Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Релігієзнавство -> Церква, Нація і Війна: становище Української Греко-Католицької Церкви в період Другої світової війни”

Церква, Нація і Війна: становище Української Греко-Католицької Церкви в період Другої світової війни”

Назва:
Церква, Нація і Війна: становище Української Греко-Католицької Церкви в період Другої світової війни”
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
59,80 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
 
ДИПЛОМНА РОБОТА
з історії України
“Церква, Нація і Війна: становище Української Греко-Католицької Церкви в період Другої світової війни”
 


ЗМІСТ
Вступ
Розділ І. Історіографія та джерельна база дослідження
Розділ ІІ. Протистояння УГКЦ сталінському тоталітарному
режиму (1939-1914 рр.)
Розділ ІІІ. Греко-Католицька церква в період німецької окупації
України (1941-1944 рр.)
Розділ ІV. Становище УГКЦ в умовах відновленого радянського
тоталітаризму
Висновки
Список використаних джерел та літератури


Вступ
Актуальність теми дослідження. В умовах національно-культурного і духовного відродження українського народу, розбудови суверенної держави важливе наукове та громадсько-політичне значення має об'єктивне висвітлення ролі різних християнських конфесій, зокрема Української Греко-Католицької Церкви, в державотворчих процесах та духовному оновленні суспільства, формуванні національної свідомості. Актуальність даного дослідження зумовлена ще й тим, що у період тоталітарного режиму вказана проблема замовчувалась або фальсифікувалась, висвітлювалась спотворено. Українська Греко-Католицька Церква активізувала духовне життя, сприяла національному відродженню, розвитку національної свідомості, духовності та культури на західноукраїнських землях. З діяльністю УГКЦ тісно пов'язане відродження українського народу в сучасних умовах. Наукова реабілітація церкви неможлива без об'єктивного висвітлення її ролі в житті українців у минулому. Дослідження цієї проблеми детермінує відповідне бачення національно-духовного відродження України та ролі в цьому процесі УГКЦ.
Налагодження цивілізованих відносин з церквою відіграє особливу роль в процесі розбудови молодої Української держави. І держава, і церква обопільне зацікавлені у співпраці. УГКЦ після гонінь, яких вона зазнавала протягом багатьох десятиліть, потребує допомоги держави, щоб зміцнитись і відновитись в історично притаманному їй статусі. Державі потрібна допомога церкви для морального оздоровлення суспільства, піднесення його духовного і культурного стану.
У зв'язку з цим важливого значення набуває всебічне вивчення політики державної влади відносно греко-католицької церкви на різних
етапах її розвитку. Особливий інтерес для дослідження становить період 1939-1945 рр., який характеризується не лише складними політичними обставинами Другої світової війни, але і надає можливість простежити взаємовплив тоталітарних структур, як радянської, так і нацистської, на релігійні організації. Всебічний і глибокий аналіз відносин державної влади з церквою в Другій світовій війні сприятиме подоланню тієї складної ситуації, яка пов'язана з міжконфесійними суперечками. Врахування реального історичного досвіду, як позитивного, так і негативного сприятиме подоланню цієї ситуації, допоможе уникнути численних помилок при виробленні державних законодавчих актів, що покликані регулювати діяльність релігійних організації.
Предметом дипломної роботи є з'ясування становища греко-католицької церкви та її впливу на процеси політичного розвитку і національно-культурного відродження українців в Другій світовій війні, а також основні напрями і форми здійснення радянським і німецьким урядами релігійної політики. Дослідження впливу греко-католицької церкви на національну свідомість, моральні засади, національно-політичну ідеологію, культурно-просвітницьку діяльність дає можливість з'ясувати вагомість її становища в українській спільноті, великий духовний потенціал. Вивчення ролі УГКЦ в Другій світовій війні дозволить здійснити певну трансформацію отриманих результатів у сьогодення, забезпечити безперервність духовних традицій.
Аналізуючи стан наукового опрацювання досліджуваної теми, слід зазначити, що в українській і зарубіжній історіографії практично відсутні ґрунтовні, комплексні роботи, які б спеціально розглядали окреслене в бакалаврській роботі коло проблем. Але є чимало наукових праць, котрі тою чи іншою мірою торкаються даної проблематики.
Радянські автори приділили значену увагу аналізові участі греко-католицької церкви, її архієреїв та духовенства в Другій світовій війні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 Дипломна робота на тему: Церква, Нація і Війна: становище Української Греко-Католицької Церкви в період Другої світової війни”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок