Загрузка...
Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Психологія -> Прояви страхів у дорослому віці

Загрузка...

Прояви страхів у дорослому віці

Назва:
Прояви страхів у дорослому віці
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
69,56 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
 
Диплом: Прояви страхів у дорослому віці
РЕФЕРАТ
Дипломна робота: с., 3 табл., джерела, додатків.
Перелік ключових слів: СТРАХ, СОЦІАЛЬНІ СТРАХИ, МОТИВАЦІЯ НА ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ, МОТИВАЦІЯ НА УНИКНЕННЯ НЕВДАЧІ, СХИЛЬНІСТЬ ДО РИЗИКУ.
Об’єкт дослідження: страх як феномен психічної сфери особистості дорослої людини.
Мета роботи: вивчення загальних закономірностей виникнення та генезису страхів, а також визначення загальних методичних принципів та конкретних методологічних прийомів подолання страхів дорослих людей.
Методика та методи дослідження: 1) Методика діагностики особистості на мотивацію до успіху (Т. Елерс); 2) Методика діагностики особистості на мотивацію до уникнення невдач (Т. Елерс); 3) Методика діагностики ступеню готовності до ризику (Шуберт); 4) Методика виявлення тривожності Ч._Спілберга; 5) Опитувальник ієрархічної структури актуальних страхів особистості. При обробці результатів емпіричного дослідження були застосовані методи порівняльного та кореляційного аналізу.
Одержані висновки та їх новизна: існує зворотна залежність між рівнем особистісних страхів індивіда та його мотивацією на досягнення мети; при цьому мотивація на уникнення невдачі є фактором, що сприяє розвиткові соціальних страхів. В ході дослідження було також з’ясоване, що підвищення мотивації може компенсувати схильність до страху і тривожності. Тобто особи з високою мотивацією на досягнення мети (навіть з високою схильністю до страхів) обирають в цілому більш адекватний ступінь ризику (і отже досягатимуть кращих успіхів у своїй діяльності) ніж особи, у яких високий рівень страху пов’язаний з низькою мотивацією. Результати дослідження дозволили виявити структурний взаємозв’язок між страхами дорослих людей та особливостями їхньої мотиваційної сфери, чого не було зроблено в роботах попередніх дослідників.
Результати дослідження можуть бути застосовані в діяльності практичних психологів, що спеціалізуються на подоланні страхів та фобічних розладів у дорослих людей.
Зміст
Вступ
Тією чи іншою мірою хвилювання і тривога перед публічним виступом, відповідальним іспитом, зустріччю з авторитетною людиною знайомі практично кожній дорослій людині. В певному ступені цей страх виконує позитивну функцію – примушує мобілізувати доступні ресурси, підготуватися до випробування, підвищує почуття відповідальності.
Але буває й так, що страх набуває зовсім іншої природи і замість мобілізації ресурсів призводить до їх блокування, починає гальмувати будь-які форми соціальної активності і приносить людині масу неприємних переживань. Іноді такого роду хворобливі страхи виражаються в нав’язливих, дивних і незрозумілих оточуючим діях, наприклад, в постійному митті рук через страх заразитися небезпечною хворобою або в нав’язливому контролі за вже дорослими дітьми через страх, що з ними може статися щось страшне.
Якщо людина сама не може впоратися зі страхами, що заважають щасливому і повноцінному життю, то виникає необхідність в професійній психологічній корекції. В свою чергу для того, щоб така корекція була ефективною, потрібно розуміти причини виникнення нераціональних страхів, їхні основні форми, мати уявлення про прояви страхів у нормі і у патології (у пацієнтів страждаючих психопатіями).
Отже, актуальність теми визначається необхідністю вивчення генезису, форм і проявів страхів з огляду на необхідність вироблення психологічно обґрунтованих прийомів і методів їхньої корекції.
Об’єктом дослідження є страх як феномен психічної сфери особистості дорослої людини.
Предметом дослідження є генезис страхів дорослих людей, форми таких страхів та основні принципи їх подолання.
Метою роботи є вивчення загальних закономірностей виникнення та генезису страхів, а також визначення загальних методичних принципів та конкретних методологічних прийомів подолання страхів дорослих людей.
Для досягнення мети були сформульовані наступні конкретні завдання:
- проаналізувати генезис страхів;
- дослідити класифікації та форми страхів;
- розкрити сутність методів терапії і усунення страхів;
- провести емпіричне дослідження страхів дорослих людей.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота на тему: Прояви страхів у дорослому віці

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок