я молоді, підвищення рівня її соціальної та професійної дієздатності. Тому створення належних умов для формування повноцінної та здорової особистості потребує вдосконалення. В деяких аспектах потребує перегляду медико-профілактична діяльність не тільки в системі охорони здоров’я, а й у системі освіти. Також пошуків концептуально нових, адекватних вимогам сьогодення шляхів, високоефективного медичного супроводження навчального процесу [1,2].
З рівнем фізичного здоров’я (точніше не здоров’я) корелюють показники хронічних захворювань, якими страждають студенти. Значна кількість студентів, поряд з не модифікованими, мають модифіковані фактори ризику виникнення хвороб. Основними не модифікованими факторами ризику є спадковість, обтяжена за артеріальною гіпертензією, ішемічною хворобою серця, захворювання нирок, цукровий діабет і наявність випадків раптової смерті в родині. З-поміж модифікованих факторів ризику найпоширенішими є куріння (зокрема, пасивне), порушення режиму та збалансованості харчування (переважне вживання жирів тваринного походження, недостатнє вживання овочів та фруктів, надмірне вживання кухонної солі і солодощів), надмірне вживання алкогольних напоїв [19].
В умовах значного, переважно необґрунтованого підвищення рівня інтенсифікації процесів навчальної діяльності, розбалансованості рівня розумового і фізичного навантаження, недостатньої, а часом і відсутньої професійної придатності до певних фахів, на фоні наявності у представників студентської молоді низки психічних і соматичних порушень. Вони можуть супроводжуватись негативним впливом неадекватного навчального навантаження. Підростаюче покоління зазнає великого ризику щодо формування здоров’я, що є підґрунтям невисокого рівня успішності в їх подальшій діяльності [2,5].
Сучасні глобальні зміни – соціальні, економічні, політичні й, особливо, кліматичні-ставлять перед організмом людини дуже складні завдання постійної адаптації до умов життя. Людина змушена жити в стресових ситуаціях, шукати способи зцілення й профілактики захворювань. В умовах стабільного зниження імунітету такі пошуки стають дедалі більшою проблемою.
Усе це суттєво позначається на людині, особливо на її біологічній природі. Зниження функціональних резервів організму, його систем, органів, порушення реактивності та резистентності, зміни в характері захворювань, мутації на генному рівні – ось неповний перелік наслідків впливу зовнішніх та внутрішніх чинників на організм людини.
Тому на сучасному етапі перед навчальними закладами всіх рівнів стоїть невідкладне завдання – підготовка фахівців із новим гуманістичним типом мислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Дипломна робота на тему: Підвищення працездатності студентів методами нетрадиційної реабілітації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок