Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Психологія -> ВПЛИВ ДОШЛЮБНИХ СТАТЕВИХ СТОСУНКІВ НА ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК СІМ’Ї

ВПЛИВ ДОШЛЮБНИХ СТАТЕВИХ СТОСУНКІВ НА ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК СІМ’Ї

Назва:
ВПЛИВ ДОШЛЮБНИХ СТАТЕВИХ СТОСУНКІВ НА ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК СІМ’Ї
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,84 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
 
ВПЛИВ ДОШЛЮБНИХ СТАТЕВИХ СТОСУНКІВ НА
ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК СІМ’Ї


ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОБЛЕМИ ДОШЛЮБНИХ СТАТЕВИХ СТОСУНКІВ
Психологічні особливості статевої соціалізації сучасної молоді…………6
Статево – рольова ідентифікація як предмет наукового аналізу…………19
Психологічні чинники сексуальної адаптації подружжя…………… …...34
Висновки до першого розділу…………………….…………………………….40
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ОСНОВНИХ ДЕТЕРМІНАНТ СТАТЕВОЇ СОЦІАЛІЗАЦІЇ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ
2.1 Методичне забезпечення дослідження………………………. ……………42
2.2 Основні тенденції дошлюбних статевих стосунків у сучасної молоді…..52
Висновки до другого розділу………………………………..………………….59
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….61
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ....................................……………64
ДОДАТКИ


ВСТУП
Актуальність дослідження. У ХХI столітті відбулися суттєві зміни у суспільній ідеології щодо поглядів на сімейні відносини, ролі і місця сексуальності людини, критеріїв вибору шлюбного партнера тощо.
Кожна людина в юності мріє зустріти коханого чи кохану, створити сім’ю, мати дітей. Але ці мрії не завжди збуваються, й часто причиною є так звана “ помилка молодості ”, тобто інтимні стосунки до шлюбу. Застерегти від помилок в інтимних стосунках практично неможливо, проте мати уявлення про них просто необхідно.
Однією з найпоширеніших причин дошлюбних зв’язків сьогодні вважають акселерацію. Швидке статеве дозрівання організму, позірна дорослість найперше призводить до початку раннього статевого життя. Високий темп життя спонукає багатьох молодих людей поспішати жити, якомога раніше все спробувати, все встигнути, не бути гіршими від усіх інших, похвалитися своєю причетністю до дорослого життя. Але досить часто юнаки і дівчата не усвідомлюють наслідків своїх вчинків для подальшого сімейного життя.
Здійснюючи науковий пошук з обраної проблеми, ми враховували результати досліджень з питань: сексуальності та сексуальних стосунків молоді, статевих розладів у чоловіків і жінок, психологічних проблем сімейного виховання, соціалізації в юнацькому віці та ін.
Незважаючи на те, що дана проблема дошлюбних статевих стосунків знайшла своє висвітлення у ряді наукових праць, деякі аспекти означеної проблематики, пов’язані з впливом цих стосунків на подальший розвиток сім’ї, залишились не достатньо дослідженими, що й зумовило вибір теми нашого дослідження “ Вплив дошлюбних статевих стосунків на подальший розвиток сім’ї”.
Об’єкт дослідження – сексуальні відносини подружжя до шлюбу й на етапі молодої сім’ї.
Предмет дослідження – психологічні чинники впливу дошлюбних статевих стосунків на сексуальну адаптацію подружжя.
Мета дослідження – полягала у з’ясуванні психологічних чинників, що зумовлюють дошлюбні статеві стосунки в період юності, виявленні шляхів оптимізації сексуальної адаптації молодого подружжя.
Завдання:
1. Здійснити аналіз наукових джерел з проблеми дошлюбних статевих стосунків та сформулювати на цій основі вихідні теоретичні положення, що стосуються дослідження.
2. Проаналізувати динаміку й основні тенденції розвитку дошлюбних статевих стосунків у юнацькому віці.
3. Дослідити вплив дошлюбних статевих стосунків на сексуальну адаптації молодого подружжя до сімейного життя.
4. Виявити шляхи оптимізації сексуальної адаптації молодого подружжя.
Теоретико – методологічною основою дослідження стали теоретичні засади вивчення дошлюбних статевих стосунків (Т. Говорун, Л.Г. Іонін, О.П. Чорнописька та ін.), психологія сімейних відносин (Т. Андрєєва, В.П. Кравець, О.З. Лютак, Л.Е. Орбан – Лембрик, Г.М. Федоришин та ін.), психологія статевого життя (Г. Келлі, М.В. Миколайський та ін.), психологічні проблеми юнацького віку(О.І. Климишин, Ф Райс, І.М. Ралько, І.О. Сохан та ін.),
Методи дослідження: спостереження, опитування, тестування, аналіз наукової літератури. Емпіричні дані оброблялись методами математичної статистики з подальшим якісним обґрунтуванням й узагальненням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 Дипломна робота на тему: ВПЛИВ ДОШЛЮБНИХ СТАТЕВИХ СТОСУНКІВ НА ПОДАЛЬШИЙ РОЗВИТОК СІМ’Ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок