Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Психологія -> Психологічний вплив телевізійних засобів масової інформації на жіночу аудиторію

Психологічний вплив телевізійних засобів масової інформації на жіночу аудиторію

Назва:
Психологічний вплив телевізійних засобів масової інформації на жіночу аудиторію
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
87,90 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49 
Диплом: Психологічний вплив телевізійних засобів масової інформації на жіночу аудиторію
РЕФЕРАТ
Дипломна робота: с., 6 табл., джерела, додатків.
Перелік ключових слів: МАСОВА ІНФОРМАЦІЯ, ЖІНОЧА АУДИТОРІЯ, ТЕЛЕВІЗІЙНІ ЗМІ, АТТИТЮД, ЖІНОЧІСТЬ, СЕНЗИТИВНІСТЬ, ГЕНДЕР.
Об’єкт дослідження: загальні (в цілому ідентичні для чоловічої і жіночої аудиторії) закономірності впливу ЗМІ та специфічні прийоми і методи психологічного впливу телевізійних ЗМІ на жіночу аудиторію.
Мета роботи: дослідження формуючого впливу ЗМІ на жіночу аудиторію, вивчення прийомів і методів такого впливу на теоретичному рівні та проведення практичного дослідження впливу масової інформації на жіночу аудиторію.
Методика та метод дослідження: При проведенні дослідження використовувалась методика оцінки впливу різних за емоційною насиченістю повідомлень, опитувальник ПДТ (психодіагностичний тест), методика визначення тривожності Тейлора. Для аналізу і співставлення даних використовувався метод кореляційного аналізу.
Одержані висновки та їх новизна: результати роботи свідчать, що емоційно насичені повідомлення ЗМІ справляють більший вплив на жінок, ніж на чоловіків завдяки притаманним жінкам більш високим показникам сензитивності і жіночості та низьким показникам інтровертивності. Новизна дослідження полягає у виявленні залежності ефективності впливу ЗМІ від узагальнених характерологічних особливостей жіночої аудиторії, цього не було зроблено в роботах авторів, що займалися проблематикою психологічного впливу ЗМІ раніше.
Результати досліджень можуть бути застосовані: в діяльності телевізійних каналів, телестудій, рекламних агенцій, що займаються виготовленням і розміщенням телевізійної продукції інформаційного і рекламного змісту; практична цінність результатів полягає у тому, що вони дозволяють психологічно обґрунтувати оптимальний рівень емоційної насиченості повідомлень масової інформації, розрахованих на жіночу аудиторію.
Зміст
 
Вступ
Ми живемо в час, який часто називають добою інформації. Інформація стала для людства таким же важливим ресурсом як корисні копалини, земля, вода. Функції засобів масової інформації сьогодні є набагато ширшими, ніж просте інформування про події навколишнього життя. ЗМІ стали джерелом психологічного впливу, який за своїм розмахом та ефективністю набагато перевершує звичні форми міжособистісного спілкування. Отже, дослідження механізмів та структури психологічного впливу ЗМІ є дуже актуальним завданням сучасної прикладної психології.
Слід зазначити, що загальне поняття “вплив телевізійних ЗМІ” може бути конкретизоване в залежності як від напрямку впливу (вплив реклами у ЗМІ на споживачів, вплив ЗМІ на електоральну поведінку виборців, віддзеркалення та формування ідеології й світогляду громадян та ін.) так і від спрямованості впливу на окремі професійні, соціальні, демографічні групи населення. В контексті даного дослідження в якості цільової групи впливу телевізійних ЗМІ обрана жіноча аудиторія. Далі автор дипломної роботи вважає за доцільне коротко аргументувати такий вибір.
По-перше, розгляд впливу телевізійних ЗМІ на жіночу аудиторію є цікавою і актуальною теоретичною проблемою психологічної науки – відомості про статеві аспекти протікання психічних процесів (сприйняття, мислення, уяву, пам’ять та ін.) достатньо висвітлені у спеціальній літературі, останніми роками з’являються публікації і з проблематики гендерних аспектів міжособистісного спілкування та сприйняття інформації, однак проблематика сприйняття масової інформації жіночою аудиторією (яка вочевидь має поєднувати психофізіологічні та соціально обумовлені аспекти сприйняття інформації) розроблена явно недостатньо.
По-друге, телевізійні ЗМІ є на сьогоднішній день потужним засобом впливу на поведінкові установки, що використовується насамперед в рекламному бізнесі. Навіть побіжний аналіз рекламної продукції показує, що жіноча аудиторія є одним з основних об’єктів рекламного впливу. У зв’язку з цим постають дві взаємопов’язані проблеми: проблема ефективності реклами, спрямованої на жіночу аудиторію та проблема коректності й толерантності рекламної продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49 Дипломна робота на тему: Психологічний вплив телевізійних засобів масової інформації на жіночу аудиторію

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок