Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Психологія -> Динаміка розвитку навчальної мотивації учнів середніх і старших класів

Динаміка розвитку навчальної мотивації учнів середніх і старших класів

Назва:
Динаміка розвитку навчальної мотивації учнів середніх і старших класів
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,04 KB
Завантажень:
585
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
“ Динаміка розвитку навчальної мотивації учнів середніх і старших класів„


ЗМІСТ
Вступ
Розділ 1. Теоретичний аналіз навчальної мотивації підлітків і старшокласників, як основи їх навчально-пізнавльної діяльності.
Психологічна характеристика мотиваційної сфери особистості.
Психологічна сутність понять “мотив” і “мотивація ”.
Психологічні теорії мотивації діяльності особистості.
Мотивація навчальної діяльності і її типи.
Особливості розвитку мотиваційної сфери підлітка.
Старшокласник як суб’єкт навчальної діяльності.
Модель розвитку навчальної мотивації особистості у підлітковому і юнацькому віці.
Розділ 1. Теоретичний аналіз навчальної мотивації підлітків і старшокласників, як основи їх навчально-пізнавальної діяльності.
1.1. Психологічна характеристика мотиваційної сфери особистості.
1.1.1. Психологічна сутність понять “мотив” і “мотивація”.
Вперше слово “мотивація” використав А.Шопенгауер в статті “ Чотири принципи достатньої причини “ (1900 – 1910). Потім цей термін міцно увійшов в психологічний ужиток для пояснення причин поведінки людини і тварин.
В наш час мотивація, як психічне явище трактується по-різному. В одному випадку – як сукупність факторів, які піддержують і направляють поведінку (К.Мадсен, Ж.Годфруа, 1992), в другому випадку – як сукупність мотивів(К.К.Платонов, 1986), в третьому - як спонукання, яке викликає активність організму і визначає її спрямованість. Крім того, мотивація розглядається, як процес психічної регуляції конкретної діяльності (М.Ш.Магомед-Емінов, 1998), як процес дії мотиву і як механізм, який визначає виникнення, направлення і спосіб здійснення певних форм діяльності (І.А.Джідарьян, 1976), як система процесів, яка відповідає за стимул і діяльність (В.К.Вілюнас, 1990). [12, ст. 65]
Тому всі визначення поняття мотивація в сучасній психології зводяться до двох значень. Перше розглядає мотивацію, як систему чинників, що детермінують поведінку. Наприклад, згідно схеми В.Д.Шадрикова (1982), мотивація обумовлена потребами і цілями особистості, рівнем домагань і ідеалами, умовами діяльності (як об’єктивними, зовнішніми, так і суб’єктивними, внутрішніми – знаннями, вміннями, здібностями, характером) і світоглядом, переконаннями і спрямованістю особистості. З урахуванням цих факторів відбувається прийняття рішення, формування наміру. Друге значення розглядає мотивацію не як статичне, а як динамічне утворення, як процес, що
стимулює і підтримує поведінкову активність на певному рівні. Уявлення про мотивацію виникають при спробі пояснення, а не опису поведінки. Це – пошук відповідей на запитання типу “чому?“, “навіщо?, “з якою метою?“, “який сенс?“. Виявлення й опис причин стійких змін поведінки і є відповіддю на питання про мотивацію вчинків, з яких вона складається.
Будь-яка форма поведінки може бути пояснена як внутрішніми, так і зовнішніми причинами. У першому випадку вихідним і кінцевим пунктами пояснення є психологічні властивості суб’єкта поведінки, а в другому - зовнішні умови та обставини його діяльності. У першому випадку говорять про мотиви, потреби, цілі, наміри, інтереси тощо, а в другому – про стимули, що виходять із ситуації, що склалася. Іноді всі психологічні чинники, які наче зсередини визначають поведінку людини, називають особистісними диспозиціями. Тоді, відповідно, говорять про диспозиційну ситуаційну мотивації як аналоги внутрішньої і зовнішньої детермінації поведінки. [13, ст. 161]
Диспозиційна і ситуаційна мотивації не є незалежними. Диспозиції можуть актуалізуватись під впливом певної ситуації, і, навпаки, активізація певних диспозицій (мотивів, потреб) призводить до зміни ситуації, точніше її сприйняття суб’єктом. Його увага в такому випадку стає вибірковою, а сам суб’єкт упереджено сприймає й оцінює ситуацію, виходячи з актуальних інтересів і потреб. Тому практично будь-яку дію людини варто розглядати як подвійно детерміновану: диспозиційно і ситуаційно.
Поведінка особистості в ситуаціях, що здається однаковими, уявляється досить різноманітною, і цю різноманітність важко пояснити, апелюючи тільки до ситуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Дипломна робота на тему: Динаміка розвитку навчальної мотивації учнів середніх і старших класів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок