Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Психологія -> Психологічні особливості творчості особистості

Психологічні особливості творчості особистості

Назва:
Психологічні особливості творчості особистості
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
74,44 KB
Завантажень:
574
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 
Зміст
Стор.

Вступ 3-5
Розділ 1. Феномен авторства у парадигмі психології творчості. 5-
1.1. Психологічні особливості творчої особистості: гуманістична парадигма.
1.2. Автор як носій культуротворчих тенденцій.
1.3. Авторська позиція у контексті мистецького твору.
Розділ 2. Місце автора у контексті його творчості
( на матеріалі літературної, художньої та музичної
творчості).
2.1. Специфіка прояву особистісних позицій автора у його творах.
2.2. Проекція образу ”Я” -автора на образ „Я”-героя.
Психоаналітичний дискурс.
2.3. Розкриття внутрішнього світу автора у мистецькому
творі засобами символізму.
2.3.1. Ідентифікація автора з образом його героя.
2.4. Саморозвиток творчої індивідуальності автора
як важливий чинник його творчого зростання.
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Вступ
Актуальність дослідження. Існує думка, що в найближчому майбутньому Homo Creator – людина творча, замінить Homo Sapiens, а наступна епоха стане епохою розквіту творчого потенціалу кожної людини. Людина має вибір бути як споживачем, так і творцем. На відміну від тварини, яка може тільки споживати, Бог створив людину «за своїм образом та подобою», наділивши її здатністю до творення. І вона може виконати своє божественне призначення, якщо її душа прокинеться, для творчості, людина буде творцем.
Одним з видів творчої діяльності людини є художня, найвищим проявом якої вважається мистецтво. Продуктом мистецтва є художній образ – засіб втілення думок і почуттів.
Творчість являє собою процес, зворотній соціалізації. Якщо у процесі соціалізації особистість вбирає у себе багатство світу культури і трансформує у власний світ, то у процесі своєї творчості вона реалізує особисті потенції такої сили і значення, що вони збагачують світ культури, впливають на розум, почуття та емоції інших людей. У першому випадку людина соціалізується завдяки творчості інших людей, у тому числі й тих, кого вже немає, а у другому – творить заради інших, зокрема й тих, кого ще немає – заради прийдешніх поколінь. Саме тому в ході дослідження, ми аналізували творчість письменників та художників як минулого, так і сучасності. Акцентуючи, зокрема на тому, чим для них є акт творення і що слугує натхненням.
Дана пролблема дослідження знайшла своє відображення у дослідженнях як зарубіжних (М. Воплох, Дж. Гілфорд, Х. Грубер, Дж. Девідсон, Н. Кган, С. Медник, Р. Муні, П. Торренс, Д. Фельдман, Дж. Фодор, Д. Харрингтон, А. Штейн та ін.), так і вітчизняних вчених (Т. Галкіна, Є. Григоренко, В. Дружинін, В Козленко, П.Кравчук, Л. Ляхова, В. Моляко, Я Пономарьов, Т. Торшина, Л. Міщиха та ін.)
І хоча досліджувана тема знайшла своє висвітлення у ряді наукових праць, проте багато аспектів, які стосуються психології творчості, зокрема автора, як центрової фігури творчого процесу, ще потребують вивчення. Зважаючи на актуальність проблеми впливу сучасного автора на історико-культурний процес вцілому (сьогодення і майбутнє), недостатньою мірою досліджені питання автора як носія культуротворчих тенденцій, авторської позиції у контексті мистецького твору, образ «Я»-автора у контексті творення ним образу «Я»-героя. Актуальність проблеми визначила вибір теми дипломної роботи – «Автор як культуротворчий суб’єкт».
Об’єктом нашого дослідження є особистість автора як виразника і представника історико-культурного процесу загалом і на сучасному етапі зокрема.
Предметом – психологічні особливості впливу автора як носія культуротворчих тенденцій на розвиток і становлення культури на сучасному етапі через призму мистецького продукту.
Мета дослідження полягає у з’ясуванні чинників, що впливають на формування творчої особистості, а відтак художніх образів, які вона створює; дослідженні впливу особистості автора на процес творення ним іншого світу.
Завдання дослідження:
На основі науково обґрунтованого аналізу сучасної ситуації формування митця виокремити психологічні особливості творчої особистості.
Розглянути аспекти, що характеризують автора як носія кульуротворчих тенденцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42 Дипломна робота на тему: Психологічні особливості творчості особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок