Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Психологія -> Цінність материнства у юнацькому віці

Цінність материнства у юнацькому віці

Назва:
Цінність материнства у юнацькому віці
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
64,09 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
Цінність материнства у юнацькому віці


Зміст
Вступ………………………………………………………………………………………..
Розділ І: Ціннісно-смислова структура особистості у юнацькому віці
1.1. Поняття цінностей та ціннісних орієнтацій особистості……………………………
1.2. Юнацький вік як час побудови життєвої перспективи особистості та формування
системи ціннісних орієнтацій ……………………………………. …………………
1.3.Криза юнацького віку як становлення системи ціннісно-смислової
структури особистості………………………………………………………………..
1.4. Ціннісні орієнтації як складова спрямованості особистості……………………….
Розділ ІІ: Цінність материнства в юнацькому віці
2.1.Місце феномену материнства у структурі особистості жінки
2.1.1.Потреба в дітях як складова ціннісно-смислової структури особистості……...
2.1.2.Особливості розвитку материнської сфери………………………………………
2.2. Місце сім’ї у системі ціннісних орієнтацій в юнацькому віці……………………...
2.3. Засвоєння рольової структури сім’ї ………………………………………………….
Розділ ІІІ: Експерементально – діагностичне дослідження цінності материнства
в юнацькому віці
3.1. Програма експерементально – діагностичного дослідження та обгрунтування
психодіагностики явища цінності материнства в юнацькому віці………………...
3.2. Аналіз цінності материнства в юнацькому віці……………………………………...
Висновки…………………………………………………………………………………….
Література……………………………………………………………………………………
Додатки………………………………………………………………………………………
 


Актуальність проблеми. Дослідження системи цінностей та ціннісних орієнтацій особистості, груп, соціальних верств в нових історичних умовах є дуже важливим, так як дозволяє науково керувати соціальними, соціально-психологічними процесами в суспільстві. Cоціальні зміни в суспільстві істотно впливають на зміни в системі цінностей особистості. Цінності слід розглядати як узагальнені цілі і засоби їх досягнення, які забезпечують інтеграцію суспільства і водночас допомагають індивіду або групі зробити вибір своєї поведінки в значущих ситуаціях. Засвоєння цінностей у великих соціальних групах завжди опосередковане цінностями малих груп, референтних для індивіда. Молоді, в тому числі студентській, належить особлива роль у суспільстві. Це те покоління, яке буде творити історію завтра. І тому від того, якими є цінності і ціннісні орієнтації сучасної молоді, залежить її майбутнє і майбутнє суспільства в цілому.
Цінності й ціннісні орієнтації людини завжди були одним з найбільш важливих об’єктів дослідження філософії, етики, соціології та психології на всіх етапах їхнього становлення й розвитку як окремих галузей знання. Проблема цінностей і ціннісних орієнтацій у сучасній вітчизняній психології та педагогіці є однією з найбільш значущих і актуальних. Це пов’язано з відсутністю чіткого уявлення про ціннісні ідеї, необхідні суспільству, що переживає кризу, а також ефективні способи впливу на ціннісну свідомість підростаючого покоління.
Вивченню проблеми цінностей присвячені праці Е.Шпрангера, В.Франкла, Е.Фромма, А.Маслоу, К.Роджерса, М.Вебера, Д.О.Леонтьєва, Б.І.Додонова, Є.Б.Фонталової, В.А.Скребця та ін. У вітчизняній науці проблема цінностей знайшла своє відображення у філософській (О.Дробницький, С.Попова, Л.Столович, В.Тугарінов та ін.), соціологічній (А.Здравомислов, В.Оссовський, А.Ручка, В.Ядов та ін.) та психолого-педагогічній літературі (Б.Ананьєв, Л.Божович, Л.Виготський, Д.Кікнадзе, Г.Костюк І.Кон, С.Максименко, В.Москалець, М.Савчин,О.Леонтьєв, С.Рубінштейн, Т.Титаренко, Д.Узнадзе , Н.Чепелєва та ін.). Закономірності психічного розвитку особистості в юнацькому віці розкривали Л.Божович, Е.Еріксон, Я.Коломінський, І.Кон, , С.Рубінштейн та інші.
Психологія посідає одне з перших місць за масштабами вивчення проблематики цінностей як окремої особистості, так і соціальних груп. Однією з актуальних проблем сучасної психологічної науки є проблема ціннісних орієнтацій молоді. Молодь завжди характеризується пошуком сенсу життя, який пов’язаний із труднощами процесу дорослішання, становленням самостійності й самовизначенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 Дипломна робота на тему: Цінність материнства у юнацькому віці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок