Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Психологія -> Особливості уявлень майбутніх практичних психологів про професійний життєвий шлях

Особливості уявлень майбутніх практичних психологів про професійний життєвий шлях

Назва:
Особливості уявлень майбутніх практичних психологів про професійний життєвий шлях
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,04 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Тема дипломної роботи :
« Особливості уявлень майбутніх практичних психологів про професійний життєвий шлях»


Зміст
Вступ……………………………………………………………………………3
Розділ І. Теоретичний аналіз проблеми професійного самовизначення, професійного успіху та життєвих планів особистості на етапі вузівського навчання………………………………………………………………………...6
1.1.Вплив професійного самовизначення на формування образу професійного та життєвого успіху студентів…………………………..6
1.2.Професійний успіх як основа відчуття особистісної значущості……………………………………………………………….231.3.Професійне самовизначення як основа досягнення життєвого успіху…………………………………………………………..................27
Розділ II. Експериментальне вивчення особливостей уявлень майбутніх практичних психологів про професійний життєвий шлях……………….. 31
2.1. Експериментальні методи дослідження образу професійного та
життєвого успіху у студентів-психологів……………………………..34
2.2. Аналіз одержаних результатів……………………………………..48
Висновки……………………………………………………………………...60
Список використаних джерел……………………………………………..63
Додатки……………………………………………………………………….67
 


Вступ
Актуальність дослідження. Проблема професійного самовизначення, професійної успіхів та життєвих планів молоді є досить актуальною на сучасному етапі розвитку суспільства. Хоча цю проблему досить активно розробляли у своїх роботах Є. Клімов, І. Кон, В.Оссовський, Б.Федоришин, Н. Самоукіна та інші, сучасний стан розвитку суспільства, економічна ситуація в країні, тенденції гуманізації освіти та суспільства потребують визначення нових завдань у практиці професійної орієнтації молоді. Нині важливо зрозуміти та організувати процес професійного самовизначення молоді та шляхів досягнення нею професійного та життєвого успіху, не тільки як подію суспільного, а й як подію особистого життя, як важливий етап самореалізації внутрішнього потенціалу особистості через професію.
В умовах нової соціальної реальності знайти своє місце у суспільстві дуже складно. Економічна ситуація в країні не може не позначатися на настроях молоді, тому молода людина потребує підтримки та допомоги, особливо на етапі свого життєвого шляху, який пов'язаний із професійним самовизначенням. В процесі професійного самовизначення в центрі перебуває особистість з її індивідуальними та психофізіологічними особливостями, здібностями, інтересами, нахилами, професійними планами. Найактивніше людина проходить період професійного самовизначення у період навчання. Вища школа у всі часи відігравала роль вихователя інтелігенції, творця кадрів, здатних розвивати професійну діяльність, розширювати її.
Професійний успіх тісно пов'язаний з особистісним успіхом (виявом та ствердженням особистої позиції в різних ситуаціях) та життєвим (вибором особистого життєвого шляху, який дає можливість певною мірою реалізувати себе).
З психологічної точки зору, успішність професійної діяльності залежатиме від співвідношення таких важливих аспектів як бажання людини, її можливості та потреби суспільства у представниках тієї чи іншої професії. Частіше відношення цих аспектів має конфліктний характер, особливо в юнацькому віці, тому в особистості виникає потреба в допомозі, яку й можна здійснювати в процесі психолого-педагогічного супроводу саморозвитку особистості.
Отже, розглянувши актуальність даної теми, об'єктом нашого дослідження став образ професійного та життєвого успіху студентів. Предметом дослідження виступають відмінності образу професійного та життєвого успіху студентів різних курсів.
Мета дослідження полягає в дослідженні особливостей професійного та життєвого успіху студентів на початковому та заключному етапі вузівського навчання.
Відповідно до предмета та мети дослідження була висунута гіпотеза дослідження, яка базується на загальному припущенні про те, що образ професійного та життєвого успіху набуває характеру глибшої сформованості та набуває інтегрованих рис (життєвий успіх тісніше переплітається з професійним) у студентів старших курсів.
Перевірка гіпотези дослідження та досягнення його мети передбачали виконання нами таких завдань:
1) здійснити теоретичний аналіз наукової літератури з проблеми дослідження, розкрити психологічний і соціально-психологічний зміст понять професійне самовизначення, професійний та життєвий успіх в житті особистості, зокрема в житті студента.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Дипломна робота на тему: Особливості уявлень майбутніх практичних психологів про професійний життєвий шлях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок